Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Postacie

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-25-2007, 18:12   #1
Lara
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 121
Wyślij wiadomość przez MSN do Lara
Domyślnie Bellatrix Lestrange

Śmierciożerca, okrutna i gotowa na każde poświęcenie dla swojego pana. Była jedną z niewielu osób, które nie wyparły się Voldemorta. Została skazana na dożywotni pobyt w Azkabanie za doprowadzenie do szaleństwa i utraty zmysłów Alicję i Franka Longbottomów, skąd została jednak wypuszczona razem ze wspólnikami przez dementorów. Lestrange była kuzynką Syriusza Blacka i Nimfadory Tonks. Uwazala to za plame w rodzinie. Zabiła Syriusza w Departamencie Tajemnic.

Co o niej sądzicie?

Wg. mnie była fascynującą postacią. Piękna na swój sposob, odważna, silna, mimo, że była kobietą miała władzę nad innymi Śmierciożercami, obdarzona niezwykłą mocą i lojalna swemu Panu.
Uwielbiam ją ;]
Lara jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-25-2007, 18:48   #2
Mitzi Caspar
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 151
Domyślnie RE: Bellatrix Lestrange

A mnie irytuje. Nie lubię jej i to nawet nie dlatego- że jest służką Voldemorta i zabiła Syriusza, ale po prostu...cała jej osoba jest jakaś beznadziejna.
Mitzi Caspar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-31-2007, 15:59   #3
Lara
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 121
Wyślij wiadomość przez MSN do Lara
Domyślnie RE: Bellatrix Lestrange

Ale ja jestem ciekawa jej dzieciństwa. Bo nikt bez powodu ''zły'' nie może być :P Byc może rodzice jej nie kochali, mieli manie na punkcie czystej krwi i wmawiali jej, ze mugole i szlamy są nic nie warte? Albo mnie się wydaje, ze Azkaban tak ją zniszczył. Już całkowicie do końca. Sama nie wiem :rol: Mogłaby P. Rowling coś więcej napisać o jej przeszłości.
Lara jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-31-2007, 17:39   #4
Flowerpower
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 104
Domyślnie RE: Bellatrix Lestrange

Bellatrix jest najlepiej wykreowanym smierciożercą. Fascynująca w swoim okrucieństwie. Wielowymiarowa, nie jest płaska, jak niektórzy bohaterowie. I choć je nienawidzę za poslanie Syriusza za zasłonę, lubiłam fragmenty z nią. Bo sa po prostu mocne. Btw, Azkaban nie mogl jej az tak zmienic, bo juz na przesluchaniu pokazala ze jest przesiaknieta zlem. Ta jej bezczelnosc, tupet i upodobanie do zadawania bolu... Jest doskonala pod tym wzgledem.
Flowerpower jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-31-2007, 22:01   #5
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie RE: Bellatrix Lestrange

Potter-cool mógł byś mieścić się w jednym poście, a nie zaśmiecać forum. Jak zapomniałeś coś dopisać zawsze masz opcję edytuj. Nie ma potrzeby pisania kolejnych jednolinijkowców. [small]Posty użytkownika Potter-cool zostały usunięte. li.
[/small]
A co do Bellatrix- była ona standardowym przedstawicielem kobiecych czarnych charakterów. Okrutna, zła i lubieżna. Można powiedzieć sam standard, bez rewelacji.
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-31-2007, 22:23   #6
syllwiaaa
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 302
Wyślij wiadomość przez MSN do syllwiaaa
Domyślnie RE: Bellatrix Lestrange

Nie lubię jej. Nie chodzi nawet o to, że zabiła Syriusza i jest śmierciożercą, po prostu nie lubię jej charakteru.
syllwiaaa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-01-2007, 01:12   #7
Lara
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 121
Wyślij wiadomość przez MSN do Lara
Domyślnie RE: Bellatrix Lestrange

Ale nie sądzicie, że ją i Voldemorta łączyło coś więcej? Żadnym Śmierciożercą nie był zafascynowany tak jak nią. Podobno podczas wypalania Mrocznego Znaku okazał jej już jakieś dziwne zainteresowanie i oszczędził jej bólu. Poza tym tylko ją zabrał ze sobą w 5 tomie, w 6 tylko ona i Czarny Pan nie pojawili się podczas bitwy w Hogwarcie. Pytanie tylko. Dlaczego? Albo chociaż czemu sama Bellatrix nie pojawiła się razem z innymi Śmierciożercami? :rol: Denerwuje mnie ta niewiedza.... xD
Lara jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-01-2007, 14:32   #8
Flowerpower
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 104
Domyślnie RE: Bellatrix Lestrange

Fakt, Rowling uwielbia niedopowiedzenia Trudno mi jest sobie wyobrazić, żeby V. mógł kochać jakąkolwiek kobietę. A wytłumaczenie, że był do niej przywiązany i że jej ufał najbardziej, jest mocno naciągane. I zbyt banalne
Flowerpower jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-02-2007, 13:44   #9
male_duru
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 3
Wyślij wiadomość przez MSN do male_duru
Domyślnie RE: Bellatrix Lestrange

Rowling postarała się kreując Bellatrix. jest doskonale przesiąknięta złem, okrucieństwo na dobre pomieszało sie z krwią i to nieograniczone zaufanie Voldemortowi. dla mnie jest idealnym śmierciożercą. poza tym lubię czarne charaktery. ^^
w dodatku świetnie zagrana ta postać w piątej części w filmie.
a co do "specjalnej więzi" z Voldziem to nie byłabym taka pewna. prędzej ona coś do niego niż on do niej. on jest zbyt wrachowany i za bardzo skupia swoją uwagę na zawładnięciu światem i magią niż na nią.
male_duru jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-03-2007, 19:04   #10
Bella Black
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 379
Domyślnie RE: Bellatrix Lestrange

Uwielbiam Bellatriks!
Fascynuje mnie ta postać, jej okrucieństwo, przesiąknięcie złem i bezwzględna lojalność wobec Voldzia
A co do tego, że między nią a Voldziem mogło coś być... nie sądzę... myślę, że ani on, ani aona nie byliby zdolni do żadnego pozytywnego uczucia. A to jej małżeństwo z pewnością nie było z miłości, tylko z tego, żeby dalej ciągnąć czystą krew.
Ogólnie postać jest moim zdaniem bardzo ciekawa i Jo musiała włożyć w nią więcej pracy niż w wykreowanie jakiegokolwiek innego śmierciożercy.
No po prostu co tu dużo gadać - lubię ją strasznie :yes:
Bella Black jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Bellatrix + Voldemort Bella_815 Insygnia Śmierci 49 07-04-2011 23:29
[NZ] Bellatrix Potter i Kamień Filozoficzny Anika Kosz 3 08-12-2007 16:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:06.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.