Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 06-21-2009, 18:08   #21
SelenEllectoXentia15
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: May 2009
Lokalizacja: Londyn
Posty: 10
Domyślnie

Żal... Czy ta Nawrocka myśli, że każdy kto czyta HP wierzy w magię??? HP to książka, która pochwala przyjażń, miłość, a tępi zło i nienawiść. Jak w prawie każdej książce fabuła polega na walce dobra ze złem.( Dodam, że wygrało, jak każdy wie, dobro) Dlaczego więc Kościół robi z fanów HP satanistów???
SelenEllectoXentia15 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-05-2009, 11:06   #22
aga_13
Świr wymagający opieki
 
aga_13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Lokalizacja: małe miasteczko
Posty: 365
Domyślnie

OMG
przecież można być jednocześnie katoliczką i pottermomaniakiem!
ta baba ma chyba nierówno pod sufitem. zresztą nam fanom się podoba ten "demoniczny świat magii"

a te cytaty mnie poprostu dobiły
aga_13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-05-2009, 11:17   #23
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Cytat:
Jak w prawie każdej książce fabuła polega na walce dobra ze złem.
Mało przeczytałaś. Dużo książek ma fabułę niepolegającą "na walce dobra ze złem".
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-05-2009, 12:13   #24
AndziuNia_AG
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 6
Domyślnie

Już wczesniej widzialam gdzieś podobny post, i powiem szczerze że poruszyła mnie ta ksiązka w spsób negatywny. Ludzie zawsze próbują doszukać sie czegoś złego w czymś niekoniecznie złym ; / Myśle ze ta Małgorzata Nawrocka jest jakąś za przeproszeniem świrniętą fanatyczną wiary chrześcijańskiej.
AndziuNia_AG jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-09-2009, 15:20   #25
kristal16
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
kristal16 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Lokalizacja: Tam, gdzie liście nie spadają z drzew...
Posty: 117
Domyślnie

To jest tak komicznie żałosne, że aż tragiczne! Ileż można oczerniać HP?! A czy Rowling wspomina gdzieś o Szatanie? Nie. Walka dobra ze złem, dobro wygrywa. Pojawia się taki motyw w wielu książkach, Tolkienowskich np. I nikt nie pisze książek o Anfro! Nawrocka albo nie zrozumiała HP, albo ma jakieś nieuzasadnione "ale" co do HP.
kristal16 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-27-2009, 14:26   #26
BarryTrotter
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 72
Domyślnie

Normalnie zamurowało mnie jak to przeczytałem.Co to ma znaczyć?Jak ona może psuć coś tak wspaniałego jak książki o Harrym Potterze.
__________________
Polecam to forum.
Żeby zobaczyć co tam jest trzeba się zarejestrować.

http://zakazanylas.phorum.pl/index.php

naprawdę polecam!
BarryTrotter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-27-2009, 14:47   #27
OceanSoul
Niepoprawny marzyciel
 
OceanSoul na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 41
Domyślnie

Ta nawrocka jest samobójczynią!Taką wypowiedź zamieszczać...
ŻAL.
Był czyściec (Kings Kross w 7 części) to niebo i piekło tęz musi być!
No,i obchodzili gwiazdkę.
Ona jest rodzicem??!! WTF! Biene jej dzieci,chyba że są takie jak ona!
__________________
"Jak jest gdzieś raban,
to o każdej porze,wezwij Irytka,
będzie jeszcze gorzej"


OceanSoul jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-27-2009, 14:50   #28
Stella
Czytelnik horoskopów
 
Stella na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 14
Domyślnie

Ja już takich rzeczy czytać nie potrafię,bo coś mnie bierze.Żyjemy w teoretycznie wolnym świecie,więc niech nikt nam nie wmawia,że 'Harry Potter to samo zło i nie powinno się tego czytać'.
__________________
"Nigdy nie ufaj niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg."

"Poszedłem do lasu,wybrałem bowiem życie z umiarem.Chcę żyć pełnią życia.Chcę wyssać wszystkie soki życia.By zgromadzić wszystko to,co życiem nie jest i by nie odkryć tuż przed śmiercią,że nie umiałem żyć."
Stella jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-26-2009, 19:01   #29
Biel
Fanatyk, niegroźny
 
Biel na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Lokalizacja: Stolica
Posty: 224
Domyślnie

Graaaahhrrr [Uuuuuuuuuuuuuuuuu budzi się we mnie wilkołak]
Oddech Bieluś i jedziemy

Uwielbiam takie filozoficzno-chrześcijańskie wypowiedzi anty Potterowe. Po prostu dla mnie, to dobry kabaret, poza tym lubię się dowartościowywać, a dzięki takim artykułom mam szanse to zrobić przekonując sama siebie, że jestem o wiele inteligentniejsza, od dajmy na to wspomnianej autorki takiego tekstu. Najbardziej śmiałam się z takiego artykułu z moim księdzem [który też lubi Pottera]

Główny problem tejże pani to, tak naprawdę chrześcijaństwo zaściankowe. Niestety pani nie rozumie walorów i wartości własnej religii, jej wiara jest płytka, na pokaż i dosłowna. Biblię zapewne czytała od deski, do deski, ale na pewno nie między wierszami i bez zrozumienia. [Ach myślałam, że studiowanie teologii okazało się błędem, ale jednak nie]

Osoby, mające podobne zdanie co Pani N, raczej same są winne "uszatanienia" Pottera, bo dziecko, czy nawet nastolatek, nawet nie umiałby dokonać tak dogłębnej analizy książki, nie ważne w jaki sposób ukierunkowanej. Pani wspomina, że w dziecku podświadomie zapisuje się obraz zachowań i wzorów z Pottera, ale jak ono nie widzi w tym tego, co widzi Pani N, to jak ma się do jasnej cholery utrwalić w takim dziecku krzywy obraz chrześcijaństwa?

Ja myślę, że takie wypowiedzi, to świetna reklama dla Pottera, jak wiadomo zakazany owoc i takie tam. Więc czekam na więcej takich artykułów, więcej ludzi będzie Pottera czytało:P
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Biel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-01-2010, 15:29   #30
Mariam
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Mariam na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Lokalizacja: Gdańsk.
Posty: 56
Domyślnie

Próbowałam przeczytać 'Anhar'. Było tak nudne, ze wolałam zacząć czytać 'Krzyżaków'.
Nie dorasta harry'emu do pięt.
__________________
"Lepiej umrzeć niż zdradzić swoich przyjaciół." Ale najpierw trzeba mieć tych prawdziwych.
Mariam jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Voldzio w Harrym, Harry w Voldziu, czyli dlaczego Harry nie umarł? isile Insygnia Śmierci 8 03-19-2011 17:58
Jak myślicie czyli czy kolejne części filmu "Harry Potter" damians51 Kosz 6 01-06-2009 06:14
Anty klub e-vaire:D BellaB Kosz 53 01-06-2008 17:11
Anty FANCLUB SHR-a Maurus Kosz 126 10-15-2007 17:32
Czyli Bliznowaty żyje... nathaniela Kosz 42 08-20-2007 04:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:35.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.