Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Pozostałe

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 07-05-2008, 19:27   #11
HistoriaNieDlaCiebie
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 2
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

Ja mam wszystkie części HP i uważam, że bez tych książek byłaby bardzo nudna. Do HP mam ochote powracać zawsze kiedy przyjdzie mi na to ochota. A w bibliotekach nie ma tej satysfakcji co w domu.
HistoriaNieDlaCiebie jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-05-2008, 19:39   #12
Potteroholiczka
Praktykant Voodoo
 
Potteroholiczka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 804
Wyślij wiadomość przez MSN do Potteroholiczka
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

Cytat:
Nacia1234 napisał/a:
Ludzie, nie przesadzajcie z tymi dziećmi. Myslicie, że na świecie bibliotek nie ma? o.O
Są, ale do czasu kiedy ja będę miała dzieci to wszystkie książki bd już tak zniszczone, że bd się rozpadać w ręce. A mieć w domu to co innego

Cytat:
A w bibliotekach nie ma tej satysfakcji co w domu.
Zgadzam się
Potteroholiczka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-05-2008, 20:00   #13
Her-mio-na 13
Omijać szerokim łukiem
 
Her-mio-na 13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 1,569
Wyślij wiadomość przez MSN do Her-mio-na 13
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

Cóż, szczerze mówiąc, to ja też się zastanawiam nad tym. Chciałabym znowu poczuć ten dreszczyk emocji, gdy po raz pierwszy zaczęłam czytać Harry'ego Pottera. To oczekiwanie, aż mama przywiezie z biblioteki kolejną część było niesamowite. Jednak czytałam te książki po kilka razy. I tu pojawia się dylemat. Kupić Harry'ego czy też nową książkę, np. Wojciecha Cejrowskiego, na którą mam od dawna ochotę. Albo Władcę Pierścieni, który podobał mi się bardziej niż Potter.... A co do Twojego tematu - jeśli masz fundusze - śmiało kupuj. Ja od jutra zbieram, by zaspokoić moją manię ksiązkową. Bo nic nie kocham bardziej od kupna książek. Samo wejście do empiku przyprawia mnie o dreszczyk emocji. I nie łatwo mnie z niego wyciągnąć =)
__________________
I love your funny face. Your sunny, funny face...

Mój Last.fm xPP
Her-mio-na 13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-11-2008, 13:10   #14
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

Widzę, że ja chyba należę do mniejszości, bo posiadam wszystkie książki, łącznie z angielskim wydaniem Deathly Hallows xD Tylko, że ze mną jest troszkę inna sprawa. Ja zaczynałam czytać sagę, kiedy ona dopiero stawała się popularna, była bardzo nowa i wszyscy dookoła szeptali o tym, że to książka, od której nie można się oderwać, że koledzy odstawili nawet gry komputerowe ;] Pierwszą część pożyczyłam od koleżanki. Drugą i trzecią kupiłam za jednym razem w księgarni. Na pozostałe już czekałam i kupowałam je pierwszego dnia po premierze. W międzyczasie dostałam od babci na Gwiazdkę pierwszą część. No i przyszedł czas na Insygnia... Nie mogłam się doczekać polskiego wydania, a nie chciałam też czekać na tłumaczenie w necie. Kupiłam brytyjskie wydanie z piękną okładką dla dorosłych. Pochłonęłam książkę w 3 dni i zrozumiałam wszystko. W styczniu kupiłam polskie wydanie, które leży nieprzeczytane. Jakoś dobrnęłam do pierwszych czterech rozdziałów i stwierdziłam, że to nie to, co angielska wersja. Gdzieś mi uciekła cała magia. Na tym w jakiś sposób skończyło się moje "uwielbienie" dla tej sagi. Polskie wydanie jest o wiele mniej dokładne, uproszczone. Oryginał jest o niebo lepszy i dosłownie można poczuć magię na kartach książki ;]
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-11-2008, 18:52   #15
Potteroholiczka
Praktykant Voodoo
 
Potteroholiczka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 804
Wyślij wiadomość przez MSN do Potteroholiczka
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

Zazdroszczę Ci Claire... Słyszałam, że angielska wersja jest o niebo lepsza... no ale cóż Ale ani razu podczas czytania nie użyłaś słownika? Jestem pod wrażeniem
Potteroholiczka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-11-2008, 19:01   #16
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

Holiczka, chciałam sprawdzać każde nieznane mi słówko i wytrwałam tak do... Drugiej strony. Tak się nie da. Ważny jest ogólny sens, a nie to, jakie kwiaty rosły w ogrodzie. A dialogi bohaterów są naprawdę proste ;]
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-11-2008, 21:21   #17
Potteroholiczka
Praktykant Voodoo
 
Potteroholiczka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 804
Wyślij wiadomość przez MSN do Potteroholiczka
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

Ja jeszcze nawet w ręce nie miałam angielskiej wersji, ale przypuszczam, że z dialogami dałabym sobie radę:yes: Jeszcze raz to napiszę : ZAZDROSZCZE CI

Cytat:
Holiczka
Hmn...podoba mi się... :smilewinkgrin:
Potteroholiczka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-11-2008, 21:31   #18
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

Zobaczysz, jeszcze parę lat angielskiego i będziesz mogła śmiało większość rzeczy zrozumieć ;] Aha, skoro już mówimy o książkach HP na półce, to rzeczywiście ta brytyjska wersja z medalionem prezentuje się naprawdę okazale. Na dodatek ten żółty papier i jego specyficzny zapach, mmm...

Jakbyś nie widziała tej brytyjskiej wersji okładki, to jest tu: http://www.bloomsbury.com/media/hp7adult_high_complete.jpg

Cytat:
Holiczka

Hmn...podoba mi się... [Smile-Wink-Grin]
A to fajnie, mnie też xD
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-11-2008, 21:33   #19
szpaner a2
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 145
Wyślij wiadomość przez MSN do szpaner a2
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

Ja mam wszystkie części. Kilka lat temu pożyczyłem pierwszą część od koleżanki, ale przez miesiąc przeczytałem ze 100 stron i nic nie zrozumiałem, więc ją oddałem. Dopiero po wyjściu 5 wypożyczyłem 1 z biblioteki. Po jej przeczytaniu wypożyczyłem resztę części. 6 i 7 kupiłem w sklepie. W między czasie dostałem od mamy 1, 2, i 3, a od siostry 4. Co do 5: kolega wygrał ją na loterii (ja jeszcze nic o tym nie wiedziałem), ale jej nie chciał. Od innego kolegi dowiedziałem się, że kupuje od niego 'Zakon Feniksa' za 10 zł. To spotkałem się z tym pierwszym i zapytałem, czy nie sprzeda mi jej za 15 zł, a tamtemu powie, że ją sprzedał na allegro za 40 zł. I się zgodził.
A oprócz Pottera mam jeszcze wszystkie części Wiedźmina, który jest lepszy od Harry'ego.
szpaner a2 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-11-2008, 22:54   #20
Potteroholiczka
Praktykant Voodoo
 
Potteroholiczka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 804
Wyślij wiadomość przez MSN do Potteroholiczka
Domyślnie RE: Domowa biblioteka z/bez HP??

szpaner a2 ale zakręciłeś:bigrazz: Ale spoko w miarę zrozumiałam

Claire okładkę widziałam Ale dzięki za fotkę...
Cytat:
Zobaczysz, jeszcze parę lat angielskiego i będziesz mogła śmiało większość rzeczy zrozumieć ;]
Mam taką nadzieję

Ach...ale mnie poszczułaś:smilewinkgrin: Chciałam sobie kupić pozostałe części, a teraz skusiłam się też na brytyjską wersję...
Potteroholiczka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Biblioteka skrzat_mrozka Kosz 1 12-28-2007 16:56
Biblioteka Hermioncia Granger Kosz 42 06-13-2007 14:51
Biblioteka Sherry Kosz 109 04-29-2007 13:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.