Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Świat Magii

Odpowiedz

Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-29-2007, 12:26   #11
Nacia1234
Moderator

Nacia1234 na Harry Potter Forum

Domyślnie RE: Czy chcielibyscie aby Hogward naprawde istniał?

Nie wiem, kto to napisał, że Hogwart istnieje, ale zgadzam sie z nim. A tak poza_tym, to skąd wiecie, że nie istnieje? W Harrym Potterze też niektórzy nie wiedzieli, że istnieje!
Stary 09-02-2007, 23:35   #12
Anne_Moore
Junior Member

Mogłoby by być ciekawie, gdyby Hogwart naprawdę istniał.
Na przykład parę takich pań Pomfrey i polska służba zdrowia byłaby uratowana. XD
Miło byłoby także poznawać tajniki magii, ale można by również zreformować nieco sytem nauczania w Hogwarcie, aby np. przez połowę godzin uczono normalnych przedmiotów (chemia, język polski, matematyka), a przez pozostałą część zaklęć, transmutacji, obrony przed czarną magią itp.
Kolejne zmiany mogłyby dotyczyć tego, że uczniom wolno byłoby wychodzić poza błonia, tak jak w naszych szkołach oraz że organizowano by jakieś atrakcje dla wychowanków, jak na przykład wycieczki do Ministerstwa Magii, albo jakieś zawody poza quidditchem i "rozgrywkami o Puchar Domów". Można by również zaproponować utworzenie kółek zainteresowań czy czegoś w tym rodzaju.
Podsumowując, najlepsze byłoby połączenie tradycyjnej szkoły ze szkołą magii.
Mnie Hogwart po reformach XD w 99 % odpowiadał, ale to tylko moje zdanie.

PS A po piewrsze, trzeba najpierw zmienić wożnego, Argusa Filcha, na kogoś normalnego.
Anne_Moore jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-06-2007, 22:06   #13
Filemona
Senior Member

Filemona na Harry Potter Forum

No jasne, że bym chciała, każdy by chyba chciał z tej strony. No ale sądzę tak jak inni, jak Hogwart to od razu też Ministerstwo Magii i Pokątna.
Filemona jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-30-2007, 15:47   #14
Nacia1234
Moderator

Nacia1234 na Harry Potter Forum

Myślę że większość osób by chciało. Było by naprawde fajnie. Magia, spędzanie całego roku szkolnego poza domem....
Stary 11-20-2007, 23:26   #15
Magic
Junior Member

Wyślij wiadomość przez MSN do Magic

Jasne żebym chciał, co dzień czekam z nadzieją, że wkrótce taki list ze szkoły przyjdzie, <żarcik> prędzej przyjdzie ze szkoły, ale nie do mnie tylko do rodziców w sprawie mnie... hehe. A tak na poważnie, to chciałbymkiedyś odwiedzić te zamki, w których Harry Potter był kręcony.
Magic jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-23-2007, 21:42   #16
jedyny
Member

Hogwart jest miejscem pełnym przemocy, bezpodstawnej agresji, cwaniactwa i temu podobnych wybryków. Nigdy nie chciałbym się znaleść w tym WYIDEALIZOWANYM PIEKLE.
jedyny jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-25-2007, 00:36   #17
michael112
Czytelnik horoskopów

Cytat:
jetinajt napisał/a:
Raczej nie. I nie odnosi się to do Hogwartu, ale i całego świata czarodziejów opisanego przez panią Rowling. Nie wiem jak was ale mnie banda gości w spiczastych czapkach, miotająca czary na prawo i lewo i dodatkowo modyfikująca pamięć każdemu kto przez przypadek to widział nie budzi we mnie zaufania. Zwłaszcza, że ministerstwo nie potrafi kontrolować czarodziei i nie potrafi poradzić sobie z jednym idiotą który myśli, że jest królem świata. Więc jeśli Hogwart, a co za tym idzie świat czarodziejów miałby istnieć i funkcjonować to tylko w pełni jawnie. Wtedy obie strony odnosiły by korzyści z koegzystencji. Magowie nie musieliby wydawać bajońskich sum na ustawę tajności i mogli by dorobić na sprzedawaniu mugolom magicznych zabawek, a mugole mieliby szanse na obronę przed wykorzystaniem przez ludzi normalnych innaczej. No i wspólny rozwój magii i nauki mógłby przynieść ogromne korzyści obu społecznością.
No mi też się nie podoba te o modyfikowanie pamięci i ta tajemniczość. Mam na to dwie teorie: 1. Jeśli założyć, że Rowling sobie to wymyśliła, to po to, aby książka była bardziej realistyczna. 2. Jeśli natomiast jest to prawda, to nie wiem, dlaczego. Masz rację, że współpraca mugoli i czarodziejów mogłaby przynieść obupulne korzyści.

Cytat:
jetinajt napisał/a:
Ciekawe jakby się wam tam podobało, jakbyście się tam faktycznie dostali. Duża część z was narzeka na zwykłą polską szkołę, gdzie najdłuższe zadanie jakie musicie napisać to wypracowanie z polskiego na 2 strony a4 raz na ruski rok, które zresztą bez większego trudu możecie ściągnąć z internetu i wydrukować.
A zapomniałeś, ile to klasówek jest w naszych szkołach co tydzień?

Cytat:
Anne_Moore napisał/a:
Mogłoby by być ciekawie, gdyby Hogwart naprawdę istniał.
Na przykład parę takich pań Pomfrey i polska służba zdrowia byłaby uratowana. XD
Miło byłoby także poznawać tajniki magii, ale można by również zreformować nieco sytem nauczania w Hogwarcie, aby np. przez połowę godzin uczono normalnych przedmiotów (chemia, język polski, matematyka), a przez pozostałą część zaklęć, transmutacji, obrony przed czarną magią itp.
Kolejne zmiany mogłyby dotyczyć tego, że uczniom wolno byłoby wychodzić poza błonia, tak jak w naszych szkołach oraz że organizowano by jakieś atrakcje dla wychowanków, jak na przykład wycieczki do Ministerstwa Magii, albo jakieś zawody poza quidditchem i "rozgrywkami o Puchar Domów". Można by również zaproponować utworzenie kółek zainteresowań czy czegoś w tym rodzaju.
Podsumowując, najlepsze byłoby połączenie tradycyjnej szkoły ze szkołą magii.
Mnie Hogwart po reformach XD w 99 % odpowiadał, ale to tylko moje zdanie.

PS A po piewrsze, trzeba najpierw zmienić wożnego, Argusa Filcha, na kogoś normalnego.
Nie dla wprowadzania mugolskich przedmiotów do szkoły magii. Po ile tych lekcji byś chciał(a) mieć dziennie? Natomiast popieram pomysł różnych wycieczek dalej niż do Hogesmeade. I nie przepadam za bardzo za dzieleniem uczniów na domy. To takie robienie wrogości między sobą. Drużyny quidittcha można by rekrutować niezależnie od przynależności ucznia. Ja mógłbym zaakceptować jedynie dwa domy: dobrych (Gryffindor+Ravenclaw+Huffelpuff) kontra złych (Slytherin). A najlepiej, gdyby uczniowie mieli możliwość wracania do domu codzineenie, jeśli chcą, za pomocą kominków Fiuu.
michael112 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-03-2007, 17:43   #18
Paladyn
Member

Istnieje pewien "magiczny" świat. Jest to świat ludzi zajmujących się magią i satanistów, oddających się diabłu ( wszelka magiczna moc pochodzi od szatana ), składających rytualne ofiary ( czasami nawet z ludzi ) i niestety ma się on dobrze. Świat ten jest pełen zła i strachu ( podobnie jak Hogwart ). W specjalnych szkolach uczy się od najmłodszych lat okultystów i kapłanów złych duchów. Są oni pod ciągłą presją otoczenia i do pionu podtrzymuje ich strach przed "starszymi braćmi". Mają oni wladzę, ale niszczy ich ona i upokarza.
Paladyn jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-21-2007, 17:08   #19
Ronusia
Junior Member

Wyślij wiadomość przez MSN do Ronusia
Domyślnie RE: Czy chcielibyście, aby Hogwart naprawdę istniał?

Mishia,ja bym bardzo bardzo chciała...
Ah...
Ta atmosfera,magia,zamek i w ogóle! Nie umiem określić tego wszystkiego :)
Hogsmeade... Magiczne przedmioty...
Niestety to nierealne... Chyba,że zagrałoby się w filmie o HP :)
Ale to i tak nie odda prawdziwego świata magii w Hogwarcie...
Ronusia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-28-2007, 15:50   #20
minerva008
Mięso armatnie

Domyślnie RE: Czy chcielibyście, aby Hogwart naprawdę istniał?

No jasne , że chciałabym żeby Hogwart naprawde istniał !!!!!

Te magiczne miejsca , ludzie itp.

No , bo kto wierzy w magie to może kiedyś przyniesie wam list z zaproszeniem do Hogwartu ............. Ale nie wierzcie w takie bujdy , bo przecież Hogwart istnieje tylko w filmach , grach i książkach .

P.S. No , ale zawsze można sobie pomarzyć ! XD

minerva008 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania