Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki > Insygnia Śmierci

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 10-21-2007, 15:35   #1
okta
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 20
Wyślij wiadomość przez MSN do okta
Domyślnie Draco Malfoy zły?

Fragment HP 7

"Zdecydował się nic nie mówić, na wypadek, gdyby jego głos miałby go wydać; gdy Draco zbliżył się Harry wciąż unikał kontaktu wzrokowego z nim.
-Zatem, Draco?- powiedział Lucjusz Malfoy gorliwym tonem.
-Czy to on? Czy to Harry Potter?
-Nie jestem - nie jestem pewien - powiedział Draco.
Starał się trzymać z dala od Greybacka, a gdy jego spojrzenie wreszcie napotkało wzrok Harry'ego, wydawał się być przerażony.
-Przyjrzyj mu się! Podejdź bliżej i przyjrzyj mu się dokładnie!
Harry nigdy nie słyszał tak podnieconego głosu Lucjusza Malfoya .
-Draco, jeśli my będziemy tymi, którzy oddadzą Pottera w ręce Czarnego Pana, on wszystko nam odpuś -
-Mam nadzieje, że nie zapomniał Pan, kto tak właściwie go schwytał, Panie Malfoy? -
powiedział Greyback groźnym tonem.
-Oczywiście, że nie, oczywiście, że nie!- stwierdził niecierpliwie Malfoy.
Zbliżył się do Harry'ego tak blisko, że ten mógł zobaczyć jego zazwyczaj ospałą, bladą twarz w najdrobniejszych detalach, nawet przez swoje spuchnięte oczy.
-Co mu zrobiliście? - zapytał Lucjusz Greybacka -Jak doprowadziliście go do takiego stanu?
- To nie my. -Wygląda, jakby ktoś rzucił na niego Żądlącą Klątwę- stwierdził Lucjusz. Jego szare oczy zbadały uważnie czoło Harry'ego. -Tam coś jest - wyszeptał- to mogłaby być blizna, tylko mocno rozciągnięta. . .
- Draco, podejdź tutaj, spójrz na jego czoło! Co o tym myślisz? Harry zobaczył teraz podniesioną twarz młodego Malfoya, który stał po prawej stronie swojego ojca. Byli do siebie nadzwyczaj podobni. Ale nie w tej chwili, kiedy ojciec spoglądał na Harry'ego z nieukrywanym podekscytowaniem, podczas gdy spojrzenie syna było pełne niechęci, a nawet strachu.
-Sam nie wiem - powiedział i cofnął się do kominka, gdzie stała jego matka, obserwując całą sytuacje.
-Lepiej być pewnym, Lucjusz - zawołał Narcyza swoim zimnym, czystym głosem -Całkowicie pewnym, że to jest Potter, zanim wezwiemy Czarnego Pana . . . Mówią, że należy do niego - wskazała na różdżkę z tarniny - ale nie zgadza się z tym, co opisał Olivander . . . Jeśli się pomylimy, Czarny Pan przybędzie tu na próżno. . . Pamiętasz, co zrobił Rowlowi i Dołohowowi?
-A co w takim razie z tą szlamą?- warknął Greyback. Harry'ego prawie zwaliło z nóg, kiedy Porywacze obrócili ich ponownie. Światło padało teraz na Hermione.
-Czekaj- powiedziała Narcissa ostro -Tak - tak, ona była u Madam Malkin z Potterem! Widziałam jej zdjęcie w Proroku! Popatrz, Draco, czy to nie Panna Granger? -Ja . . .być może . . . tak-
-W takim razie, to jest chłopak Weasleyów! - krzyknął Luciusz, obchodząc wielkimi krokami związanych więźniów, a w końcu stając przed Ronem -To oni, przyjaciele Pottera - Draco, popatrz na niego, czy to nie syn Artura Weasleya - zaraz, jak on miał na imię... -?
-Tak- powtórzył Draco, stojąc plecami do więźniów - To może być on. Drzwi salonu otworzyły się zza pleców Harry'ego. Przemówiła kobieta, a dźwięk jej głosu napawał Harry'ego jeszcze większym strachem. "

Mam pytanie czy Draco Malfoy na początku próbował chronić Harrego czy nie wiedział że to Harry i gdy był pewny powiedział o tym z premedytacją?

Błędy ortograficzne poprawiono. K.

Ostatnio edytowane przez Kate : 07-16-2009 o 10:42.
okta jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-21-2007, 16:30   #2
Heren
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 13
Domyślnie RE: Draco Malfoy zły???

Myślę, że troszkę chciał chronić Pottera, ale bardziej chyba nie był pewien i chciał ratować własną skórę- za pomyłkę mógłby drogo zapłacić xD
Heren jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-21-2007, 19:16   #3
HermionaBlack
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 127
Wyślij wiadomość przez MSN do HermionaBlack
Domyślnie RE: Draco Malfoy zły???

Mysle,ze od poczatku wiedzial,ze to Harry. Mozliwe,ze chcial go w jakis sposob chronic. Moze i Draco nie jest aniolem,ale nie jest tez tylko i wylacznie zly. Ta cala sytuacja go przerosla. Nie byl zdolny do zabijania,a i patrzenie na tortury i smierc nie przynosily mu przyjemnosci,tak jak innym smierciozercom. Byl bardziej podobny do matki(ktora tez przeciez okazala odrobine dobroci nie zdradzajac Harry'ego,gdy ten "niby umarl") niz do okrutnej ciotki Belli.
pozdrwiam
HermionaBlack jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-23-2007, 16:33   #4
Mirru
Member
 
Mirru na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 45
Domyślnie RE: Draco Malfoy zły???

Oczywiście, że wiedział, że to Harry. Przecież Potter był jego największym wrogiem szkolnym, Draco byłby go w stanie rozpoznać nawet po 30 latach. W takich wypadkach zwraca się wielką uwagę na wygląd przeciwnika- przecież trzeba szukać jego słaby stron, a to chyba było ulubionym zajęciem Dracona, prawda? :]
Jestem więc za tym, iż rzeczywiście w tym wypadku Malfoy wykazał sie klasą.
Mirru jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-23-2007, 17:18   #5
Limonka
Urodzony, by rządzić światem
 
Limonka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,744
Domyślnie RE: Draco Malfoy zły???

Oczywiście, że w tamtym momencie Draco chronił Harry'ego. Jeżeli ktoś nie wierzy, to jasno wynika to z ostatnich wypowiedzi Rowling. I nie tylko tych ostatnich, bo ona zawsze mówiła, że Draco nie jest do końca zły.
Limonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-25-2007, 18:21   #6
Blubottle
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 9
Domyślnie RE: Draco Malfoy zły???

Myślę, że w Draco, którego wychował przecież dom, stojący murem za Voldemortem, którego członkowie byli jednymi z najbliższych śmierciożerców i którego priorytety mówiły jasno, gdzie chce spędzić resztę życia- nie zdawał sobie do końca sprawy, na co się piszę.

Podobna sytuacja dotyczyła Severusa Snape`a, który także zamierzał się wycofać, a także Regulusa Blacka, coć nieco z innym skutkiem.

Może żałował podjętej decyzji? Odrzucienia pomocy dyrektora szkoły?
Blubottle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-25-2007, 20:01   #7
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie RE: Draco Malfoy zły???

Może Draco do końca zły nie był, ale to nie zmienia faktu, że był tchórzem. Zgrywał cwaniaka, a jak przyszło co do czego to sytuacja go przerosła. I choć to co robił nie odpowiadało mu, nie potrafił tego przerwać tak jak RAB czy Sev. A na oczy przejrzał dopiero po tym jak Potter uratował mu życie. Może po wydarzeniach z DH się zmienił na lepsze, ale tego nie wiem. Dlatego nie zmieniam zdania co do jego postaci, które wyraziłem w innych tematach o Malfoyu jr.

PS.
okta błagam cię, przeczytaj mój podpis, "inne/temat zupełnie o niczym" lub FAQ i zastosuj się do tego. Zresztą nie tylko ty, ale wszyscy ludzie, którzy uwielbiają pisać posty w stylu "zgadzam się z tobą".


PS.2
Jeszcze kilka takich jednolinijkowych postów zobaczę,a chyba się zgłoszę do redakcji i wtedy módlcie się, żeby mnie nie wybrali. Jak bym się dostał to zaprowadził bym na tej stronie prawo i sprawiedliwość, tak że minister Ziobro był by przy mnie malutki. Nie będzie żadnej litości, więc miejcie się na baczności.
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-25-2007, 21:49   #8
Limonka
Urodzony, by rządzić światem
 
Limonka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,744
Domyślnie RE: Draco Malfoy zły???

Okta dostała już ostrzeżenie, a jej posty będą sukcesywnie usuwane.

Btw, jetinajt, ja tam bym cię nawet widziała w redakcji, chociaż to zupełnie nie ode mnie zależy...
Limonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-26-2007, 13:04   #9
okta
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 20
Wyślij wiadomość przez MSN do okta
Domyślnie RE: Draco Malfoy zły???

jetinajt możesz mieć rację to może zdenerwować ale jakoś nie przyczepiasz się do tych co piszą bez sęsu: " Nie mam zdania" to po co ta wzmianka?? Dla punktów?? Tego nie rozumiem, ale przepraszam cię postaram się tak nie pisać. Mam nadzieję że jesteś z tego powodu zadowolony.
okta jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-02-2007, 19:30   #10
pope
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 13
Domyślnie RE: Draco Malfoy zły???

IMHO Draco nie był zły co nie wyklucza tego, że w tamtym momencie nie chronił Harry'ego, nie bardziej niż samego siebie. Wszyscy bali się pomyłki, dlaczego miałby się jej nie bać nastolatek?
pope jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Bokserki Draco Flegma Gry i zabawy... 244 06-04-2012 23:52
Why do you like Draco Malfoy? Ginny_xD English zone 57 04-11-2010 20:34
Czy Draco Malfoy miał Mroczny Znak? Mirru Pozostałe 36 04-07-2010 20:42
Draco Malfoy Lilly Malfoy Postacie 113 07-25-2009 11:34
Fryzura Draco Flegma Kosz 10 10-06-2007 02:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:43.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.