Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-03-2009, 19:19   #1
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie Przemiana

"Przemiana" jest książką skierowaną do młodzieży, głównie do dziewcząt, napisaną przez Margaret Mahy. Opowiada ona o 14-letniej Laurze, której brat zostaje opętany przez tajemniczą, złą istotę. Główna bohaterka jest wrażliwa na magię i wyczuwa, że z jej bratem dzieje się coś niedobrego, że zaczyna umierać. Lekarze nie potrafią mu pomóc, więc zrozpaczona szuka pomocy u 17-letniego chłopaka - Sorensena Carlisle'a, który również jest obdarzony niezwykłymi umiejętnościami. Ich relacja przeradza się w coś więcej niż przyjaźń. Teraz Laura musi dokonać wyboru, czy chce przejść śmiertelnie niebezpieczną przemianę i uratować brata, skazując się tym samym na życie Córki Księżyca...



(=D Ta okładka mi się podoba.)
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."

Ostatnio edytowane przez Sarahis : 05-07-2009 o 16:37.
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-03-2009, 19:44   #2
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie

Kyaa! Ubóstwiam tą książkę. Kupiłam ją przez przypadek, razem ze stertą innych, które miały mi umilić (tam nie ma czego umilać, ale okey) wakacje we Włoszech. Sięgnęłam po nią i praktycznie zapomniałam o świecie.
Laura jest miłą i lubianą przeze mnie bohaterką, chociaż tak naprawdę obchodzi mnie głównie Sorensen. Cudowna, wspaniała postać męska. Taka mHroczna xD I z tego co wiem z opisu, bardzo, bardzo ładna.
Na plus zasługuje bardzo ciekawie skonstruowana fabua. A scena tytułowej przemiany to wręcz cud, miód + orzeszki. Końcówka mnie nie zaskoczyła, ale malutki uśmiech na mojej twarzy wywołała. Ach, jak ja takim bohaterką zazdroszcze xD
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-04-2009, 20:03   #3
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Żartujesz! =D Ja ubóstwiam tą książkę, Serea. Też kupiłam ją, bo...hmm... nawet nie wiem czemu... nie, WRÓĆ, wiem - okładkę miała ładną. xD Tak się mile zaskoczyłam! I pani Mahy używa wybitnie pięknych porównań, tworzy tak głębokie opisy, że jak czytasz to to wszystko widzisz. A Sorensen jest na mojej liście "naj, naj postaci fikcyjnych męskich" pierwszy! Na jakiś czas jego miejsce zajął Edward, ale jak przeczytałam "Przemianę" ost. znowu, to wrócił na swoją stałą pozycję. ;] On jest taki... no nie mogę się wysłowić nawet. xD Tak bosko namawiał Laurę, żeby się z nim przspała XD "i te wszystkie wady małżeństwa"... xD no ja się jaram każdą jego wypowiedzią.=D "Od czasu do czasu uda mi się walnąć jakąś głupotę, ale ty nie musisz od razu tego zapamiętywać" albo "Zapadam na jakieś świństwo... pewnie dojrzałość lub jakąś inną chorobę społeczną"xD Nie! Stop! Bo ja tu zaraz całą książkę zacytuję. xD Oż... ale chaotyczny komentarz napisałam. xD Cóż... ;]
Aha, i nie podobał mi się opis na końcu książki, więc napisałam własny. ;d
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-04-2009, 20:18   #4
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie

Cytat:
Tak bosko namawiał Laurę, żeby się z nim przspała XD
Bosko? To mało powiedziane! Po czymś takim uległabym w dwie sekundy! *rozpływa się* Gdzie można takich ideałów znaleźć?
Cytat:
A Sorensen jest na mojej liście "naj, naj postaci fikcyjnych męskich" pierwszy!
Na mojej drugi xD Tylko Tama-chan go wyprzedza, chociaż... To dosłownie przewaga jednego płatka różyczki.
Cytat:
no ja się jaram każdą jego wypowiedzią.=D
Witaj w klubie! Ja sobie niektóre wydrukowałam i w ramkę wstawiłam! A wady małżeństwa... toż to piękno samo w sobie było! Nie do pobicia! xD I komu po czymś takim papierek jest potrzebny xD
Cytat:
Aha, i nie podobał mi się opis na końcu książki, więc napisałam własny. ;d
Taaak? To ja proszę... Nie. Stop. Ja żądam byś mi go pokazała!
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-04-2009, 20:36   #5
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Cytat:
Gdzie można takich ideałów znaleźć?
Właśnie o to chodzi, że on aż takim ideałem nie był=) A jak się wyzbywał tych uczuć, żeby więcej nie czuć już bólu i te jego przeżycia z dzieciństwa i że wybaczył z tego wszystkiego swojemu ojczymowi... Ah, rozpływam się. =D Kurcze, znowu nie w temat. xD

Cytat:
Na mojej drugi xD
Oż ty, niewierna! xD

Cytat:
Taaak? To ja proszę... Nie. Stop. Ja żądam byś mi go pokazała!
On ma 3 strony zeszytu od polskiego =D Nie chce mi się przepisywać na kompa, ale małe fragmenty tego opisu są w tym, który wstawiłam na forum, bo uważam, że ten opis na końcu książki w ogóle nie oddaje jej zawartości. =D

Aha, i jeszcze bosssski fragment z nogami i przykrótkim mundurkiem, pamiętasz? "Chyba mylisz aluzję z tajnym szyfrem." xD I ta kanapa i plakat... *zgon* xD
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-04-2009, 21:00   #6
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie

Cytat:
Właśnie o to chodzi, że on aż takim ideałem nie był=) A jak się wyzbywał tych uczuć, żeby więcej nie czuć już bólu i te jego przeżycia z dzieciństwa i że wybaczył z tego wszystkiego swojemu ojczymowi... Ah, rozpływam się. =D Kurcze, znowu nie w temat. xD
Dla mnie był idealny xD Wiesz ja lubie tych zamkniętych w sobie, ironicznych, z mHroczną przeszłością i takich cudnie mrau!
Cytat:
Oż ty, niewierna! xD
Od razu nie wierna! *prycha* Ostatecznie... Może być przecież na równi z Tamakim, co nie? xD
Cytat:
On ma 3 strony zeszytu od polskiego =D Nie chce mi się przepisywać na kompa, ale małe fragmenty tego opisu są w tym, który wstawiłam na forum, bo uważam, że ten opis na końcu książki w ogóle nie oddaje jej zawartości. =D
I planów Sorensena względem Laury! *cenzura* Zabieram się do czytania xD A ty grzecznie zrobisz zdjęcie zeszytu i prześlesz na moją komórkę
Cytat:
Aha, i jeszcze bosssski fragment z nogami i przykrótkim mundurkiem, pamiętasz? "Chyba mylisz aluzję z tajnym szyfrem." xD I ta kanapa i plakat... *zgon* xD
Pamiętam! Jak ja w tym momencie chciałam być na miejscu Laury! Albo wtedy gdy przyszła do niego po pomoc! Aż serce mocniej zabiło. Był taki niemożliwie świetny, że... *nie może znaleźć słów* Poprostu cud miód w malinach z orzechami i bitą śmietaną.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-05-2009, 10:43   #7
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Cytat:
Dla mnie był idealny xD Wiesz ja lubie tych zamkniętych w sobie, ironicznych, z mHroczną przeszłością i takich cudnie mrau!
No dobra, był idealny, nie będąc idealnym. Po prostu ideał.=D

Cytat:
Od razu nie wierna! *prycha* Ostatecznie... Może być przecież na równi z Tamakim, co nie? xD
Nie może! xD Musi być choć o jeden malutki płateczek różyczki wyżej! xD A kysz, zmieniać listę! xD

Cytat:
I planów Sorensena względem Laury! *cenzura* Zabieram się do czytania xD A ty grzecznie zrobisz zdjęcie zeszytu i prześlesz na moją komórkę
Ja kocham te plany! =D Kogo obchodzi, że były lekko... zboczone? xD A ty sobie lepiej książkę przeczytaj, zamiast mojego opisu. =]

Cytat:
Pamiętam! Jak ja w tym momencie chciałam być na miejscu Laury! Albo wtedy gdy przyszła do niego po pomoc! Aż serce mocniej zabiło. Był taki niemożliwie świetny, że... *nie może znaleźć słów* Poprostu cud miód w malinach z orzechami i bitą śmietaną.
Normalnie tam była taka atmosfera jak w erotyku (może dlatego tak mi się ta książka podoba xD)!=D A pamiętasz ten fragment, w którym pierwszy raz się pocałowali, podczas przemiany? "Bądź delikatna." xD
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-05-2009, 13:10   #8
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie

Cytat:
Ja kocham te plany! =D Kogo obchodzi, że były lekko... zboczone? xD A ty sobie lepiej książkę przeczytaj, zamiast mojego opisu. =]
Przeczytałam książkę nie raz nie dwa! XD Teraz chcieć twojego opisu. Koniec kropka xD
A co do planów... Żałuje tylko jednego. Że nie opisała jak je realizuje! XD
Cytat:
Normalnie tam była taka atmosfera jak w erotyku (może dlatego tak mi się ta książka podoba xD)!=D
W DOSKONAŁYM erotyku xD Te jego spojrzenia, ruchy... Wszystko dało się zobaczyć!
Cytat:
A pamiętasz ten fragment, w którym pierwszy raz się pocałowali, podczas przemiany? "Bądź delikatna." xD
W tym momencie spadłam z leżaka nad basenem xD Chłopcak mnie totalnie dobił.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-05-2009, 13:29   #9
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Cytat:
A co do planów... Żałuje tylko jednego. Że nie opisała jak je realizuje! XD
Ja też, ja też! Napiszmy do autorki z prośbą o next część z OPISAMI! xD

Cytat:
W DOSKONAŁYM erotyku xD Te jego spojrzenia, ruchy... Wszystko dało się zobaczyć!
A pamiętasz opis jak siedział półnagi naprawiając skuter? Normalnie... brak słów, jak ja bym chciała być Laurą. =D

Cytat:
W tym momencie spadłam z leżaka nad basenem xD Chłopcak mnie totalnie dobił.
Weź, ja jak to czytam, to jestem rozbudzona całą noc. XDD
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.