Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-12-2008, 15:01   #1
Hermiona1334
Praktykant Voodoo
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 683
Domyślnie Lepszy film czy książka?

Wolicie oglądać filmy o HP czy czytać ksiażki? Bo ja zdecydowanie wolę książkę.Czytając ma się przyjemnośc i radosć z odkrywania coraz to nowych tajemnic.Oglądając film,można zobaczyć tylko urywki tego,co działo się w książce.Mnie np strasznie denerwuję jak ktoś nazywa siebie Potteromaniakiem,a nawet nie otworzył jakiejkolwiek ksiażki o HP.Uwazam,że obejrzeć film to nawet małe dziecko umie.Jest u mnie w szkole taka jedna dziewczyna cco niby lubi Harry'ego a upiera się,że dostał Nimbusa 2001 od Syriusza.też mi Potteromaniaczka jak ze mnie zegarek. A wy co o tym sądzicie?Co jest lepsze?
Hermiona1334 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-12-2008, 20:44   #2
Sev1302
Praktykant Voodoo
 
Sev1302 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 499
Domyślnie RE: Lepszy film czy książka?

No cóż co do tematu to oczywiście wolę KSIĄŻKI bez konkurencyjnie. To co napisałaś jest prawdą. Książkę się po prostu bardziej przeżywa, a film jest zbyt banalny. Gdyby jeszcze filmy były lepiej wykonane, może bym je oglądała z przyjemnością, ale nie. Te filmy są po prostu beznadziejne. Pół wszystkich zdarzeń są ucinane...
To na tyle co do tematu.

Wypowiedziałam się na ten temat sama nie wiem po co. Hermiono1334 takich tematów jest setki (może przesadziłam) ale jest bardzo duuuużo. Więc po co zakładać kolejny. Nie mam do Ciebie pretensji, tylko grzecznie proszę o wcześniejsze przeszukanie forum...
Sev1302 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-13-2008, 10:50   #3
Gizmolina
Praktykant Voodoo
 
Gizmolina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Lokalizacja: in Cullen's home
Posty: 510
Domyślnie RE: Lepszy film czy książka?

Cytat:
Sev1302 napisał/a:
Wypowiedziałam się na ten temat sama nie wiem po co. Hermiono1334 takich tematów jest setki (może przesadziłam) ale jest bardzo duuuużo. Więc po co zakładać kolejny. Nie mam do Ciebie pretensji, tylko grzecznie proszę o wcześniejsze przeszukanie forum...
Zgadzam się z tobą. Takich tematów jest już milion dwieście. Proponuję akurat ten skasować.
__________________
WWW.VERITASERUM.CBA.PL
Gizmolina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-14-2008, 16:41   #4
Adela
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 114
Domyślnie RE: Lepszy film czy książka?

Dla mnie zwykle książki bardziej się podobają niż filmy. Mało jest filmów, w mojej ocenie, dorównujących ich książkowym odpowiednikom (ale oczywiście zdażają się wyjątki). Ogólnie wolę książki dlatego, że można sobie wyobrazić bohaterów, miejsca itp. W filmie wszystko jest z góry narzucone. Z tego też powodu bardziej odpowiada mi HP jako książka.
Adela jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-15-2008, 12:38   #5
Justka
Member
 
Justka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Lokalizacja: Wenus
Posty: 39
Domyślnie RE: Lepszy film czy książka?

Lepsza jest ksiazka i to o wiele bardziej. Nie ma co temu zaprzeczac. W filmach jest tyle brzkow i niedomowien czasem,ze az sie szkoda mi robi.
Justka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-22-2008, 14:04   #6
Agusia Grenger
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 11
Wyślij wiadomość przez MSN do Agusia Grenger
Domyślnie RE: Lepszy film czy książka?

Książki są najlepsze! W filmach pominięto tyle akcji... Kiedy czytam, przygoda trwa dłużej, towarzyszą jej większe emocje niż gdy oglądam film.:yes:
Agusia Grenger jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-22-2008, 17:10   #7
Gizmolina
Praktykant Voodoo
 
Gizmolina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Lokalizacja: in Cullen's home
Posty: 510
Domyślnie RE: Lepszy film czy książka?

Wiadomo, że ten, kto lubi czytać będzie wolał książkę, a ten kto woli godzinami siedzieć z nosem przy ekranie, będzie chciał zonaczyć film.
Moim zdaniem książka jest lepsza- w filmie za dużo rzeczy jest pominiętych i nie da się odtworzyć tej 'magiczności'. A poza tym, filmu nie wyreżyserowała Rowling
__________________
WWW.VERITASERUM.CBA.PL
Gizmolina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-22-2008, 17:29   #8
Sev1302
Praktykant Voodoo
 
Sev1302 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 499
Domyślnie RE: Lepszy film czy książka?

Cytat:
Moim zdaniem książka jest lepsza- w filmie za dużo rzeczy jest pominiętych i nie da się odtworzyć tej 'magiczności'. A poza tym, filmu nie wyreżyserowała Rowling smiley
Ale pani Rowling chyba ogląda scenariusz przed rozpoczęciem produkcji? Czy oni tak sobie na własną rękę "tworzą"??
Sev1302 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-23-2008, 19:53   #9
Magic
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 17
Wyślij wiadomość przez MSN do Magic
Domyślnie RE: Lepszy film czy książka?

Ja także osobiście wole książke, ponieważ z samych filmów niewiele bym wyniósł. W kwestii filmowej bardzo, bardzo dużo wątków jest pominiętych nad czym bardzo ubolewam, np. (MŚ w quidditchu ) Sam film jest tylko streszczeniem książki, i kto tylko obejrzał film, a do ksiażki nie zajżał, nie jest dla mnie fanem Harrego Pottera.
Magic jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-25-2008, 20:19   #10
Malicious Lady
Fanatyk, niegroźny
 
Malicious Lady na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2008
Lokalizacja: Toruń
Posty: 293
Domyślnie RE: Lepszy film czy książka?

Zdecydowanie książki. Filmy nie są tragiczne, ale zbyt wiele wątków zostaje pominiętych, a to mnie cholernie irytuje. Zawsze książka jest lepsza, od filmu, z Wiedźminem jest tak samo. Książka ukazuje wiele szczegółów, z filmem jest odwrotnie.
Malicious Lady jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Książka a film.. Hermi004 Kosz 14 04-19-2008 14:33
Najlepszy film HP olaaa Kosz 11 01-17-2008 18:17
Film a książka... Camer Kosz 6 01-11-2008 21:18
CO JEST LEPSZY KSIĄŻKA CZY FILM maniak Kosz 3 06-04-2007 15:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.