Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz

Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-29-2010, 00:03   #1
Kerle
Moderator

Kerle na Harry Potter Forum

Domyślnie Cytaty z książek

Nie wiem jak Wy, ale ja często czytając książki wypisuje sobie z nich najważniejsze sekwencje. Macie też jakieś swoje ulubione cytaty? Śmiało, podzielcie się z nami.

Proszę tylko o autora, źródło i oczywiście samą myśl.

Mój ulubiony:
Éric-Emmanuel Schmitt - Oskar i Pani Róża
"Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy."
Stary 08-29-2010, 12:19   #2
Sarahis
Super Moderator

Sarahis na Harry Potter Forum

Domyślnie

O, ja mam, ja mam! : DD Trylogia Darów Anioła mi ostatnio ryje system. Chociaż to nie są jakieś wielkie myśli, ale co tam : D.

„-Nie zakochałeś się jeszcze we właściwiej osobie?
-Niestety, moją jedyną miłością pozostaję ja sam.
-Przynajmniej nie martwisz się odrzuceniem, chłopcze.
-Niekoniecznie. Od czasu do czasu się odtrącam, żeby było ciekawiej.”

„– Tamte dziewczyny po drugiej stronie wagonu gapią się na ciebie.
Jace przybrał dość zadowoloną minę. – Oczywiście, że tak. Jestem oszałamiająco atrakcyjny.
– Nie słyszałeś, że skromność to atrakcyjna cecha?
– Tylko u brzydkich ludzi. Potulni może kiedyś odziedziczą Ziemię, ale w tej chwili należy ona do zarozumiałych, takich jak ja.”

„-Jasne. Ale od lat nie mamy Kielicha, a ponieważ wielu z nas ginie młodo, nasze szeregi się kurczą.
- Czy wy nie... eee... - Clary szukała odpowiedniego słowa. - Nie rozmnażacie się?
Jace parsknął śmiechem. (...) - Oczywiście, że się rozmnażamy - powiedział spokojnie. - To jedno z naszych ulubionych zajęć.”

„Gdybyś był w połowie tak zabawny za jakiego się uważasz, mój chłopcze, byłbyś dwa razy bardziej zabawny niż jesteś.”

„-W przyszłości, Clarisso, może byłoby rozsądnie wspomnieć, że masz już mężczyznę w swoim łóżku, żeby uniknąć takich niezręcznych sytuacji - powiedział.
-Zaprosiłaś go do łóżka? - spytał Simon, wstrząśnięty.
-Śmieszne, co? - rzucił Jace - Przecież wszyscy byśmy się nie zmieścili.
-Nie zapraszałam go do łóżka - warknęła Clary. - Po prostu się całowaliśmy.
-Tylko całowaliśmy? - Ton Jace'a był pełen udawanej urazy. - Tak szybko zapomniałaś o naszej miłości?
-Jace... Urwała, dostrzegłszy złośliwy błysk w jego oczach. Nagle poczuła ciężar na żołądku. -Simon, jest już późno - powiedziała ze znużeniem. - Przykro mi, że cię obudziliśmy.
-Mnie również. - Wkroczył dumnie do sypialni i zatrzasnął za sobą drzwi.”

C.C. - Miasto Kości

„Z drugiej strony to był Jace. Wszcząłby bójkę z ciężarówką, gdyby naszła go taka ochota”

„– Co robisz? – zapytał Alec, klękając przy migotliwej ścianie więzienia.
(...) – A tak, przyszło mi do głowy, że poleżę sobie na podłodze i trochę powije się z bólu – odburknął. – To mnie relaksuje.
– Naprawdę?"

„-Przyszliśmy do Jace'a – powiedziała Clary. – Dobrze się czuje?
– Nie wiem. Normalnie też tylko leży na podłodze i się nie rusza?”

„– Czy on cały czas tak stoi przy oknie i mamrocze coś o krwi?
– Nie. Czasami robi to siedząc na kanapie.”

„- Nie pocałuję Przyziemnego - oświadczył Jace. - Wolę raczej zostać tu na zawsze i zgnić.
- Na zawsze? - powtórzył Simon. - To strasznie długo.
Jace uniósł brwi. - Wiedziałem. Chcesz mnie pocałować, tak?”

C.C. - Miasto Popiołów

„Miłość czyni nas kłamcami.”

„Niestety, człowiek najbardziej nienawidzi kogoś, na kim mu kiedyś zależało.”

„Mogłaby zamknąć oczy, udawać, że wszystko jest w porządku. Wiedziała jednak, że nie da się żyć z zamkniętymi oczami.”

„-Jesteś moją siostrą- rzekł w końcu.- Moją siostrą, moją krwią, moją rodziną. Powinienem cię chronić- zaśmiał się bez krzty wesołości.- Chronić przed chłopcami, którzy pragną zrobić z tobą to, co ja bym chciał.”

C.C. - Miasto Szkła

Dobra, idę stąd, bo zaraz całe książki skopiuję . Ale fajny temat, będę mogła tu wracać i napawać się ulubionymi fragmentami :>.

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."

Ostatnio edytowane przez Sarahis : 08-29-2010 o 12:21.
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-29-2010, 15:33   #3
Hermiona1334
Praktykant Voodoo

Domyślnie

Mi ostatnio odbłio na punkcie twórczości Fromma, wiec:
E. Fromm - O sztuce miłości
Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości

Kochać oznacza powierzyć się komuś bez żadnych zastrzeżeń, oddać się całkowicie w nadziei, że nasza miłość wywoła miłość człowieka, którego kochamy. Miłość jest aktem wiary; każdy, kto ma mało wiary, ma mało miłości.

Niedojrzała miłość mówi: „Kocham cię, ponieważ cię po
trzebuję”.
– Dojrzała miłość mówi: „Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham”

Ucieczka od wolności
Nawoływanie sie w ciemności nie przynosi światła
Nowoczesny człowiek żyje w iluzji, że wie, czego pragnie – gdy tymczasem pragnie dokładnie tego, czego się od niego oczekuje, że będzie pragnął.
Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje. Ten, kto jedynie gromadzi, kto zamartwia się z powodu jakiejś straty, jest w sferze psychologicznej biednym

I jeszcze mój ulubiony:
Współczesny człowiek posiada wszystko: samochód, dom, pracę, dzieci, rodzinę, problemy, trudności i satysfakcję – a jeśli to wszystko mu nie wystarcza - posiada swojego psychoanalityka
"Nikt nie każe Ci iść dalej. Można siedzieć i czekać na śmierć. Można przez całe życie siedzieć i czekać na śmierć. To też jest godne, jest honorowe, może być przyjemne, jeśli ktoś potrafi czerpać z tego przyjemność. Nikt nigdy nie powiedział, że tylko jak się idzie naprzód to dopełnia się los człowieka"

Jake, spragniona żaba nie może pić z dwóch jezior jednocześnie

Ostatnio edytowane przez Hermiona1334 : 08-29-2010 o 15:36.
Hermiona1334 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-29-2011, 16:20   #4
Christina
Omijać szerokim łukiem

Christina na Harry Potter Forum

Domyślnie

Och, ja uwielbiam cytaty z książek. Zapisuje sobie co ciekawsze w magicznym zeszyciku

Siewca Wiatru - Maja Lidia Kossakowska. <3 ( przy okazji, POLECAM )

„Nie przewrócę się, nawet się kurwa nie potknę.” - uwielbiam tą i zresztą całą scenę w której Daimon kroczy na śmierć.

„- Puść trony!
- Utknęły!
- Chalkedry?
- Walczą ze smokami!
- Kurwa!
- Kurew też nie mam!
- Fajnie...” - żeby było ciekawiej, rozmowa między dwoma archaniołami

„Słyszałeś, że kazał nazywać się Prawicą Pana? Według mnie Proteza brzmi trafniej.”

„-Wyrzucił mnie.
- Ściślej rzecz biorąc, razem z drzwiami.”

„Cmentarz(...) to dobre miejsce, żeby coś ukryć. Umarli z reguły umieją dochować tajemnicy.”

„- Bądź poważny Mod.
- Jestem poważny. Śmiertelnie poważny.(...)Daktyla?” <3

„Daimon pił. Ściślej, upijał się konsekwentnie.”

„Zauważymy kapitulacje (...) po pewnym czasie.”

„- Jakie prochy? Przecież anioły nie ćpają!
- Jeszcze jak!”

Zbieracz Burz - tomy 1 i 2 - również Maja Lidia Kossakowska

„Zrobiłeś tak piorunujące wrażenie, że laska od trzech dni nie może sięgnąć po telefon i wystukać twojego numeru. To z braku tchu pewnie. Normalnie ją zatkało.”

„... a potem chodnik poderwał się do pionu i z impetem uderzył go w twarz.”

„Jeżeli ktoś trzyma na kolanach rozłożoną książkę i gapi się na nią z uwagą, zwykle oznacza to, że odcyfrowuje litery. Czyta, innymi słowy.”

„Idź w cholerę, Nefer. Sprawdź, czy cię nie ma w sarkofagu. Albo lepiej za drzwiami. Od zewnątrz, gdybyś nie zrozumiał.”

„Zbawiciel ludzkości się znalazł! Patrzcie go! Mąż opatrznościowy Lucyfer!”

I takie tam, różne:

„Małe wyschłe rowki, w których Prosiaczek tak często grzebał, zamieniły się w potoki” Kubuś Puchatek. ( nie macie przypadkiem sprośnych skojarzeń ? )

„Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.” Hobbit, czyli tam i z powrotem

„Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie.” Miecz Przeznaczenia

„Trzy Pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem, Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach, Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych, Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie, Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie...” Władca Pierścieni

„Jesteś kobietą, o której mężczyzna może tylko marzyć. Moją, tylko moją winą jest, że nie mam natury marzyciela.” Pani Jeziora

„Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.” Atramentowe serce

„Pójdę z Tobą nawet Ścieżką Umarłych i wszędzie, gdzie poprowadzisz.” Władca Pierścieni

„A z pustką, którą w sobie nosisz, gdzie do tej pory zaszłaś?” Wojny świata Wynurzonego: Dwie wojowniczki

Darmowe kosmetyki

'It's not my fault I'm better than you'

'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-30-2011, 15:34   #5
parvati_patil1
Fanatyk, niegroźny

parvati_patil1 na Harry Potter Forum

Domyślnie

O, moje kartki z cytatami zajmują całą szufladę. Więc na szybko kilka:

"- Jeśli chodzi o temperaturę piekła, panno Gray, pozwolę sobie udzielić pani pewnej rady - powiedział. - Przystojny młody człowiek, który próbuje pani.ą uratować przed strasznym losem nigdy się nie myli. Nawet, kiedy mówi, że niebo jest fioletowe i zrobione z jeży." ~Cassandra Clare "Mechaniczny Anioł"

"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. jakby było kieszonkowcem, dziwką, albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć" ~Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

"Nie ma romantyzmu w naszym życiu, jest hipermarket, są wielkie promocje i obniżki cen, jest dwa w jednym, proszek zwykły i ten, który pierze bez zamoczenia. Jest towar i jest kupujący. Wszystko jest towarem, bo wszystko ma cenę. W życiu chodzi o to, by się załapać na najlepszy gatunek o najniższej cenie. Kapujesz?" ~Marta Fox "Paulina w orbicie kotów"

I mój zdecydowanie ulubiony:
"Jesteśmy jak aktorzy w teatrze, uświadomiłam sobie, każdy z nas gra swoją rolę, i nawet kiedy milczymy, ta chwila też coś dla nas znaczy, bo dla każdego z nas ma jakiś dalszy ciąg. kto pisze scenariusz? [...]
Tamara odpowiedziała mi z zadumą:
- Każdy pisze dla siebie, ale nikt z nas nie może uciec z te sceny ze swoją kwestią, gramy razem. Nasze życia to sztuka pełna uzależnień" ~Krystyna Siesicka "Falbanki"

O, i będę tu chyba częściej, bo to nawet nie jest jakaś mniejsza część.
Stary 11-13-2011, 15:44   #6
alette
Praktykant Voodoo

alette na Harry Potter Forum

Domyślnie

To z tym prosiaczkiem mnie szczerze rozwaliło. Już od dawna nie spisuję cytatów, w Internecie szukać nie będę, dlatego piszę z pamięci. Nie miejscie za złe jak pomylę jedno słowo.

Carlos Ruiz Zafon

'Wspominamy tylko to, co się nigdy nie wydarzyło' Marina

'Znikają tylko ci, którzy mają dokąd wrócić' Marina

' -Pamiętaj, kiedy umrę wszystko co moje będzie twoje...
-... oprócz snów ' Cień Wiatru

'Błogosławiony ten, którego obszczekują kretyni, bowiem nie do będzie należeć jego dusza' Gra Anioła

'Są osoby o których się pamięta i osoby o których się śni; Cień Wiatru

'Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' Gra Anioła

Więcej nie pamiętam... jeszcze tylko jedno...

'Wszystkie drogi prowadzą do jednego Boga, jeśli dobrze czyniliśmy' Władca Barcelony

"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-13-2011, 19:03   #7
gnebiwtrysk
Super Moderator

gnebiwtrysk na Harry Potter Forum

Domyślnie

Nigdy nie zapisuję żadnych cytatów. Jedyny jaki pamiętam pochodzi z 'roku 1984'

"To była największa sztuka: świadomie wprowadzać się w stan nieświadomości, po czym stawać się nieświadomym dopiero co dokonanego aktu autosugestii."

W jakiś sposób mną wstrząsnęło i zmusiło do przemyśleć. Szkoda, że cytat wyrwany z kontekstu.
Stary 11-14-2011, 01:53   #8
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy

harrylosiek13 na Harry Potter Forum

Domyślnie

Chciałem walnąć Wam tu trochę cytatów z Wiedźmina, ale w międzyczasie mnie wywaliło ze strony i drugi raz kopiować tego nie będę. Polecam przeczytanie sagi xd
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-14-2011, 17:44   #9
alette
Praktykant Voodoo

alette na Harry Potter Forum

Domyślnie

Ode mnie kilka z Hrabi Monte Christo, jednej z moich ulubionych książek.

'Na tym świecie nie istnieje ani szczęście, ani nieszczęście – porównujemy tylko stan obecny z tym, w jakim byliśmy. Tylko ten, kto doznał najokropniejszych niepowodzeń, zdoła odczuć najwyższe szczęście. Kto chciał umrzeć, [...], wie, jakim skarbem jest życie'

'(...) nie troszczę się nigdy o bliźniego i nigdy nie staram się chronić społeczności, która nie daje mi żadnej ochrony, więcej: jeśli zajmuje się mną, to na ogół jedynie w tym celu, żeby mi zaszkodzić; bliźni więc i społeczeństwo winni mi są wdzięczność, jeśli nie szacując ich wcale, zachowuję wobec nich neutralność.'

Tego samego autora - Trzej Muszkieterowie

'Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego'

'Zazwyczaj prosi się o rady, by ich nie słuchać albo jeśli się ich słucha, to po to jedynie, by móc się gniewać później na tego, kto rady udzielił. '

Tutaj strzelę wam jeszcze moje ulubione cytaty samego Alexandra Dumasa, chociaż z żadnej książki nie pochodzą.

'Kobiety są zdumiewające: albo nie myślą o niczym, albo myślą o czymś innym. '

'Niestety, w życiu przeżywa się tylko dwie miłości prawdziwe: pierwszą, która umiera, i ostatnią, od której się umiera.'

"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-30-2011, 03:21   #10
madzia777
Fan "Strefy 11" i tarota

madzia777 na Harry Potter Forum

Wyślij wiadomość przez MSN do madzia777
Domyślnie

"Dawne czasy to umarłe i przeszłe czasy."
-A. Burgess, Mechaniczna pomarańcza

Ogólnie to cała książka wgniata w fotel. Przy pierwszym czytaniu nie da się jej zrozumieć przez dość pokręcony język i trzeba co chwilę zaglądać do słowniczka na końcu, ale "im dalej w las" to się idzie przyzwyczaić i też można się nauczyć nowych słów.
madzia777 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania