Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 07-30-2009, 11:41   #1
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie Harry Potter i Książe Półkrwi - Ciekawostki.

Ciekawostki - Harry Potter i Książę Półkrwi


  • obsady
  • Początkowo sceny z Heleną Bonham Carter miały być kręcone w listopadzie, jednak gdy okazało się że aktorka jest w ciąży postanowiono nakręcić je dopiero wiosną.
  • Jessie Cave pokonała ponad 7 tysięcy dziewcząt w castingu do roli Lavender Brown.
  • Helen McCrory która gra w filmie Narcyzę Malfoy, miała zagrać Bellatrix Lestrange w "Harrym Potterze i Zakonie Feniksa", jednak ze względu na ciąże musiała zrezygnować."
  • Hero Fiennes-Tiffin zagrał jedenastoletniego Toma Riddle'a (Voldemorta), podczas gdy jego wujek Ralph Fiennes gra Voldemorta dorosłego. Rodzicami chłopca są Martha Fiennes (siostra Ralpha) i George Tiffin.
  • Naomi Watts była rozważana do roli Narcyzy Malfoy.
  • Thomas James Longley miał być zaangażowany do roli Toma Riddle'a, ale stracił ją na korzyść Franka Dillane'a.

    błędy filmowe
  • Jeden z graczy z Gryffindoru nazywa się w książce "Harry Potter i Książę Półkrwi" Demelza Robins, jednak na szacie do Quidditcha ma napisane: Robbins z dwoma "b" zamiast jednego.

    lokacje zdjęć
  • Zdjęcia do filmi kręcono w Leavesden w Anglii oraz w Nowej Zelandii.

    inne
  • Guillermo del Toro (m.in. "Hellboy") odrzucił propozycję wyreżyserowania tego filmu.
  • Produkcja filmu rozpoczęła się 13 września 2007, a zakończyła 22 lipca 2008.
  • Pogłoski mówiły, że reżyserią filmu zająć się mieli Anand Tucker i Michael Hoffman.
  • "Książę Półkrwi" znalazł się na pierwszym miejscu listy Najbardziej Oczekiwanych Filmów roku 2008 przygotowywanej przez portal internetowy Peanut Labs.
  • W tym filmie po długiej nieobecność w Hogwarcie znów pojawia się Quidditch. Ostatni raz spotkaliśmy się z tym sportem w trzeciej części przygód Harry'ego Pottera.
  • Robert Knox - który zagrał w filmie Marcusa Belby'ego - 24 maja 2008 roku, cztery dni po nakręceniu scen z jego udziałem, został zamordowany w Londynie. Chłopak stanął w obronie młodszego brata i otrzymał śmiertelny cios nożem w klatkę piersiową. Nie dożył premiery "Księcia Półkrwi".
  • Reżyser David Yates powiedział, że Hero Fiennes-Tiffin otrzymał rolę młodego Voldemorta (Toma Riddle'a) ze względu na podobieństwo do jego wujka Ralpha Fiennesa (który gra dorosłego Voldemorta), a nie dlatego, że jest z nim po prostu spokrewniony. Yatesowi spodobała się także mroczność młodego aktora.
  • J.K. Rowling przeczytała scenariusz "Księcia Półkrwi" i znalazła w nim fragment, gdzie Dumbledore wspomina dziewczynę, w której zadurzył się w młodości. Wtedy poinformowała twórców filmu, że w rzeczywistości Dumbledore jest gejem, a jego jedyną romantyczną miłością był czarodziej Grindelwald, z którym później musiał się pojedynkować. Pisarka oficjalnie podała tę wiadomość czytelnikom podczas promocji ostatniego tomu serii o Harrym Potterze ("Harry Potter i Insygnia Śmierci").
  • 14.08.2008 r. ogłoszono, że premiera filmu zostaje przełożona z 21 listopada 2008 r. na 17 lipca 2009 r. Alan Horn - prezes i dyrektor finansowy Warner Bros. - sporządził w związku z tym oświadczenie, w którym wyjaśniał, że powodem zmiany daty premiery były m.in. odczuwalne skutki strajku scenarzystów.
  • W filmie widzimy załamujący się most Millennium Bridge. Został on zbudowany w 2000 roku, a akcja Księcia Półkrwi według J.K. Rowling ma miejsce w 1996 roku. Mimo to w filmach nie ma żadnych odwołań do tego jaki jest rok.
  • To pierwszy - od czasu "Więźnia Azkabanu" - film o Harrym Potterze, na który Motion Picture Association of America nałożyło ograniczenie wiekowe PG (za zgodą rodziców).
  • W filmie jest scena, w której śmierciożercy, prowadzeni przez Bellatrix Lestrange i Fenrira Greybacka, atakują Norę, w której zatrzymali się Harry, Wesley'owie, Lupin i Tonks. Nie było tej sceny w książce, została stworzona na potrzeby filmu, aby podnieść napięcie.
Jeśli ktoś ma inne niech pisze
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-03-2009, 21:29   #2
panna-granger
Czytelnik horoskopów
 
panna-granger na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Lokalizacja: Silent Hill
Posty: 19
Domyślnie

Też umiem "Kopiuj" i "Wklej".
Ja mam jeden błąd. Ale to taki błąd, że naprawdę mogłabym nie pisać...
Kiedy Ron, Harry i Hermiona rozmawiają na Wielkiej Sali przed meczem Qudditcha, to w oddaleniu wygląda na to, że Hermiona siedzi naprzeciwko pustego miejsca obok Rona. Ale z perspektywy Rona, wygląda na to, że jego przyjaciółka siedzi naprzeciwko niego.
Taki błąd. xD
__________________
Half Blood Princess
panna-granger jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2009, 11:59   #3
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

Wiem, że kopiuj-wklej, ale po co przepisywać to samo inaczej ?

Lepiej wklejic niż nic nie zrobić. A tu nie chodzi o błędy, lecz o ciekawostki ...
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2009, 12:50   #4
DeathlyFly
Świr wymagający opieki
 
DeathlyFly na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: Kosmos ?
Posty: 343
Domyślnie

Nie wiedziałem, że aktor grający Marcusa Belby'ego umarł.

Szkoda, młody był i całe życie miał przed sobą. Cóź, śmierć i tak każdego dopadnie kiedyś. Dlatego ten filmy zadedykowano Robertowi.
__________________
http://img829.imageshack.us/img829/3...cc84d8e0b4.png
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
Baby, if I've got you
I don't need a parachute
You're gonna catch me
You're gonna catch if I fall
Down, down, down
DeathlyFly jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-08-2009, 01:15   #5
Luminf
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 22
Domyślnie

Zauważyłem mały szczegół ale nie jestem pewny więc idę do kina jeszcze raz [i tak miałem iść na to po raz kolejny]
Czy kamień wskrzeszania nie był w filmie przypadkiem biały?
Czy tylko mi się zdawało że Dumbi umiera z lekkim uśmiechem na twarzy?
Luminf jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-08-2009, 09:25   #6
DeathlyFly
Świr wymagający opieki
 
DeathlyFly na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: Kosmos ?
Posty: 343
Domyślnie

Masz rację, mi też wydawało się, że się uśmiechnął, gdy Snape go zabił. Ale nie wiem. Ale co wam wadzi kolor kamienia wskrzeszania.
__________________
http://img829.imageshack.us/img829/3...cc84d8e0b4.png
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
Baby, if I've got you
I don't need a parachute
You're gonna catch me
You're gonna catch if I fall
Down, down, down
DeathlyFly jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-08-2009, 10:07   #7
Luminf
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 22
Domyślnie

A nic ;p Tak tylko zobaczyłem przelotnie no ale do kamienia śmierci, kamienia wskrzeszania pasuje czarny kolor a nie biały ^^
Luminf jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-12-2009, 16:14   #8
DeathlyFly
Świr wymagający opieki
 
DeathlyFly na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: Kosmos ?
Posty: 343
Domyślnie

Ja tam wolę ten biały, ale żeby był troszkę bardziej szarawy. Tak zawsze sobię go wyobrażałem i to jest wyobrażenie reżysera, czyli mister Yatesa.
__________________
http://img829.imageshack.us/img829/3...cc84d8e0b4.png
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
Baby, if I've got you
I don't need a parachute
You're gonna catch me
You're gonna catch if I fall
Down, down, down
DeathlyFly jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-13-2009, 20:58   #9
Luke James Potter
Świr wymagający opieki
 
Luke James Potter na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Lokalizacja: Privet Drive 4 Little Whinging Surrey England
Posty: 326
Domyślnie

WoW. ciekawostki. Można je znalezć na wikipedii jak sądzę.
__________________
"Ostatnie kłęby pary rozwijały się w jesiennym powietrzu. Pociąg powoli zniknął za zakrętem. Harry wciąż unosił rękę w geście pożegnania.
- Da sobie radę - powiedziała Ginny.
Harry spojrzał na nią, opuścił rękę i z roztargnieniem dotknął nią blizny na czole.
- Wiem.
Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu.
Wszystko było dobrze."
Luke James Potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-14-2009, 16:19   #10
DeathlyFly
Świr wymagający opieki
 
DeathlyFly na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: Kosmos ?
Posty: 343
Domyślnie

Chyba tak, ale są też na filmweb i wielu innych stronach, choć przydatne te z fillmweb.pl, są tam też błędy filmowe.

A tu link ze śmiercią Dumbledore'a, ale w słabej jakości - http://www.youtube.com/watch?v=1fyKT...eature=related
__________________
http://img829.imageshack.us/img829/3...cc84d8e0b4.png
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
Baby, if I've got you
I don't need a parachute
You're gonna catch me
You're gonna catch if I fall
Down, down, down
DeathlyFly jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Harry Potter i Książę Półkrwi - zdobąź grę na PC wakacjewlodzi Kosz 2 11-14-2009 16:30
najgorsza czesc która weszła na ekrany kin to Harry Potter i Książe Półkrwi ewa0302 Kosz 10 10-19-2009 11:14
Harry Potter i Książę Półkrwi-czy może być lepszy od Zakonu Feniksa? matiniem Gry 5 07-22-2009 12:35
Harry Potter i Książę Półkrwi wiktor Kosz 13 04-25-2009 16:02
Harry Potter i Książe pół- krwi nymphadora_xd Kosz 10 04-18-2009 12:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.