Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Muzyka

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-19-2009, 21:00   #1
Lady Mary Jane
Moderator
 
Lady Mary Jane na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,687
Domyślnie Stara, dobra muzyka...

Wieeem, że i tak tu się nikt nie będzie udzielał, bo mało kto takowej słucha... Ale ok, spróbujmy.
Ja zaczęłam słuchać staroci gdzieś około pół roku temu, kiedy dostałam w łapska pierwszy album studyjny Zeppelinsów. No bosko. Klimaty różne, nie zamykałam się tylko na rock czy soul ;D Potem przeczytałam Drzwi Percepcji i zaczęłam słuchać trochę innych klimatów, Pink Floyd, The Doors, Jefferson Airplane...
Głównie lata 60', 70'... Najbardziej dobijają mnie w tym wszystkim teksty. Są tak genialne, tak dopasowane do moich postrzeb, że jak ich słucham to... Aaach.
Ale poszłam głębiej. Nie zamknęłam się na te wczesne początki. Tak jakoś wyszło, że przesłuchałam My Girl Nirvany i musiałam przesłuchać wszystko. Potem zmieszałam, raz Niravan, raz The Doors, raz nowości... Ale to temat o starociach

Reasumując - stara muzyka jest z pewnością lepsza, niż dzisiejsze miki () czy jakieś rihanny...

Ja nie chcę pisać tutaj tylko o rocku czy psychodelii... Każdy gatunek, byleby staroć

Proszę, proszę... Pewnie zobaczę tłumy, haha.
__________________
GUNS N' ROSES
Lady Mary Jane jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-19-2009, 21:27   #2
fuerte
Super Moderator
 
fuerte na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do fuerte Wyślij wiadomość przez AIM do fuerte Wyślij wiadomość przez MSN do fuerte Wyślij wiadomość przez Yahoo do fuerte
Domyślnie

Dżejsonie, toś zapodała d;

To może napiszę tak; niespecjalnie dużo się tej starej muzyki nasłuchałam, ale lubię. Janis Joplin uwielbiam i szkoda, że się tak szybko skończyła, nie każdy lubi jej głos, ale ja uwielbiam takie lekko skrzeczące kobiety ; D. Judas Priest słucham może ze trzy miesiące, ale też bardzo lubię, stary i dobry hardrock. Doorsów i Floyd'ów również przerabiałam (pamiętam, jak ci drudzy zamulili nas kiedyś na chatcie, kiedy słuchałyśmy Listy Wszechczasów Trójki). O i Beatlesów lubię, ale jakoś rzadko do nich wracam, sama nie wiem czemu. Ogólnie najbardziej podoba mi się muzyka z lat 90 tych, 80tych. Nirvana, o której już moja droga wspomniałaś, która przy okazji była pierwszym 'ostrzejszym' zespołem, jaki miałam okazję poznać.
__________________
Emily: I can just see it now, in lights, "Naomi, get to know me".
Naomi: I thought it was quite catchy.
Emily: Yeah, well so's AIDS.
fuerte jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-19-2009, 21:39   #3
Lady Mary Jane
Moderator
 
Lady Mary Jane na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,687
Domyślnie

Fuerciak, ziomie, przybij piątkę

Janis Joplin! O ja niewierna! Nie wspomniałam o niej. Toć to moja bogini jest... Jej Summertime przewyższa WSZYSTKO. I jej głos... Taaa, szkoda, że skończyłą tak wcześnie.
__________________
GUNS N' ROSES
Lady Mary Jane jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-20-2009, 09:15   #4
mimid
Super Moderator
 
mimid na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 2,612
Domyślnie

A ja staroci słucham tak samo długo, jak nowości =D. Tak, tak uwielbiam Nirvanę, Pink Floyd, The Doors, Iron Maiden (płyty do około 1995 roku, ale te pierwsze są najlepsze^^), Metalica (o ile się jeszcze zalicza), Beatlesów. Jak jeszcze sobie coś przypomnę, to dopiszę =P.

O. Już mam. Lubię też Red Hot Chili Peppers, pieeerwsze albumy.
__________________

Ostatnio edytowane przez mimid : 04-20-2009 o 09:18.
mimid jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-20-2009, 17:28   #5
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie

Ja słucham starą muzyke, zespoły też są, ale najbardziej lubie pojedyńcze piosenki.
Ostatnio miałam fazę na Lemon Tree Iwiecie co? Czasami włącza sobie radio Złote Przeboje, naprawdę:
Cytat:
Reasumując - stara muzyka jest z pewnością lepsza, niż dzisiejsze miki () czy jakieś rihanny...
I oczywiście uwielbiam Mettalicę, Red Hot Chilli Peppers Nirvanę, i wiele, wiele pojedyńczych kawałków.
__________________
Life is wasted on the living

Ostatnio edytowane przez Nacia1234 : 04-20-2009 o 17:33.
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-20-2009, 21:34   #6
Mistrzyni_Afrytow
Praktykant Voodoo
 
Mistrzyni_Afrytow na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 749
Domyślnie

Moim zdaniem do starej, dobrej muzyki należy także Paktofonika, polski zespół tworzący na scenie hh. Powstał w 1998r., czyli stosunkowo nie dawno, porównując z Waszymi zespołami. Jednak zakończył działalność 21 marca 2003r. fenomenalnym koncertem pożegnalnym w katowickim Spodku, za sprawą śmierci jednego ze współzałożycieli grupy. Tak więc od tamtego czasu ich utwory, których jest niestety mało, bo i ich działalność była realizowana w dość spartańskich początkowo warunkach, są jedynie wspomnieniem dla nielicznych już fanów tej formacji. Tak więc sądzę, że słusznie mogę wymienić ich wśród waszej Metalici, czy Nirvany i innych. Jedne z moich ulubionych piosenek Paktofoniki to Piorytety oraz 2 kilo.

Lubię sobie także posłuchać jakże pocieszającej piosenki Nagłego Ataku Spawacza, powstałego w 1995r. i zawieszonego w 2007r. Aleja nr.6 grób nr.4.

Swego czasu przekonałam się także do Kalibra 44, powstałego w 1994r. i rozwiązanego w 2000r. Szczególnie upodobałam sobie Film.

Chciałabym także polecić 3xKlan, zespół w którym swoje początki miał Rahim, jeden z późniejszych współtworzycieli Paktofoniki. Możecie spokojnie przesłuchać Pozytywka, czy Dom pełen drzwi.

Czasem sobie posłucham jednej piosenki Rickiego Martina, Livin la vida loca, która leciała pod koniec Shreka 2. Podoba mi się, bo jest skoczna i dobrze się do niej tańczy. Ma też fajne tłumaczenie i gorący rytm.
__________________
"Może ten baron dusz, anioł stróż przegrał w karty z diabłem. A rano już ludzie wzięli szable i bagnet"

***

Skoro nie mam nadziei, abym jeszcze zaznał,
Niepewnej chwały określonej chwili.
Skoro nie sądzę.
Skoro wiem, że nie zaznam,
Prawdziwej mocy, która przemija.
Skoro nie mogę pić,
Skąd piją kwiaty drzew i źródła rzek,

***

bo nic tam już nie ma.

Ostatnio edytowane przez Mistrzyni_Afrytow : 04-20-2009 o 21:37.
Mistrzyni_Afrytow jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-20-2009, 21:51   #7
Lady Mary Jane
Moderator
 
Lady Mary Jane na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,687
Domyślnie

Mistrzyni, o tak - zgadzam się, od Paktofoniki i K44 tak naprawdę nigdy nie odeszłam, bo genialny przekaz zostaje w głowie. W Pełnej Gotowości i Rób co chcesz. Faktycznie, mało piosenek, zaledwie dwie płyty... Tak czy inaczej - Pfk z pewnością JEST dobrą muzyką.

Ach, ten Kaliber. Ile tam się namieszało... Szkoda, naprawdę szkoda, że Magik nie żyje. Chociaż Dab robi teraz genialną muzykę. Zresztą, dziadzina się strasznie rozjarała Mniejsza. W każdym razie - niezapomniane teksty cały czas siedzą. Taaaa : )
__________________
GUNS N' ROSES
Lady Mary Jane jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-23-2009, 14:31   #8
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie

Co do starej dobrej muzyki... Na filologii nie ma chociaż jednej imprezy w miesiącu, na której nie zbieramy sie w zabałaganionym pokoju, nie siadamy na pożartym przez mole dywanie, na którym gasimy fajki, nie odpalamy sziszy i nie słuchamy muzyki z winyli przez 12 godzin...

1. The Beatles - sztandarowy zespół i moje ukochane "Lucy in the Sky with Diamonds", "Hey Jude", "Yesterday", "Strawberrry Fields Forever" i tak dalej... Każda ich piosenka to arcydzieło.

2. Nirvana - tu nie muszę się tłumaczyć. Jestem zapalona fanka.

3. The Doors - tu właśnie przede wszystkim znane i lubiane z każdej imprezy "This is the End".

4. U2 - to po mamie odziedziczyłam

5. Oasis - pierwsze dwie płyty są nieśmiertelne, z genialnym "Wonderwall" na czele.

6. Pink Floyd - ojjjj, tak. I nie tylko "The Wall".

Teraz będą zespoły, które zasługują na moja uwagę, ale zdecydowanie mniej:

- RHCP
- Metallica
- Depeche Mode
- The Cranberries

W sumie nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Cytat:
Reasumując - stara muzyka jest z pewnością lepsza, niż dzisiejsze miki () czy jakieś rihanny...
Nowa muzyka nie równa się Rihanna i dobrze o tym wiesz
Ja jednak jestem zwolenniczka nowych nurtów. Do tych klasyków mogłabym jeszcze zaliczyć Coldplay, ale wciąż mam nadzieje, ze coś jeszcze nagrają. Tak samo z Radiohead i Prodigy. Ale tak poza tym, to każdy zna moja miłość do Muse, Arctic Monkeys, Incubus, teraz zakochałam się w Editors. Bo o ile alternatywa rozwijała się głównie w latach 90. (co tez przecież nie jest "stare"), to indie rock dopiero teraz przestaje być undergroundowy i wypływa na powierzchnie. Pewnie za parę lat stanie się tak znany i lubiany jak dziś alternatywa. Dlatego bardzo chętnie uczestniczę w odkrywaniu coraz to nowych zespołów, które maja potencjał i wcale nie są gorsze od tych starych, a nawet maja szanse stać się od nich lepsze =)

Przepraszam za brak ogonków i kreseczek, ale "sprawdzanie pisowni" nie wszystko poprawia, a mój alt padł.
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-23-2009, 14:52   #9
mimid
Super Moderator
 
mimid na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 2,612
Domyślnie

Cytat:
5. Oasis - pierwsze dwie płyty są nieśmiertelne, z genialnym "Wonderwall" na czele.
Ma śmierć zapomniałam o tym zespole ;]. Taak, też kocham, wielbię, ubóstwiam =D.
__________________

Ostatnio edytowane przez mimid : 04-26-2009 o 20:18.
mimid jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-26-2009, 19:24   #10
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie

Hmm, to ja przypomnę artystę polskiego, o bardzo ciekawym życiorysie i ponadczasowych tekstach... Po postach w innych tematach już pewnie wiecie o kogo chodzi- tak o Jacka Kaczmarskiego. Przez wielu znanego niestety tylko jako tego gościa od Murów, co niestety bardzo spłyca postać samego barda jak i jego twórczość. Dlatego zachęcam każdego z was do przełamania tego stereotypu i zapoznania się z jego twórczością, która przedewszystkim mówi o życiu. O tym co najważniejsze prawdzie i uczciwości, o problemach i dramatach ludzkiego istnienia, a takzę o radościach i trockach codziennego życia. Świetnym i głębokim tekstom towarzyszy bardzo ekspresyjna muzyka, która świetnie wydobywa i podkreśla emocje zawarte w tekstach. Co jest jeszcze warte dodania to muzyka JK jest ciągle żywa. Bardzo aktywne są Wrocławskie, Krakowskie i Warszawskie (i inne, ale tu jest najwięcej wydarzeń) środowiska fanów, które co jakiś czas organizują koncerty i trwające do białego rana imprezy z graną i śpiewaną na żywo przez większość uczestników muzyką JK, dlatego też jeśli ktoś pochodzi z tych miast zachęcam do uczestnictwa w tych wydarzeniach (najłatwiejsze jest to we Wrocławiu, gdzie cyklicznie organizowany jest Salon Jacka Kaczmarskiego).
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
MUZYKA xD Dezerterka Muzyka 268 06-21-2012 15:50
Muzyka w Harrym Potterze Camer Filmy 68 06-29-2011 21:53
Muzyka filmowa Miss Bagwell Muzyka 49 06-27-2011 12:09
Książe Pół-krwi - muzyka KaroLh Kosz 6 04-18-2009 13:36
Wasza Ulubiona Muzyka Hadys Kosz 1 08-17-2007 16:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:15.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.