Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Muzyka

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-24-2012, 15:50   #261
gnebiwtrysk
Super Moderator
 
gnebiwtrysk na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,345
Domyślnie

Cytat:
Razor, a Normalsów słyszałeś? Według mnie są warci poznania.
Grunge'u co prawda nie słucham (nawet nirvany, zabijcie mnie) i nie wiem czy można ich pod niego podpiąć (ale chyba mają dość sporo z tego gatunku) Mniejsza. Normalsów bardzo lubię. Nie wszystkie utwory są dobre, a ostatniej płyty w ogóle nie mogę słuchać, ale 'Dekalog...' i 'Soliloquium' to świetne płyty warte przesłuchania. Zdecydowanie lepsi od comy, szkoda, że tak mało znani.
A Rogucki, to moim zdaniem, może Chypisowi skarpetki cerować, bo jego kogucich jęków dłużej nie zniesę.
Comy przestałam słuchać po tym jak poszłam na ich koncert. Rogucki zgwałcił wtedy moje uszy. Szkoda, bo wcześniejsze płyty comy bardzo mi się podobały. Niestety ostatnich płyt nie da się według mnie słuchać.

Skoro już napisałam co mi leży na wątrobie to, dopiszę kilka zespołów, bo jak tak patrze na to co tu wcześniej wymieniłam, to trochę to nieaktualne i trochę na to patrzeć nie mogę. ;>

Zacznę od fenomenalnego,grajacego progresywnego rocka, polskiego zespołu - riverside. Zespół bardziej doceniany za granicą niż w naszym kraju. Wielka szkoda. Jak już jestem przy riverside, to wymienię też inny projekt Mariusza Dudy 'lunatic soul'.

Buldog - również polski zespół, ale w zupełnie innym klimacie. Osobiście cenię za wokal, interpretację wierszy polskich poetów (choć liczę, że na kolejnej płycie znajdzie się więcej autorskich tekstów) i świetną sekcję dętą.

Tune - Kolejny polski zespół. Z tego co mi wiadomo maja na razie na koncie tylko jedną płytę.

no i:
- pink floyd, do którego dorosłam dopiero ok 3 lat temu
- the beatles
- The Dreadnoughts - nie potrafię opisać tego zespołu więc zacytuję lastfm (mając nadzieję, że piszą tam samą prawdę...)
Cytat:
The Dreadnoughts powstali w 2006 roku po wielu pintach taniego piwa w East Vancouver w najbardziej nieprzyjemnym pubie. The Dreadnoughts łączy szanty z irlandzkimi brzmieniami oraz solidnym, miażdżącym wnętrzności street punkiem. Określają się jako banda nieprzystosowanych pijaków, którzy pozostają wierni starożytnym balladom oraz histerykom, którzy niegdyś opłynęli cały świat - a wszystko w hałasie nowoczesnego punku pełnego chuligańskiej furii. Zespół rozpoczął od połączenia muzyki celtyckiej z punkiem w wykonaniu dziadków The Real McKenzies, i od tamtej pory nigdy się z tego nie wycofali.
- Helloween
- Franz Ferdinand
- The Prodigy
- Archive
- UNKLE
- Tricky
- Buckethead
- O.S.T.R

i w sumie o odechciało mi się wymieniać bo to nie ma sensu.
__________________
Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Böse will und stets das Gute schafft

Ostatnio edytowane przez gnebiwtrysk : 04-25-2012 o 15:52.
gnebiwtrysk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-25-2012, 16:22   #262
gnebiwtrysk
Super Moderator
 
gnebiwtrysk na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,345
Domyślnie

Okej, ponieważ to forum umiera, to pozwolę sobie pospamować linkami.

Blindead. Polski zespół z ciekawym brzmieniem. Bardzo podoba mi się od strony muzycznej, ale nie przepadam za tego typu wokalem.
http://www.youtube.com/watch?v=6hvRN...f9RVAAAAAAAABg

Riverside
http://www.youtube.com/watch?v=P5veG...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=mtL0_...feature=relmfu

Tides from Nebula
http://www.youtube.com/watch?v=Gy8GZ3qbkSI

A Whisper In The Noise
http://www.youtube.com/watch?v=42eIA...ure=plpp_video
__________________
Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Böse will und stets das Gute schafft
gnebiwtrysk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-25-2012, 22:42   #263
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

Już dawno umarło. My tu tylko jako zombie xD

Postanowiłam coś napisać, bo... tak postanowiłam. I już. Wiem, ze nikt tego nie przeczyta hahahaha.

Słucham muzyki każdego gatunku, ale chyba najbliżej mi do muzyki filmowej i szeroko rozumianego rocka. Teraz wrzucę kilku wykonawców.

[b]Hans Zimmer[/B - zaczynam od niego, bowiem lastfm mi powiedziało, że ma najwięcej odsłuchań xD. To nikt inny tylko kompozytor, stworzył muzykę do Sherlocka Holmesa, Księcia Egiptu, Króla Lwa, Incepcji. Uwielbiam go, zwłaszcza za emocje w wielu utworach. Jest żywym dowodem na to, że nawet utowry trwające 17 minut nie muszą być nudne i monotonne. Tutaj rzucam link - http://www.youtube.com/watch?v=OqmP5BcE7cU
Chociaż fakt jest taki, że muzykę filmową trzeba po prostu lubić. Ja uwielbiam.

Drugie miejsce zajmuje u mnie System of a down. Co dziwne zaczęłam ich słuchać dopiero gdzieś pół roku temu. Dzisiaj uważam Serja za geniusza ;p Rzadko mam okazję usłyszeć taki charakterystyczny głos w muzyce, którą lubię. No właśnie. System ma w sobie to, co kocham - trochę przeładowanej emocjami nuty i trochę szaleństwa. Kupiłam ostatnio płytę - Toxicity <3 Cudo. Cieszę się, że grają znowu koncerty, może przyjadą do Polski...? (taaa jasne)

Kolejne miejsce do 30 seconds to mars - moja miłość od gimnazjum. Nie jestem już wielką fanką, co kupuje wszystkie gazety, na których znajdzie się ich twarz, ale sentyment do swojego szaleństwa pozostaje, poza tym muzyka wciąż mi się podoba. Teraz chyba trochę drażni mnie Jared swoim zachowaniem, ale piosenki super. Myślę, że 30stm to taki zespół, który nawet po milionie odsłuchań nie drażni. Ich utwory są lekkie i przyjemne, a przy tym nie należą do głupich i pustych.

Dalej to oczywiście muzyka filmowa - Alexandre Desplat (Harry Potter 7, Księżyc w Nowiu, King's speech, Coco Chanel), Alan Menken (większość starych bajek disney'a), John Williams (Star Wars).

My Chemical Romance - uwielbiam jedną z ich płyt 'Three Cheers for Sweet Revenge '. Uwielbiam po prostu. Wśród chaosu można dostrzec wiele fajnych dźwięków. Panic at the disco! - pierwsza i ostatnia płyta.

Z popu posłucham - Kelly Clarkson, Christiny Perri, czasem Rihanny (chociaż tej tylko wybranych piosenek).

Z polskich lubię Enej. Państwo B, Taki Kraj... wiele ich piosenek ma bardzo proste, a jednak wcale nie głupie teksty. Poza tym kocham akordeon.

Ostatnio wkręciłam się w Nirvanę, Metallicę. Ach - dorzucam jeszcze Mor ve otesi - czyli turecki rockowy zespół. Jest naprawdę fantastyczny, chociaż nie mam pojęcia o czym śpiewają xD I ot. Tyle na razie.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-14-2012, 14:50   #264
fuerte
Super Moderator
 
fuerte na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do fuerte Wyślij wiadomość przez AIM do fuerte Wyślij wiadomość przez MSN do fuerte Wyślij wiadomość przez Yahoo do fuerte
Domyślnie

Cytat:
A co do Nirvany to się zgadzam. Jeden z najbardziej przereklamowanych zespołów świata. Ogólnie grunge jakoś mi nie podchodzi za wyjatkiem kilku kawałków Pearl Jam.
Nie wiem, mnie tam Nirvana podchodziła zawsze. Właściwie to był pierwszy zespół, który zaczęłam słuchać w podstawówce i dzięki niemu wkręciłam się w słuchanie ostrzejszej muzyki, więc dochodzi do tego jeszcze sentyment. Alice in Chains za to średnio na jeża, ale Pearl Jam lubię bardzo-bardzo i chyba mi to nie przejdzie.
Coma jest beznadziejna, sorry. Próbowałam słuchać kiedyś, a przez jakiś czas nawet mi to wychodziło, ale traktuje to teraz tylko i wyłącznie jako naukę, żeby podobnych zespołów nie słuchać.
Teraz różnie to u mnie bywa, od dubstepu, przez ambient, rocka, po muzykę poważną. Aczkolwiek, bardzo cenię sobie Radiohead, The National, The Kills... I w sumie mogłabym tak wymieniać bardzo długo. Oprócz tych trzech wyżej wymienionych, które mimo wszystko w ostatnich miesiącach cenię najbardziej, myślę, że godne polecenia są dziewczyny z Warpaint. Myślę, że każdy, kto lubi posłuchać czasami czegoś innego, oderwać się od papki serwowanej przez czołowe rozgłośnie i stacje, powinien się wkręcić w ich muzykę. Poniżej wklejam link do jednej z piosenek.

Warpaint - Elephants

A i jeszcze mam takie pytanie. Kim są One Direction i dlaczego w UK zwariowali na ich punkcie? Poszłam dzisiaj do sklepu muzycznego i z każdej strony otoczyły mnie płyty i kubki z ich podobiznami...
__________________
Emily: I can just see it now, in lights, "Naomi, get to know me".
Naomi: I thought it was quite catchy.
Emily: Yeah, well so's AIDS.
fuerte jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-14-2012, 15:00   #265
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

One Direction, to taki pedalski zespół, w którym śpiewa chyba pięciu cieciów "łot mejks ju bjutyful" ; o. Do mnie ich muzyka zupełnie nie przemawia. To jest taki typowy chłopięcy boys band dla nastolatek.
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-15-2012, 12:56   #266
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lady Mary Jane Zobacz post
OMGGGGGGGGGGGGGGG, Maynard, jezu, jezu, boże, orgazm. *umiera*
Właśnie, jezuus. Maynard i jego APC, Puscifer, Tool, genialne zespoły, świetna muzyka, zajebiste teksty. Facet ma cholernie niezwykłe spojrzenie na świat i perfekcyjnie to ukazuje w swoich utworach. Ja to bym się pokusiła nawet, żeby stwierdzić, iż jego muzyka jest naprawdę ambitna, na pewno o wiele bardziej niż większa część grup rockowychy/metalowych.
A jebnę linkami, tacy faworyci moi C:
- Tool:
http://youtu.be/yQRS1Ryh9HU
http://youtu.be/FNNWysNIZMQ
http://youtu.be/k_8NHgAT8gc
- APC:
http://www.youtube.com/watch?v=0VdnEQVBPIw

Co jeszcze z takich 'naj'. Nine Inch Nails. WIELBIĘ. Rock industrialny, taka specyficzna muzyka, w radiu się tego nie usłyszy ;d. Trent Reznor, geniusz muzyczny, chwała niebiesom - uhonorowany Oscarem.
http://www.youtube.com/watch?v=nt1p9e1hdos Orgazm *__*
A, co ważne należy dodać! Mają zajebiste live'y. Głos Trenta jest przecudowny, na żywo tym bardziej.
http://youtu.be/sTrVmqrf_1k

Jeszcze dopiszę jak będę miała czas ;x.
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."

Ostatnio edytowane przez Sarahis : 06-15-2012 o 13:00.
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-15-2012, 19:10   #267
RazorBMW
Świr wymagający opieki
 
RazorBMW na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 345
Wyślij wiadomość przez MSN do RazorBMW
Domyślnie

Trochę smutne, że Trent z zajebistych początków odwala teraz mocną manianę twórcza, jego ostatnie dokonania to tragedia imo.
Z indu to za wiele fajnych rzeczy nie ma, może Ministry czy jeszcze Godflesh [ale to już metalowe indu] lub czasem Foetus...
RazorBMW jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-21-2012, 08:14   #268
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Cytat:
Trochę smutne, że Trent z zajebistych początków odwala teraz mocną manianę twórcza, jego ostatnie dokonania to tragedia imo.
Mówiąc 'ostatnie dokonania' masz na myśli ostatnie dwie płyty, czy ost do 'the soccial network', czy wgl jego inny projekt 'how to destroy angels'?
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-21-2012, 15:50   #269
RazorBMW
Świr wymagający opieki
 
RazorBMW na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 345
Wyślij wiadomość przez MSN do RazorBMW
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sarahis Zobacz post
Mówiąc 'ostatnie dokonania' masz na myśli ostatnie dwie płyty, czy ost do 'the soccial network', czy wgl jego inny projekt 'how to destroy angels'?
I to[bo Trent niech odpuści se plumkacze], i to[bo wyszło masakryczne przeciętnie], i "nieco mniej" htda, ale tylko za BBB.
RazorBMW jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Muzyka w Harrym Potterze Camer Filmy 68 06-29-2011 21:53
Muzyka filmowa Miss Bagwell Muzyka 49 06-27-2011 12:09
Nowy dział: Muzyka Miss Bagwell Kosz 15 04-21-2009 21:22
Wasza Ulubiona Muzyka Hadys Kosz 1 08-17-2007 16:00
Nowy dział : Muzyka Kosz 0 01-01-1970 02:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.