Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Świat Magii

Odpowiedz

Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-22-2007, 22:56   #1
Mishia
Fan "Strefy 11" i tarota

Mishia na Harry Potter Forum

Wyślij wiadomość przez MSN do Mishia
Domyślnie Czy chcielibyście, aby Hogwart naprawdę istniał?

Czy chcielibyście, aby Hogwart naprawdę istniał? I żebyście mogli się uczyć magii właśnie tam?

Ja bym strasznie chciała, normalnie filmy Harry Potter... Normalnie mnie zaczarowały, zakochałam się po prostu w nich. Ja od obejrzenia tych filmów zaczęłam się interesować magią, czasami wyobrażam sobie, że Hogwart naprawdę istnieje i ja się tam uczę, gdyby to była prawda, rozpłynęłabym się chyba ze szczęścia.
Mishia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-23-2007, 10:16   #2
jetinajt
Świr wymagający opieki

Domyślnie RE: Czy chcielibyscie aby Hogward naprawde istniał?

Raczej nie. I nie odnosi się to do Hogwartu, ale i całego świata czarodziejów opisanego przez panią Rowling. Nie wiem jak was ale mnie banda gości w spiczastych czapkach, miotająca czary na prawo i lewo i dodatkowo modyfikująca pamięć każdemu kto przez przypadek to widział nie budzi we mnie zaufania. Zwłaszcza, że ministerstwo nie potrafi kontrolować czarodziei i nie potrafi poradzić sobie z jednym idiotą który myśli, że jest królem świata. Więc jeśli Hogwart, a co za tym idzie świat czarodziejów miałby istnieć i funkcjonować to tylko w pełni jawnie. Wtedy obie strony odnosiły by korzyści z koegzystencji. Magowie nie musieliby wydawać bajońskich sum na ustawę tajności i mogli by dorobić na sprzedawaniu mugolom magicznych zabawek, a mugole mieliby szanse na obronę przed wykorzystaniem przez ludzi normalnych innaczej. No i wspólny rozwój magii i nauki mógłby przynieść ogromne korzyści obu społecznością.
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-23-2007, 13:56   #3
Pomyluna14
Senior Member

Wyślij wiadomość przez MSN do Pomyluna14 Wyślij wiadomość przez Yahoo do Pomyluna14

Też sobie często wyobrażam, że jestem uczennicą Hogwartu. Chowam się pod kołdrę i zastanawiam się, czy jeśli bym tam była, to do którego domu by mnie przydzielono... I czy poznałabym bohaterów... Byłoby super... Chociaż, skąd wiesz, że tak naprawdę nie istnieje Hogwart? Przecież o tym nie wiesz... Może jest on gdzieś daleko... A my jesteśmy zwykłymi mugolami, a J.K Rowling jest czarownicą, która uchyliła rąbka tajemnicy świata czarodziejów... może zostanie za to skazana na Azkaban.
Pomyluna14 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-25-2007, 09:38   #4
Dexter
Junior Member

Wyślij wiadomość przez MSN do Dexter

Na pewno gdzieś tam jest. Pomyśl że pod tobą tysiące metrów pod ziemią znajduję się bank (Zapomniałem jak się nazywa chyba coś na G).
Dexter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-25-2007, 14:02   #5
jetinajt
Świr wymagający opieki

Nie no, naprawdę chcielibyście tam chodzić. Na dziesięć miesięcy z małymi przerwami dać się zamknąć na terenie zamku. Przez 10 miesięcy zero kina, zero wypadów na miasto, zero wycieczek dalszych niż na błonia Hogwartu. No i przez 10 miesięcy cały czas widzieć te same gęby. Prawie jak więzienie. Na dwa semestry kilka przepustek i wycieczki na spacerniak. Mi jednak bardziej odpowiada polski system edukacji, parę godzin w szkole, a potem wolność. Dopóki by tak nie było w Hogwarcie, dotąd bym tam nie poszedł.
Stary 08-25-2007, 21:38   #6
Mishia
Fan "Strefy 11" i tarota

Mishia na Harry Potter Forum

Wyślij wiadomość przez MSN do Mishia

Jetinajt, ale przecież w polskiej szkole nie nauczysz się magii. Moim zdaniem Hogwart to fajna sprawa, tam coś się przynajmniej dzieje. Ja w domu i tak nie mam nic do roboty, więc tak naprawdę to Hogwart był by dla mnie idealnym miejscem. A co do innych wypowiedzi, to naprawdę myślicie, że Hogwart istnieje? W sumie to nawet gdyby istniał, to byłabym szczęśliwa.
Mishia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-25-2007, 21:47   #7
Gotfryd
Czytelnik horoskopów

Byłoby wspaniale gdyby można zapisać sie do takiej szkołyB)

Wiesz, w zamku są takie atrakcje, rywalizacja domów, że to po prostu fajniejsze od kina.
Gotfryd jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-26-2007, 00:45   #8
Lara
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy

Wyślij wiadomość przez MSN do Lara

Wiadomo, że bym chciała, ale starajmy się odróżniać świat fantastyczny od świata rzeczywistego ;]
Lara jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-26-2007, 18:39   #9
jetinajt
Świr wymagający opieki

Ciekawe jakby się wam tam podobało, jakbyście się tam faktycznie dostali. Duża część z was narzeka na zwykłą polską szkołę, gdzie najdłuższe zadanie jakie musicie napisać to wypracowanie z polskiego na 2 strony a4 raz na ruski rok, które zresztą bez większego trudu możecie ściągnąć z internetu i wydrukować. No już widzę na waszych twarzach radość i entuzjazm, gdy co tydzień będziecie musieli pisać kilkunastocalowe wypracowanie z jakiś eliksirów lub innej transmutacji i do tego bez żadnych ściąg, internetu i wiecznym piórem Rozrywka normalnie jak przepisywanie ksiąg przez Benedyktynów w średniowieczu No i jeszcze egzaminy na koniec każdego roku. Z tego, jak to opisała pani Rowling w swoich książkach jest to tak samo przyjemne jak sesja egzaminacyjna na studiach. Dwa tygodnie kucia non stop. No może z przerwami na sen i posiłki. I jeśli myślicie, że dużo uczyliście się przed egzaminem gimnazjalnym to się mylicie. Na studiach tyle się uczy do każdego kolokwium. Jeśli myślicie, że dużo uczyliście się przed maturą, to też się mylicie. Na studiach tyle się uczy przed pojedynczym egzaminem. A na studiach co semestr są średnio trzy:lol: Więc jeśli myślicie, że uczenie się w Hogwarcie będą ciekawe lub przyjemne, to się grubo mylicie. Będzie dokładnie tako samo jak w waszej szkole, albo nawet gorzej. W Polsce przynajmniej na każdym przedmiocie nie każą przepisywać opasłych tomisk. I tak naprawdę jedyną rzeczą, która będzie w Hogwarcie ciekawa to poznani ludzie, ale ciekawych ludzi możecie poznać w każdej szkole. A jeśli sądzicie, że życie po opuszczeniu Hogwartu było by ciekawsze niż wasze, to też się mylicie. Było by dokładnie takie samo, tylko, że przy użyciu innych środków.
Stary 08-29-2007, 10:41   #10
nataliapop
Junior Member

Bardzo bym chciała, aby Hogwart naprawdę istniał. Nie wiem, do jakiego domu by mnie przydzielono, bo nigdy nie zostawiam przyjaciół w potrzebie, jak chcę, mogę być przebiegła, bardzo szybko się uczę i pochodziłabym z mugolskiej rodziny.
nataliapop jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania