Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 03-10-2008, 23:38   #21
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Ale (tak, wiem, od "ale" się zdania nie zaczyna, tak jak od "więc" xD) Briony przecież była słaba... Nawet bardzo słaba. Jej miłość przez to również mogła stać się słabością, co potwierdzałby fakt, że Briony nie zakochała się ponownie.

Tak właściwie, to ta cała jej tytułowa "pokuta"... Przepraszam bardzo, ale czy ona myślała, że jak napisze książkę ze szczęśliwym zakończeniem, to tym sposobem naprawi swoją winę? Tak, rozumiem, że to było najlepsze, co mogła w tej sytuacji zrobić (chociaż ja poszłabym na policje, chociażby i po kilku latach po wojnie i oczyściła Robbiego z zarzutów). A co zaoferowała nam Briony? Kolejny popis wyobraźni.
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-10-2008, 23:49   #22
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Teraz się absolutnie zgadzam

Btw, zachwalamy sobie ten film, wypadaloby jeszcze dowiedzieć się, jak przyjął się na świecie
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-11-2008, 00:34   #23
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Ishar, ja nie wierzę! Dziewczyny, facet przyznał mi rację

I przy okazji rzucił nowy wątek do naszej dyskusji Jak Pokuta, Atonement lub też Reviens-moi (swoją drogą, to Francuzi wymyślili strasznie durny ten tytuł xD) przyjęło się na świecie?

Może ja zacznę od najbardziej ogólnych informacji, dotyczących nagród:

Nagrody BAFTA (czyli Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych):

Nominacje w kategoriach:

Najlepszy scenariusz adaptowany - Christopher Hampton
Najlepszy aktor pierwszoplanowy - James McAvoy (muah:* przepraszam, nie mogłam się powstrzymać xD)
Najlepsze kostiumy - Jacqueline Durran
Najlepsze zdjęcia- Seamus McGarvey (czy wszyscy są Szkotami w tym filmie?^^)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Keira Knightley (no chyba jakiś żart^^)
Najlepsza aktorka drugoplanowa - Saoirse Ronan (czyli mała Briony)
Nagroda im. Davida Leana za najlepszą reżyserię - Joe Wright
Nagroda im. Anthony'ego Asquitha za najlepszą muzykę filmową - Dario Marianelli
Nagroda im. Alexandra Kordy dla najwybitniejszego brytyjskiego filmu roku - Christopher Hampton, Eric Fellner, Joe Wright, Paul Webster, Tim Bevan

Wygrana w kategoriach:

Najlepszy film
Najlepsza scenografia
- Katie Spencer, Sarah Greenwood

Złote Globy (czyli Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej):

Nominacje w kategoriach:

Najlepszy scenariusz - Christopher Hampton
Najlepszy reżyser - Joe Wright
Najlepsza aktorka drugoplanowa - Saoirse Ronan (znowu ta mała cholera xD)
Najlepsza aktorka w dramacie - Keira Knightley (naprawdę im dopisuje humor xD pewnie tak tylko ją chcieli dopełnić do McAvoya xD)
Najlepszy aktor w dramacie - James McAvoy (a nie mówiłam?^^)

Wygrana w kategoriach:

Najlepszy dramat
Najlepsza muzyka
- Dario Marianelli

Oscary (czyli Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej)

Nominacje w kategoriach:

Najlepsze zdjęcia - Seamus McGarvey
Najlepsze kostiumy - Jacqueline Durran
Najlepsza scenografia - Katie Spencer, Sarah Greenwood
Najlepszy scenariusz adaptowany (pragnę zauważyć, że statuetkę wręczał nie kto inny, jak James McAvoy) - Christopher Hampton
Najlepsza aktorka drugoplanowa - Saoirse Ronan (zaskoczenie, prawda?^^)
Najlepszy film - Eric Fellner, Paul Webster, Tim Bevan

Wygrana w kategoriach:

Najlepsza muzyka - Dario Marianelli

Kochani, jeżeli macie jakieś recenzję lub informacje (ale zastrzegam, dotyczące tego, jak film przyjął się na świecie), to proszę, abyście je tutaj zamieścili

No to ja sobie trochę popisałam, a teraz idę w kimę:sleep:
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-11-2008, 16:59   #24
Fleurose
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 115
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Cytat:
Przepraszam bardzo, ale czy ona myślała, że jak napisze książkę ze szczęśliwym zakończeniem, to tym sposobem naprawi swoją winę? Tak, rozumiem, że to było najlepsze, co mogła w tej sytuacji zrobić (chociaż ja poszłabym na policje, chociażby i po kilku latach po wojnie i oczyściła Robbiego z zarzutów). A co zaoferowała nam Briony? Kolejny popis wyobraźni.
Podpisuję się obiema rękami i nogami ^^

Claire, my dear - widzisz jak się temacik rozrósł? Nio xD :*

A nie wiem jaka mnie ślepota chwilowa ogarnęła, że nie zobaczyłam drugiej strony początkowo :lol:

Claire, już pewnie nie możesz się doczekać, aż zdobędziesz książkę i przy chórze aniołów ze śpiewem na ustach Alleluja poczniesz wpatrywać się w okładkę? Hihi xD Mam wyobraźnię, no nie :lol:

Wczoraj rozmawiałyśmy z Claire na sb między innymi o tym, że film różni się trochę od książki [Claire wydedukowała to z opisu na jakiejś stronie, a ja się zgodziłam xDD] Na przykład Wiadoma Scena w Bibliotece działa się w powieści w dzień, zaś w ekranizacji nocą xP Co tam jeszcze było... A, właśnie :P Claire, kochana, w książce jest ten opis jak Celia nurkuje po dzban Ale o tym ''ochładzaniu'' w fontannie też coś raczej było... No nie ma co pisać, jak przeczytamy to zobaczymy.

''Najgrzeszniejszy poranek lata" :lol: ^^
Fleurose jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-11-2008, 17:33   #25
Fleurose
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 115
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Cytat:
Wybraną na otwarcie weneckiego festiwalu "Pokutę" wielu krytyków ocenia jako jeden z najlepszych brytyjskich filmów od wielu lat.
---> http://film.onet.pl/F,12523,1434623,1,600,artykul.html

Nie wiem czy o to do końca chodziło, w każdym razie krytycy oceniają na razie Pokutę pozytywnie... Może jeszcze znajdę jakiś artykuł, jak oceniają Pokutę na świecie konkretnie ^^ Bo tu jest tak raczej bardziej ogólnikowo.

PS Tylko nie wystraszcie się Keiry na tym zdjęciu w linku
Fleurose jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-12-2008, 22:13   #26
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Właśnie o coś takiego mi chodziło Fleur, o przyjęcie przez krytyków, dzięki

Claire dała do pieca z tymi nagrodami i nominacjami, troszkę się tego nazbierało, i słusznie

Ale Oscar za muzykę to dla mnie niemałe zdziwko - w ucho wpadł mi zaledwie 1 utwór, reszta mi nie pasuje, ale nie powiem, żeby brakowało im oryginalności i pomysłowości (główny motyw oparty na dźwięku stukających klawiszy maszyny do pisania).

To ścieżka, która mi się spodobała - jest kapitalna, genialna wręcz
http://www.youtube.com/watch?v=FqUga_L1L8Y&feature=related
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-12-2008, 22:46   #27
Fleurose
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 115
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Ishar, please - tylko nie FLEUR

Claire, napisz coś wreszcie w temacie ;*;*
Wiem, że mało czasu, ale napisz coś tam ^^ :*

Muszę koniecznie dla Ciebie obejrzeć Zakochaną Jane xDD
Fleurose jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-14-2008, 23:47   #28
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Kochani, jak to jest, że się zgapiłam i nie zauważyłam, że ktoś odpowiedział, to nie wiem... W każdym razie, dopiero w tej minucie widzę Wasze odpowiedzi.
Jak to Ishar powiedział, "Claire dała do pieca z tymi nagrodami", to dorzucę coś jeszcze

"Nie było sukcesu na rozdaniu Oskarów, ale tym razem wszystkie oczy i cała uwaga były zwrócone na film "Pokuta", który otrzymał aż trzy Empire Awards m.in. dla najlepszego filmu brytyjskiego.

Film otrzymał również dwie równie ważne nagrody: dla najlepszego aktora i najlepszej aktorki, a w role głównych bohaterów wcielili się Keira Knightley, która tym samym pobiła dwie sławy takie jak: Cate Blanchett i Angelina Jolie oraz James McAvoy, który zatriumfował nad Mattem Damonem i Danielem Radcliffem. "

Ekhm, jak można przyrównać McAvoya do Radcliffe'a i Damona (chociaż ten wymiata swoim poczuciem humoru)?
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-15-2008, 12:01   #29
filis
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 392
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Radcliffe, bleeh.. On nie umie grać^^ xD

Szczerze powiedziawszy po przeczytaniu tych wszystkich nominacji i nagród, jestem zaskoczona^^. Do tej pory i przed oglądnięciem filmu spotykałam się z mało przychylnymi opiniami. Wciąż narzekali na wyświechtaną fabułę, na to, ze nie zmusza do refleksji, że nie spełnia oczekiwań widzów, że reżyser używał prymitywnych środków wywołujących wzruszenie. Ale wszędzie mówili o Keirze. Że zrobili z pięknej, pozbawionej piersi dziewczyny, zdobiącej produkcje w stylu 'Piraci z Karaibów', aktorkę z prawdziwego zdarzenia ; p.
filis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-15-2008, 12:16   #30
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Pokuta (Atonement)

Nigdy nie zrozumiem takich "krytyków" (czy wyczuliście nutkę cynizmu? xD)... Jak można narzekać na wyświechtaną fabułę, skoro film bardzo dokładnie oddaje treść książki? Reżyser miał ją zmienić? Wtedy posypały by się skargi tysięcy fanów lektury Iana McEwana. Nie zmusza do refleksji? Tu mam zupełnie przeciwne zdanie. A Keira... Ja nie widzę w niej nic szczególnego. Przy McAvoyu chowa sie kompletnie. Pewnie gdyby film kręcił się wokół niej, byłaby bardziej zauważalna.
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:01.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.