Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Muzyka

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 01-04-2010, 02:03   #1
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie Enya

Postanowiłam zrobić sobie przerwę w kuciu angielskich terminów historycznych i natchniona rozmową z koleżanką uznałam, że jak nadal będę przekładać napisanie o Enyi to w końcu i tak o tym zapomnę. A szkoda by było xD.

Historia
Enya, a raczej Eithne Patricia Ní Bhraonáin: Urodzona w 1961 roku w Irlandii w rodzinie o tradycjach muzycznych. Ma czterech braci i cztery siostry.W 1968 troje z nich – Máire, Ciarán i Pól – stworzyło grupę muzyczną An Clann As Dobhair, w 1970 przekształconą na Clannad, do którego w 1979 dołączyła Eithne (instrumenty klawiszowe, śpiew). W 1982 opuściła zespół wraz z Nickiem Ryanem, ówczesnym producentem i menedżerem. W 1984 Brennan jako Enya po raz pierwszy zaprezentowała się, pisząc muzykę do filmu "The Frog Prince" wydaną jako soundtrack pod tym samym tytułem. W 1986 zobowiązana kontraktem skomponowała muzykę do serialu telewizyjnego BBC pt. The Celts. W 1987 przed wydaniem debiutanckiego albumu pt. Enya, wystąpiła gościnnie na debiutanckim albumie Sinéad O'Connor pt. The Lion and the Cobra. Poularność zdobyła w 1988 piosenką Orinoco Flow. Jest autorką utworu May It Be, napisanego specjalnie do filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, za który otrzymała nominację do Oscara.


Skład grupy muzycznej:
Einthne Ni Bhraonain - śpiew
Nicky Ryan - producent muzyczny
Roma Ryan - autorka tekstów


Albumy:
* (1987) Enya (LP)
* (1988) Watermark (LP)
* (1991) Shepherd Moons (LP)
* (1992) The Celts (LP)
* (1995) The Memory of Trees (LP)
* (1997) Paint the Sky with Stars (LP)
* (2000) A Day Without Rain (LP)
* (2005) Amarantine (LP)
* (2006) Amarantine: Special Christmas Edition (LP)
* (2008) And Winter Came (LP)
* (2009) The very best of Enya (LP)

Ech... Każdy kto mnie zna wie, że żadnego artysty muzycznego nie ubóstwiam tak jak Enyi. Zakochałam się w jej głosie od pierwszego usłyszenia (kiedy to było?) i do dziś odkochać się nie mogę. Najlepszym albumem jak dla mnie jest "A Day Without Rain", mimo iż każdy jest dla mnie równie piękny i niepodrabialny. Enya jest też chyba jedynym artystą muzycznym o którym mogłabym gadać godzinami i bym się nie znudziła. Polecam jej muzykę każdemu bez względu na wiek. Naprawdę trafia do serca.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-02-2010, 22:55   #2
Christina
Omijać szerokim łukiem
 
Christina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Camelot
Posty: 1,514
Domyślnie

"Watermark" to chyba najpiękniejsza melodia na świecie. "A Day Without Rain" też ubóstwiam, oddaję cześć i czczę Przy jej głosie najczęściej zasypiam. Przy niej piszę opowiadania i czytam książki fantasy. Kobieta ma głos jak anioł...
Nieskazitelnie czysty niczym elf...
Ahhh...
"May It Be" - esencja Władcy...
__________________

Darmowe kosmetyki


'It's not my fault I'm better than you'



'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-18-2010, 14:06   #3
Biel
Fanatyk, niegroźny
 
Biel na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Lokalizacja: Stolica
Posty: 224
Domyślnie

Ja też przepadam za Enyą, a jej piosenek nauczyłam się słuchać od momentu obejrzenia Gladiatora. Jak słucham Now We Are Free to potrafię poryczeć się jak dziecko. Od tak bez powodu.

W ogóle ten typ muzyki jest bardzo kojący, jak mam ochotę znaleźć się w innym świecie [tym lepszym i wymyślonym:P] to puszczam Enyę idealnie się do tego nadaje.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Biel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-13-2010, 15:25   #4
Draco1297
Świr wymagający opieki
 
Draco1297 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2009
Lokalizacja: Rów Mariański
Posty: 411
Domyślnie

Ja Enyę znam przede wszystkim z ''may it be'' i ''only time''. Ten pierwszy utwór słucham już na okrągło kilka miesięcy.
Uwielbiam. Ma głos z takim echem, co nadaje jedyny w swoim rodzaju klimat.
Zahaczył mi jak oglądałam LOTR i teraz w moim rankingu (czego to się w tej pustej głowie nie na układa) jest na pierwszym miejscu. Przed Celine Dion, Tarją Turunen i Emilianą Torrini a nawet Bjork (te dwie ostatnie wolę z poważniejszych piosenek, a nie z np.''dżungli'' Torrini, ale mniejsza). Wspaniała Enaya, wspaniała.
__________________

‘’Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej. ‘’

J.R.R Tolkien, Władca Pierścieni: Dwie wieże


***
dzieci są milsze od dorosłych
zwierzęta są milsze od dzieci
mówisz że rozumując w ten sposób muszę dojść do twierdzenia
że najmilszy jest pierwotniak pantofelek

no to co

milszy jest mi pantofelek od ciebie ty skurwysynie

Andrzej Bursa

Yum Yum Yum
Draco1297 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-04-2011, 16:32   #5
Jasminne
Niepoprawny marzyciel
 
Jasminne na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Lokalizacja: Londyn po północy
Posty: 41
Domyślnie

Enya jest muzycznym geniuszem. Odkąd usłyszałam jej kompozycje w Władcy Pierścieni każdy jej utwór niezmiennie kojarzy mi się z tym filmem, szczególnie z elfami^^. A utwór Braveheart Theme - perełka..♥
__________________
~~~^^^^~~~
Jasminne jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-26-2011, 16:17   #6
Sann
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Sann na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 70
Domyślnie

Uwielbiam jej głos. May it be jest cudowne, ale nie do końca zgodzę się z Christiną:
Cytat:
"May It Be" - esencja Władcy...
Może nie całego Władcy, a pierwszej części. Natomiast jeśli chodzi na przykład o Powrót króla, to dla mnie jego esencją jest utwór Annie Lennox i Howarda Shore'a - Into the West. (http://www.youtube.com/watch?v=JgcoBKWTW14 - polecam serdecznie.)
__________________
- Mam bardzo mroczny plan...
- Jaki?
- Gdybym ci powiedział, to przestałby być mroczny.

_______________________________________________

- Albusie Severusie, nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.
Sann jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-27-2011, 23:52   #7
Szympi
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Szympi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 116
Domyślnie

Jedyna piosenka, którą znam od Enyi, i która jest genialna to Amarantine. Ech, tekst genialny, muzyka też, teledysk też, przedstawienie również, i ona tak ładnie to zaśpiewała... niestety, innych piosenek nie znam, a szkoda. Jednak postaram się to nadrobić.
Szympi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:55.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.