Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Muzyka

 
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-09-2008, 11:52   #1
Miss Bagwell
Praktykant Voodoo
 
Miss Bagwell na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Jaskinia Platona
Posty: 988
Wyślij wiadomość przez MSN do Miss Bagwell
Domyślnie Muzyka filmowa

Przejrzałam całe forum i zdziwiłam się niesamowicie, że nikt nie założył jeszcze tematu poświęconego muzyce filmowej, mimo, że jest ona przecież jednym z najbardziej znaczących elementów każdego filmu.
Osobiście uważam , że nawet najlepszy film bez dobrej niewiele znaczy. Dobra i wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa , która do tego oddaje klimat filmu to coś wspaniałego , co daje widzowi możliwość ''przeżycia'' filmu a nie tylko jego ''obejrzenia''.
Oglądałam mnóstwo filmów lecz w szczególnie w pamięć wpadły mi niektóre. Są to miedzy innymi:
- muzyka z filmu Forest Gump , która mnie wzrusza ze względu na swa prostotę i lekkość jaką się charakteryzuje. W filmie możemy usłyszeć utwory instrumentalne jaki piosenki.
- muzyka z filmu Modigliani. Ścieżkę do tego filmu napisał znakomity artysta Guy Farley , znany też z muzyki do filmów takich jak: Ostatnia misja czy mroczny Sekret.
- muzyka do filmu Tajemnica Brokeback Mountain. Autorem muzyki do tego filmu jest Gustavo Santaolalla. Ścieżka ta charakteryzuje się przede wszystkim magią zwykłej gitary: proste akordy wprawiają widza w niesamowity i specyficzny nastrój filmu.
- muzyka do filmu Resident Evil. ta nieco różni się od pozostałych choćby dlatego, że jej autorem jest Marylin Manson. A więc spodziewajmy się wielu wstawek gitarowych , mocnych brzmień i szybkich zwrotów akcji.
- muzyka do filmu Matrix. Absolutny klasyk. xD Nad muzyką do tego dzieła pracowało wiele świetnych artystów takich jak Linkin Park , Don Davis . W filmie goszczą też kawałki takich artystów jak The Prodigy czy Marylin Mansona czy P.O.D.
Jest zapewne jeszcze wiele filmów które mają ciekawą muzykę lecz być może o nich zapomniałam bądź... ich jeszcze nie widziałam. xD
A wy? Czym dla was jest muzyka filmowa? Jaka szczególnie zapadła wam w pamięci?

Ach ni dodaję Upiora w Operze bo Aniczka mnie zje... xD
Ale szczerze mówiąc nigdy nie rajcowały mnie musicale, ale muzyka z tego zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

A o "Upiorze w Operze" to madame zapomniała. Hm. Warn, czy nie, warn, czy nie... xD ić, półdiablę weneckie xD Powinnam cię dopaść i cię... hm. Może nie przy ludziach, bo to będzie zbyt brutalne ^^ no. Radzę, żebyś dopisała coś o "Upiorze" bo cię przechrzczę, maupo ^^ :*
Buźka
Moderator z Głębi Piekła




Wybacz, skarbie zapomniałabym na śmierć. xD
__________________
''The world is spinning too fast
I'm buying lead Nike shoes
To keep myself tethered
To the days I try to lose''
Miss Bagwell jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
 


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
MUZYKA xD Dezerterka Muzyka 268 06-21-2012 15:50
Muzyka w Harrym Potterze Camer Filmy 68 06-29-2011 21:53
Rożnice między treścia ksiazkowa a filmowa. Pilne kujas_sm Kosz 3 05-13-2008 21:46
Wasza Ulubiona Muzyka Hadys Kosz 1 08-17-2007 16:00
Nowy dział : Muzyka Kosz 0 01-01-1970 02:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:44.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.