Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Kosz

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-16-2007, 15:50   #1
jodusia
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 3
Wyślij wiadomość przez MSN do jodusia
Domyślnie Dla kogo tak dla kogo nie??

Uwazam, ze kilmat ostatnich dwoch filmow o Harrym Potterze jest mroczny. Nie mowie, ze to cos zlego, ale uwazam, ze mlodszemu rodzenstwu nie bardzo moze on sie spodobac. Stwierdzam tylko, iz film pt Harry Potter i Czara Ognia tak jak i jego poprzednik Harry Potter i Wiezien Azkabanu, nie sa juz filmami dla dzieci jak to bylo w przypadku I i II czesci filmu... Mozemy w nich spotkac duzo mniej scen ktore wzbudzaja w nas smiech. Dowiadujemy sie o tym dlugo przed wejsciem Czary Ognia do kin, iz plakaty obwieszczajace premiere filmu daja nam do zrozumienie iz nie bedzie to fim podobny do Kamienia Filozoficznego. Co na to wskazuje. Przedewszystkim Harry Potter we mlgle, a takze napis ktory brzmi "Mroczne czasy przed Toba Harry",a takze "Nadchodza mroczne i niespokojne czasy..." To na tyle
jodusia jest off-line  
Stary 05-16-2007, 15:53   #2
Piana
Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 38
Domyślnie RE: Dla kogo tak dla kogo nie??

Bardzo, bardzo mroczny. mnie sie podobała tylko pierwsza część, a dalej nic nie mogłam skapować...

Chodzi mi o dalsze filmy... Jak dla mnie to horror dla młodzieży

A podobało mi się tylko część pierwsza
Piana jest off-line  
Stary 05-21-2007, 15:30   #3
Lord Vader
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 3
Wyślij wiadomość przez MSN do Lord Vader
Domyślnie RE: Dla kogo tak dla kogo nie??

Ja się BARDZO ciesze że najnowsze filmy są mroczniejsze. Teraz już nie jest to "bajka dla najmłodszych , przy której każdy będzie się świetnie bawił" , jak to było w pierwszych częściach.Kiedyś lubiłem starsze filmy Harrego, ale teraz to już nie fascynują mnie sceny dla dzieci , w których to bohater zamienia wroga w żabe i sie cieszy (nie chodzi mi teraz tylko o Harego Potera , ale o inne tego typu filmy).Za to np. w czarze ognia klimat jest lux, dlatego mam nadzieje że zakon feniksa będzie jeszcze mroczniejszy.
Lord Vader jest off-line  
Stary 05-21-2007, 16:31   #4
swan
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 2
Domyślnie RE: Dla kogo tak dla kogo nie??

Moim zdaniem filmy zmieniaja sie tak samo jak ksiązki i ich bohaterzy... Wiadomo, że film nie będzie przedstawiał w takim samym zwierciadle Harrego majacego lat 12 jak Harrego mającego lat 16... Tego, że kolejne ekranizacje są coraz bardziej mroczne nie dało się uniknac, gdyz mimo tego, że scenariusz filmu jest troche inny niż ksiązka to nie zmienia faktu, że jednak wspolne rzeczy musza byc...
swan jest off-line  
Stary 05-25-2007, 12:52   #5
Gruba Dama
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 314
Wyślij wiadomość przez MSN do Gruba Dama
Domyślnie RE: Dla kogo tak dla kogo nie??

Moim zdaniem w tym nie ma nic strasznego. Teraz dzieci widują dużo gorzesze rzeczy, a w większości dobrze wiedzą co to jest smierc, strach czy nienawiść.
I dobrze, że jest to moroczne. Strasznie mi się to podoba. a co do CO i WA to są dwie z najlepszych części i mam nadzieje, że ZF będzie tak samo dobry.
A ludzie o słabych nerwach poprostu nie powinni oglądać.
Gruba Dama jest off-line  
Stary 05-26-2007, 12:20   #6
Mosag
Fanatyk, niegroźny
 
Mosag na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 276
Domyślnie RE: Dla kogo tak dla kogo nie??

W III i IV cz. przecież dzieją się straszne rzeczy, no nie?? Najpierw Syriusz NIBY zamordował 12 mugoli itd., a w IV Voldemort odzyskał swoją moc itd, NO NIE??? :lol:
__________________
Lordzio Voldzio RZĄDZI !!!
Mosag jest off-line  
Stary 06-10-2007, 13:55   #7
Lara
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 121
Wyślij wiadomość przez MSN do Lara
Domyślnie RE: Dla kogo tak dla kogo nie??

Bardzo dobrze, że jest mroczny. Nie rozumiem w czym problem..a jak dzieciaki oglądają filmy sensacyjne w którym strzelają się i mordują nawzajem to nikt nic nie mówi? Zresztą nie obejrzą teraz to obejrzą za parę lat...gdy dorosną.
Lara jest off-line  
Stary 06-14-2007, 16:43   #8
gimikis
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gimikis
Domyślnie RE: Dla kogo tak dla kogo nie??

Ostatnie książki - gdzieś od Czary Ognia też są coraz bardziej mroczne. Pamiętam, że jak czytałam właśnie IV część, miałam wtedy może z 12 lat, ten dreszczyk emocji w momencie walki trochę mnie przerastał. Teraz filmów nie mogę oglądać przy rodzeństwie, niestety *_* NP. scena wilkołaka jest zbyt "dramatyczna", więc gdy moje kochaniutkie rodzeństwo się przysiądzie, muszę w takich momentach wyłączać TV... Ugghhhh..
gimikis jest off-line  
Stary 06-17-2007, 12:26   #9
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie RE: Dla kogo tak dla kogo nie??

Nie czarujmy się I i II mogą oglądać już pięciolatki. III uznajmy, że tak od 10 lat spoko. Dopiero IV i najpewniej V spełniają moje oczekiwania. Harry już nie jest małym chłopcem i dobrze! Przecież my też musimy dojrzewać....najlepiej razem z bohaterem.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line  
Stary 07-12-2007, 10:56   #10
Adams
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 23
Wyślij wiadomość przez MSN do Adams
Domyślnie RE: Dla kogo tak dla kogo nie??

Im mroczniejsze tym lepsze I i II to była sielanka w III już się coś zaczynało dziać... a IV była już spoko ale jak mam być szczery to przez minute na początku i jakieś 10 na końcu a jaki będzie zakon?? to czas pokaże.... oby jeszcze mroczniejszy....
Adams jest off-line  
Zamknięty temat


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Kogo najbardziej nie lubicie? Limonka Postacie 264 05-13-2012 00:37
Kogo chciałbyś zagrać w HP ??? Maja-HarryRonHermiona Postacie 43 08-04-2010 17:31
Do kogo to należy? potterfanka-gryfindor Gry i zabawy... 142 10-20-2009 14:03
Kogo najbardziej lubimy Phoenix21hp Kosz 7 06-30-2008 18:23
kogo nie znosicie w HP . Zefir Kosz 1 07-22-2007 03:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.