Wróć   HPN.pl > Fan Zone > Fan Fiction

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-19-2009, 16:21   #11
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie

Wiadomo, że slash zazwyczaj nie przypada do gustu osobom do 13 roku życia, mniej więcej. Serea to taki ewenement, że erotyki lubi ;]
Ja tam uwielbiam yaoi, po prostu. Najlepsze Snarry <3 Przeciwko samej erotyce nic nie mam, już od bardzo dawna nie rażą mnie takie treści. Gdybyś ktoś chciał jakieś linki, z czystej ciekawości albo, żeby pokonać obrzydzenie (yeee) to podaję tutaj:
Snarry
Dla tych, którzy pierwszy raz po to sięgają. Zacznijcie od Herbacianki, bo jakiś inny fick może was skutecznie zniechęcić do tego pairingu. Zresztą, Herbacianka też, ale bardzo trudno znaleźć 'grzeczne' Snarry XD

Seria Herbaciana
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
7 Wysyłam e-mailem.
Jak się spodoba - róbta co chceta:
MY ALL
Wystarczy jedno magiczne słowo
A Destined Year
Skradzione chwile
Harry Potter - The boy who lived in Japan
Przebudzenie
To have and to hold
Tak samotny beze mnie
Zakazany las
Pocałunek
Ite Missa Est
W objęciach anioła
Czarny Jedwab
Iluzjonista

Dałabym linka do genialnego ficka, ale jest w Dziale Ksiąg Zakazanych na Dziurawym Kotle, trzeba mieć przepustkę. Ale dam kilka Drarry! Kogoś może razić różnica wieku między Snapem, a Potterem to może chociaż to?
Światło pod wodą - najdelikatniejsze Drarry pod słońcem, doskonałe na początek ;]
Transfiurations - genialne opowiadanie przygodowe, długie, z ciekawą fabułą + oczywiście pairing HP + DM.
Wąż w lwiej skórze - bardzo zabawne FF z pairingiem Drarry, można się pośmiać xD Brak scen erotycznych ;]
Wiara - <3 [Brak scen erotycznych]
Blemish - bardzo popularne, ale to już erotyk.

Ostatnio edytowane przez E-Vaire : 04-19-2009 o 16:34.
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-21-2009, 18:47   #12
Ginny_Kitty
Świr wymagający opieki
 
Ginny_Kitty na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 308
Domyślnie

Zaczyam czytać "Światło pod wodą", dzięki. Zaczyna się nieźle, chyba rzeczywiście nie będzie tak źle. Delikatne drarry bardzo lubię.
__________________
Okrągły pokój wspólny Ravenclawu przypominał klatkę dla kanarków – wpuszczone w ściany filary podtrzymujące półkoliste sklepienie całkiem zgrabnie udawały pręty. W zachodniej ścianie widniało kilka okien – szyby w ich górnych, półokrągłych ćwiartkach pokryte były rysunkami kruków. Magiczne ptaki trzepotały skrzydłami lub poprawiały pióra, wypełniając wnętrze barwnymi błyskami światła. Pokój utrzymany był w odcieniach błękitu i brązu.
Stowarzyszenie Snaperek
Ginny_Kitty jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-25-2009, 12:09   #13
Rzaki Pak
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Rzaki Pak na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 82
Domyślnie

Nie jestem zwolennikiem yaoi - w końcu są to dzieła raczej dla dziewczyn - ale jakoś nie gorszą mnie tego typu opowiadania. No chyba, że są strasznie zboczone, to wtedy wole podziękować : P

Nie czytałem tego wiele, ale lubię "Światło pod wodą" : ) Czasem wracam nawet do tego opowiadania, gdy nie mam co robić. Na początku opowiada o bliskiej przyjaźni pomiędzy dwoma nastoletnimi chłopcami (harry i draco), która z każdym rozdziałem coraz bardziej zbiża do siebie bohaterów, pomimo tego, że ich otoczenie nie akceptuje tej znajomości. Jest w tym coś pięknego, szczególnie, że wszystko jest bardzo ładnie opisane, a Draco i Harry są strasznie realni i każde ich działanie jest w jakiś sposób poparte ich doświadczeniami (rzadko spotyka się w ff równie dobrze dopracowanych bohaterów pod względem psychologii). Myślę, że nawet gdybym był homofobem, to i tak bym przeczytał tego ff do końca, bo na początku nic (dla nie znającego się na tym gatunku czytelnika) nie wskazuje, że to yaoi, a potem wszystko jest bardzo ładnie opisane.

Miał być zwykły komentarz, a wyszła mini recenzja : P
Rzaki Pak jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-10-2009, 12:43   #14
MalaCzarna
Świr wymagający opieki
 
MalaCzarna na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Lokalizacja: Między kawą a kawą
Posty: 330
Domyślnie

Slashe lubię, owszem, ale tylko w wydaniu drarry. Ostatnio zachwyciła mnie "Bajka pisana nocą", trzeba oddać autorce, że naprawdę się postarała- nie atakuje biednego czytelnika masą scen łóżkowych. Przeciwnie, wszystko jest deliktane i subtelne. Aż się chce czytać.
Snarry przeczytałam jedno- Serię Herbacianą. I skończyłam całość tylko i wyłącznie z szacunku do autorki, która musiała włożyć dużo pracy w ff i do tegoma świetny warsztat. Paring Harry-Snape jest dla mnie straszny. Tak jak każdy, który nie jest drarry... kiedyś trafiłam nawet na Fred-George. To było złe.
__________________
"- Starzeję się. Zaczynam mieć skrupuły.
- Ano, zdarza się u starych- spojrzała na niego ze współczuciem- Odwar z mioduszki pomaga na to. A narazie kładź sobie poduszeczkę na siodło.
- Skrupuły- wyjaśnił poważnie Jaskier- to nie to samo co hemoroidy, Milva. Mylisz pojęcia."
MalaCzarna jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-26-2009, 16:44   #15
Biel
Fanatyk, niegroźny
 
Biel na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Lokalizacja: Stolica
Posty: 224
Domyślnie

Chyba jestem starej daty czy coś, ale to mnie nigdy nie przekonało. Nienawidzę tego gatunku i nie czytam. To ja jestem jedną z tych osób które po przeczytaniu "jeśli nie lubisz slashu to kliknij od razu na czerwony krzyżyk" robią to.

Czytałam nie powiem, że wiele, ale więcej niż kilka dobrych i poleconych z tego gatunku, niekiedy czytałam długo, bo wciągała mnie fabuła [m.in. wspomniane "Światło pod wodą"] ale w pewnym momencie, po prostu nie mogłam przemóc rozwoju akcji i rezygnowałam.

No po prostu nie mogę O_O
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Biel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-08-2009, 16:51   #16
Narvana
Czytelnik horoskopów
 
Narvana na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 15
Domyślnie

Slash jest świetny i nie rozumiem dlaczego tak wiele osób go nie lubi. W każdym razie czytam od wielu lat i nie wyobrażam sobie, że mogłabym przestać.

Najbardziej lubię parę Harry/Tom i oczywiście Snarry. Trochę mniej Grindeldore i Lucarry.
Narvana jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-10-2010, 19:51   #17
SEVuu
Praktykant Voodoo
 
SEVuu na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Lokalizacja: Snape Major
Posty: 858
Domyślnie

Przeczytałam kilka slashów i mi się spodobały, o dziwo:P Nie wszystkie...ogólnie wolę ich nie czytać, bo mi odwala..
__________________
''Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać,, jak mawiał Wireman.




Yum Yum Yum
SEVuu jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-23-2010, 17:40   #18
Sanji.Lucius
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Sanji.Lucius na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 76
Domyślnie

Tak czytałam kilka I szczerze powiem nigdy już tego nie zrobię, podobały mi się, ale potem totalne odwalenie...
__________________
Nie nadaję się na kłusownika, ale jestem świetnym szpiegiem.
Sanji.Lucius jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-06-2010, 22:37   #19
Michal93ns
Fanatyk, niegroźny
 
Michal93ns na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Zaczarowane miejsce :*
Posty: 218
Domyślnie

Napotykając ten temat pierwszy dowiedziałem się co to jest slesh
i doszedłem do wniosku że sleshe dramiona czy harmiono są ok ale snape i harry nie
Może powiedzie że jestem nie tolerancyjny ale wole hetero jak homo ... i to ze znaczną przewagą
__________________
"–Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie rzycie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
–To bardzo wzruszające, Severusie – powiedział z powagą Dumbledore. – A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
–Jego losem? – wykrzyknął Snape.–Expecto patronum
–Przez te wszystkie lata?...
–Zawsze."

7.02.2010r 21:30 - Setny post
7.07.2010r 21:30 - Dwusetny post
Michal93ns jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-30-2010, 17:28   #20
Hermiona26
Praktykant Voodoo
 
Hermiona26 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Lokalizacja: Kraków ; )
Posty: 861
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do Hermiona26
Domyślnie

Slash, zły nie jest. Ja lubię paringi:
HP/SS
TMR/HP
Drarry przejdzie .
A zaczęło się od Ostatniej Bitwy
__________________
"Bo miłość, to żaden film w żadnym kinie, ani róże, ani całusy małe - duże, ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze..."
Hermiona26 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.