Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Świat Magii

Odpowiedz

Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-16-2009, 23:04   #21
Dreighton
Czytelnik horoskopów

Domyślnie

Z pewnością przygotowywała się jakoś przed pisaniem KF, ale podejrzewam, że głównie od strony fabularnej. Sama konstrukcja świata trochę kuleje, nie jest zbyt dokładna i widać, że została zmieniania/rozbudowywana wraz z kolejnymi częściami.

Dlaczego o tak istotnych zasadach, jak Pięc Wyjątków od Prawa Gampa, dowiadujemy się dopiero z VII części? Taki nauczyciel jak McGonagall wspomniałby o tym już na pierwszych zajęciach. No i choćby te nieszczęsne kucharki z KT.
Dreighton jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-17-2009, 19:59   #22
dziobaczka89
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy

dziobaczka89 na Harry Potter Forum

Domyślnie

Do laluny..
i tu cie mamy.niezabijałby..bo przecież harry mógłby rozprawic się z nim w przeszlości...mogłby nawiazac wspolprace ze starym zakonem ( z tym pierwszym)...o ile by go nie spalili na stosie albo do czubkow nie wsadzili.
Troche dziwnie by to brzmiało, gdyby podszedł do jamesa i mu wywalił z tekstem.
- Przybywam z przyszlosci by uratowac ci tyłek, ojcze.
Akurat by mu uwierzył.
- To wspaniale synu! Może kawy?

Ale pomysł jak najbardziej genialny!
dziobaczka89 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-01-2010, 16:03   #23
Lunaa Lovegood

Lunaa Lovegood na Harry Potter Forum

Domyślnie

co do tych zmieniaczy czasu, to było w 5 części, że jak biegli, to wysypały się na podłogę w ministerstwie, wiec mieli dostep. Ale chyba wtedy każdy z bohaterow myślał na gorąco (ucieczka, śmierć Syriusza), i nikt by na to nie wpadł. Śmierć Jamesa i Lily. Wydaje mi się, że przepowiednia musi zostać spełniona. Więc nie chce snuć jakichś przypuszczeń na ten temat. a okulary... ? chyba możemy przypuszczać, że to jeden z tych Pięciu Wyjątków od Prawa Gampa. nobo hermiona mu naprawiala stłuczone okulary, to chyba jakby sie dalo to by mu usunela wad wzroku?? a dlaczego Pan Wesley nosilby okulary i Dumbledore, jesli moznaby bylo usunac wade? Okej, w naszym swiecie są laserowe usuwania wady a tam.. ? jest rok 1991-1999. Chyba nie bylo wtedy czegos takiego. A ja znalazłam jeszcze jedno niedopracowanie. Tak mi sie wydaje. w 7 czesci, gdy Harry upuszcza Kamień Wskrzeszenia, znikają ci, których wywołał. A w opowieści o trzech braciach, ten co mial kamien, przywolal swoja zone czy kogos i chyba nie spał z kamieniem i nie dotykal go caly czas, nie? wiec jak owa żona mogla istniec przez jakis czas? chyba ze ja codziennie wzywał, to sie juz nie czepiam.
upośledzeni !
Lunaa Lovegood jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-04-2011, 15:32   #24
Szympi

Szympi na Harry Potter Forum

Domyślnie

Przykro mi, ale Dumbledore, ani nikt, nie mógł by uratować rodziców Harry'ego.
1. To by był za wielki cios dla Harry'ego. Pogubił by się, rozmawiać normalnie z rodzicami wiedząc, że niedawno nie żyli? Z resztą w Insygni śmierci dowiadujemy się, że wskrzeszenie nie jest dobre dla ludzi. Ponieważ oni już nie należą do tego świata, ale to już nie jest pewne, bo nie wiadomo, czy James i Lily zapamiętali by, że niedawno nie żyli.
2. Co z Voldemortem? Nadal miałby pełną moc, siał panikę wśród ludzi, i tak czy siak, w końcu by znalazł rodziców Harry'ego. I, gdyby zaklęcie nie odbiło się od Harry'ego i wpadło w Voldemorta, nie wiadomo, czy Harry mógłby go pokonać.
Szympi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-12-2011, 17:31   #25
parvati_patil1
Fanatyk, niegroźny

parvati_patil1 na Harry Potter Forum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szympi
Ponieważ oni już nie należą do tego świata, ale to już nie jest pewne, bo nie wiadomo, czy James i Lily zapamiętali by, że niedawno nie żyli.
Aż poszłam sprawdzić do oryginału (IŚ) i Syriusz wyraźnie mówi, że umieranie nie boli. Widocznie pamięta, że umarł, skoro pamięta, że nie bolało, co?

Bardzo w stylu Harry'ego byłoby podwinięcie zmieniaczwa czasu Hermionie i uratowanie rodziców. Ale:
Cytat:
Napisał dziobaczka89
Przybywam z przyszlosci by uratowac ci tyłek, ojcze.
Akurat by mu uwierzył.
- To wspaniale synu! Może kawy?
Stary 03-13-2011, 22:42   #26
Szympi

Domyślnie

@parvati patil1

Ale mi nie chodziło o kamień wskrzeszenia, tylko o uratowanie ich zmieniaczem czasu.
Stary 03-14-2011, 12:30   #27
parvati_patil1
Fanatyk, niegroźny

parvati_patil1 na Harry Potter Forum

Domyślnie

A no to nie. Zmieniaczem czasu Harry mógłby się przenieść w czasy, gdy miał rok, a jego rodzice żyli i walnąć Voldemorta kiedy przyszedł do ich domu. Albo zabrać rodziców do "jego" czasów. Zmieniaczem czasu przenosisz się w czasie, ew. zmieniasz wtedy bieg wydarzeń, nie wskrzesisz człowieka waląc go klepsydrą po głowie .
Tak czy siak pamiętali by na pewno, wystarczy spojrzeć na Harry'ego i Hermionę (WA), pamiętali, po co się cofnęli.
Stary 03-14-2011, 14:38   #28
Szympi

Domyślnie

Całkiem możliwe. Ale i tak uważam, że tak nie powinni zrobić. Powody już podałem.
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania