Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz

Narzędzia tematu Wygląd
Stary 06-25-2009, 12:16   #1
Draco1297
Świr wymagający opieki

Draco1297 na Harry Potter Forum

Domyślnie Harry Potter vs...Twilight

Ostatnio w internecie zauważyłam że sporo ludzi porónuje serie Meyer do HP, jest też dużo takich filmików na YT.
Według mnie to porostu głupie żeby porównywać Zmierzch do Pottera, to dwa różne gatunki ksiażek. Harry Potter to światowy bestsellera a Zmierzch stał się teraz modny bo stworzyli film. Mayer ma fantazje, ale rowling nie dorówna nigdy. Przeczytałam Zmierzch i wcale mi się nie podobał, nie był to z pewnoscię horror jak piszą, był mulący byly w nim malo urozmicone postacie, każda scena wyglądała prawie tak samo. Po przeczytaniu uznalam że to pusta książka, która zyskała popularność dzięki filmowi przede wszystkim i niezwykle głupią rzeczą jest porównywanie jej do Pottera, bo po nakręceniu wszystkich fimów serii Meyer, pamięć o tej książce zaginie, bo ile juz było takich podobnych książek? A o Potterze będzie się pamiętać, tak ja się pamięta o Tolkienie, czy innych genialnych tworców fantazy. Ale śmieszne jest dopiero to że niektórzy porónują tom makulature(według mnie) do wspomnianego wyżej Tolkiena, którego książki są i będą czytane przez wiele pokoleń w przeciwieństwie do Zmierzchu, książki na jeden sezon.
Takie porównania są żałosne.
Ale to tylko moje zdanie.

Ostatnio edytowane przez Draco1297 : 06-28-2009 o 16:20.
Draco1297 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-30-2009, 19:34   #2
Enita
Fanatyk, niegroźny

Enita na Harry Potter Forum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Draco1297 Zobacz post
Według mnie to porostu głupie żeby porównywać Zmierzch do Pottera, to dwa różne gatunki ksiażek.
Pewnie, że tak. W końcu 'Zmierzch' to bardziej romans, prawda? Ale nie chodzi o to, tylko o popularność którą zyskała sobie ta książka. Nie możesz po prostu się pogodzić z faktem, że jakaś książka jest równie popularna. Wyluzuj, z takim podejściem daleko nie zajdziesz.

Cytat:
Przeczytałam Zmierzch i wcale mi się nie podobał, nie był to z pewnoscię horror jak piszą, był mulący byly w nim malo urozmicone postacie, każda scena wyglądała prawie tak samo.
Każdy ma swoją opinię. Mi 'Zmierzch' spodobał się tak bardzo, że założyłam z innymi osobami stronę fanowską o nim, i i ja i one są zdania, że 'Zmierzch' jest jednak podobny do Pottera. Rozmawiałyśmy, ja i inna adminka, która również zaczęła swoją przygodę na forach właśnie o twórczości Rowling, jednak później obie zainteresowałyśmy się bardziej 'Zmierzchem'. Tak więc po większym zastanowieniu się dochodzę do wniosku, że kiedy przybyło nam już latek skończyłyśmy (nie na dobre, ale w pewnym sensie) ze światem aż tak fantastycznym, i przeżuciłyśmy się na wampiry, które stały się już pewnym kultowym elementem niektórych baśni, legend.
Wracając do twoich słów, wcale nie uważam, że książka ta była muląca, czy za mało urozmaicona. Kiedy tylko po nią sięgnęłam, czekałam z zapartym tchem na rozwój akcji i przeżywałam wszystko to co bohaterowie. Tak że, całkowicie nie zgadzam się z twoją opinią na ten temat.

Cytat:
bo po nakręceniu wszystkich fimów serii Meyer, pamięć o tej książce zaginie
Może ty o tej wspaniałej książce zapomnisz, ale my, wierne fanki i wierni fani na zawsze będziemy mieli miejsce dla tej książki tak jak mamy dla całej twórczości Tolkiena czy Rowling.

Cytat:
Ale to tylko moje zdanie.
Właśnie, to jest twoje własne zdanie i nie musisz się zgadzać z opinią moją czy kogoś innego. Każdy ma prawo sądzić co chce na dany temat, jednak nie rozumiem co chciałeś wnieść poprzez tego posta. Jeżeli chciałeś ujrzeć pod nim kilka odpowiedzi potwierdzających twoją opinię, to jednak się przeliczyłeś. Jeżeli chodziło ci o opinię podobną mojej, to teraz całkowicie cię nie rozumiem.
W każdym razie, życzę powodzenia w dalszej karierze 'dziwnych' postów.

Dodano po 20 sekundach:

Zapomniałam napisać, że popodkreślałam ci twoje błędy w zdaniach które cytowałam.

Ostatnio edytowane przez Enita : 06-30-2009 o 19:38.
Enita jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-30-2009, 22:17   #3
Mistrzyni_Afrytow
Praktykant Voodoo

Mistrzyni_Afrytow na Harry Potter Forum

Domyślnie

Przesada.
Błędy poprawia się w fickach. Zresztą nawet gdyby tak nie było ( choć tak jest ), to raczej Ty nie powinnaś wypominać ich komuś, sama mając problem z ortografią. Tak na przyszłość: przeRZuciłyśmy, nie przeŻuciłyśmy. Ale nie martw się. Nie czuję potrzeby wypisywania wszystkich Twoich błędów.

Co do samego tematu. Myślę, że Zmierzch nie podbił aż tak wiele serc jak seria Harry Potter, co można zauważyć chociażby w szkołach. Jakoś zabrakło tego... czaru? Tej mocy? Czytając Zmierzch nie czułam tego samego, co czułam parę lat temu po raz pierwszy zagłębiając się w Harry Potter i Kamień Filozoficzny. I z tego co słyszałam, wiele osób tak właśnie miało.
Porównywać na upartego można wszystko, tylko czy to ma sens? Niektórych postać Edwarda Cullena, prawego wampira podbiła bardziej niż uroczego Chłopca Który Przeżył. Ale jest grono ( przynajmniej w moim odczuciu i doświadczeniu trochę większe ), który skłania się bardziej ku Hogwartowi. Mnie na przykład jakoś łatwiej jest wyobrazić sobie świat stworzony przez Rowling. Jest on jakby... pełniejszy.
Co do porównania obu powyższych książek do dzieł Tolkiena - szkoda się nawet wypowiadać.

Ach, no i:

Cytat:
(...) ze światem aż tak fantastycznym, i przeżuciłyśmy się na wampiry, które stały się już pewnym kultowym elementem niektórych baśni, legend.
Magowie, czary, tiary i zaklęcia nie ją równie kultowym elementem niektórych baśni i legend?

Cytat:
Może ty o tej wspaniałej książce zapomnisz, ale my, wierne fanki i wierni fani na zawsze będziemy mieli miejsce dla tej książki tak jak mamy dla całej twórczości Tolkiena czy Rowling.
Tylko ile jest tak naprawdę PRAWDZIWYCH fanów Zmierzchu? Więcej od PRAWDZIWYCH fanów Harrego Pottera? Nie odpowiadaj. To się samo okaże. Wkrótce.

Cytat:
Właśnie, to jest twoje własne zdanie i nie musisz się zgadzać z opinią moją czy kogoś innego. Każdy ma prawo sądzić co chce na dany temat, jednak nie rozumiem co chciałeś wnieść poprzez tego posta.
Post może służyć ( i zazwyczaj właśnie służy ) do wyrażenia własnej opinii, czyż nie? Chęć przedstawienia jej innym i możliwości dyskusji na ten temat. Przeczytaj te dwa zdania. Może w końcu zrozumiesz.
A dziwne nie oznacza wcale złe, niezgodne czy głupie. To tak na przyszłość.

Skoro nie mam nadziei, abym jeszcze zaznał,
Niepewnej chwały określonej chwili.
Skoro nie sądzę.
Skoro wiem, że nie zaznam,
Prawdziwej mocy, która przemija.
Skoro nie mogę pić,
Skąd piją kwiaty drzew i źródła rzek,

bo nic tam już nie ma.
Mistrzyni_Afrytow jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-01-2009, 12:13   #4
Sarahis
Super Moderator

Sarahis na Harry Potter Forum

Domyślnie

A ja się pytam PO CO następny taki temat? To już było poruszane. I na hapenecie i na tym forum. Taki sam topic jest w "Książkach". Według mnie - do kosza.

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-03-2009, 01:04   #5
Angela Johnson
Urodzony, by rządzić światem

Angela Johnson na Harry Potter Forum

Wyślij wiadomość przez ICQ do Angela Johnson
Domyślnie

To może przenieście chociaż post Angeliny, bo chyba nie chcemy go stracić xP. I skasujcie ten mój, jak będziecie to robić.
~
Od cnót Gryfonów, kretynizmu Puchonów i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie!
~
Do You want to get to know me? I'm sorry... You can't... I'm available only for "friends" and popular persons...

Cały mój profil

Angela Johnson jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-04-2009, 02:50   #6
MalaCzarna
Świr wymagający opieki

MalaCzarna na Harry Potter Forum

Domyślnie

Cytat:
Według mnie to porostu głupie żeby porównywać Zmierzch do Pottera, to dwa różne gatunki ksiażek.
No chyba jednak nie masz racji. Obie tp fantasy...jakby na to nie patrzeć.
Poza tym, Pottera można czytać wieeeele razy. Pani M. się nie da. Choćbym jajo zniosła.
Cytat:
Auć.
MalaCzarna jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-07-2009, 23:16   #7
Mishia
Fan "Strefy 11" i tarota

Mishia na Harry Potter Forum

Wyślij wiadomość przez MSN do Mishia
Domyślnie

Lubię Zmierzch, ale nigdy bym nie porównywała go sagi Rowling. HP pokonuje historię wampira i zwykłej dziewczyny na głowę. Rowling jest zdecydowanie kreatywniejsza niż Meyer. Wymyśliła wspaniały świat magii, o którym można tylko marzyć, wspaniałych bohaterów i niezwykłe stworzenia. W HP jest tyle ciekawych wątków, a Zmierzchu często można się zanudzić. Porównywanie tych dwóch, jakże różnych książek jest bezsensowne. To tak, jak porównywać drabinę do piłki. No, moze troszkę przesadziłam, ale wszyscy wiedzą o co chodzi.
Mishia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-08-2009, 13:37   #8
klaudia10-09
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy

klaudia10-09 na Harry Potter Forum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mishia Zobacz post
Lubię Zmierzch, ale nigdy bym nie porównywała go sagi Rowling. HP pokonuje historię wampira i zwykłej dziewczyny na głowę. Rowling jest zdecydowanie kreatywniejsza niż Meyer. Wymyśliła wspaniały świat magii, o którym można tylko marzyć, wspaniałych bohaterów i niezwykłe stworzenia. W HP jest tyle ciekawych wątków, a Zmierzchu często można się zanudzić. Porównywanie tych dwóch, jakże różnych książek jest bezsensowne. To tak, jak porównywać drabinę do piłki. No, moze troszkę przesadziłam, ale wszyscy wiedzą o co chodzi.
nic dodać nic ująć... zgadzam się całkowicie
zło opadnie z nas.
Zasiejemy w sercach naszych, w sercach wszystkich ludzi,
ziarno wiary i nadziei.
Miłość się wzbudzi"
klaudia10-09 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-24-2009, 20:11   #9
Pospoliciak
Niepoprawny marzyciel

Lokalizacja: Spinner‘s End, a dokładniej to Wrocław na Dolnym Śląsku.
Domyślnie

Porównywanie Zmierzchu do Harry‘ego Pottera jest tak nienormalne, że bolą mnie od tego oczy! Jak można porównywać nowy, światowy bestseller Stephenie do ksiązki o czaorodziejach Joanne?

Czytałam Zmierzch tylko za namową mojej koleżanki, którą wówczas uważałam za przyjaciółkę. Była zafascynowana Edwardem, życiem wampirów. Książkę pochłonęłam bardzo szybko - ładnie napisana, ale nie dla dwunastolatki. Sądzę, że większość osób kręci w tym po prostu temat lektury - romans, miłość, później niestety seks. Z początku książka była naprawdę ciekawa (pierwsza część), ale czwarta? Pomijając wszystkie wątki romansidłowate, było OK. Harry Potter to książka o magii i różdżkach. Pojawiają się wzmianki o wampirze (Harry Potter i Książę Półkrwi), są informacje o wilkołaku (Harry Potter i Więzień Azkabanu), przy którym żyje Potter. To są zupełnie dwa światy! Romans to co innego, niż różdżki, nie uważacie?
Pospoliciak jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-26-2009, 22:30   #10
klaudia10-09
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy

klaudia10-09 na Harry Potter Forum

Domyślnie

coś się komuś pomyliło, albo zrobił to z nudów
klaudia10-09 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania