Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Pozostałe

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-29-2010, 15:54   #1
dastan
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 4
Domyślnie Pomoc z zadaniem =)

Witam wszystkich! Jestem tu nowy. Mam zadanie. Mógłby mi ktoś pomóc? Dotyczy ono książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

-Na podstawie rozdziału VIII napisz plan obowiązujący w Hogwarcie.

-Podczas pobytu w szkole Harry dowiaduje się o sobie coraz więcej, sprawdza się w różnych sytuacjach. Wpisz do tabeli cechy chłopca i zachowania, które o nich świadczą. Możesz cytować zdania z książki.
Są dwie rubryki w tabeli. Jedna to "Harry jest" a druga to "ponieważ". Jest miejsca na 11 takich. Jako przykład dałem "Harry jest spokojniejszy ponieważ dowiaduje się że wiele innych dzieci pochodzi z rodzin mugoli". Oczywiście wiem że on pochodzi z czarodziejskiej rodziny ale miałem na myśli to że wychowywał się w mugolskiej.

-Quidditch to najważniejsza gra w Hogwarcie. Napisz w formie notatki encyklopedycznej, na czym ona polega i jakie zasady w niej obowiązują.

Byłbym wdzięczny chociażby za jedno zadanie.

A tutaj jeszcze dla twardzieli:

-Jaką moc miało zwierciadło Ain Engarp? Co i dlaczego zobaczył w nim Harry?
-Wyobraź sobie, że - jako Harry - piszesz list do nieżyjących rodziców. Opisz w nim swoje pierwsze prawdziwe święta Bożego Narodzenia.
-Dlaczego uczniom Hogwartu nie wolno było używać czarów bez zgody nauczycieli? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
-Co pomogło Harry'emu obronić kamień filozoficzny? Wyjaśnij też, dlaczego pokonanie Voldemorta było tak bardzo ważne.
-Zastanów się i napisz, jakie tematy i problemy warto jeszcze poruszyć przy okazji omawiania tej książki. Swoje propozycje zapisz w punktach.

I jeszcze jakieś ciekawe zdanie z książki.

Muszę to mieć na ten poniedziałek, a czasu mam tyle co nic. Książkę czytałem 8 lat temu. Mało co pamiętam. Pani mnie ubije jak nie będę tego miał. Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
dastan jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-29-2010, 23:16   #2
Ruuuda__
Świr wymagający opieki
 
Ruuuda__ na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 322
Domyślnie

Oj, cieszę się, że ja nie mam tego w szkole. Proponuję przeczytać książkę jeszcze raz. To zajmie tylko jedną noc ; P.

Cytat:
Napisał dastan Zobacz post
-Na podstawie rozdziału VIII napisz plan obowiązujący w Hogwarcie.
Tu ci nie pomogę, bo nie mam w domu książki.

Cytat:
Napisał dastan Zobacz post
-Podczas pobytu w szkole Harry dowiaduje się o sobie coraz więcej, sprawdza się w różnych sytuacjach. Wpisz do tabeli cechy chłopca i zachowania, które o nich świadczą.
To jest banalne. Podam tylko kilka przykładów:
...jest odważny, ponieważ decyduje się uratować Kamień Filozoficzny.
...jest uparty, ponieważ cały czas próbuje przeczytać tajemniczy list.
Itp., itp.

Cytat:
Napisał dastan Zobacz post
-Quidditch to najważniejsza gra w Hogwarcie. Napisz w formie notatki encyklopedycznej, na czym ona polega i jakie zasady w niej obowiązują.
Przy tej części zadania odsyłam cię pod ten link.

Cytat:
Napisał dastan Zobacz post
-Jaką moc miało zwierciadło Ain Engarp? Co i dlaczego zobaczył w nim Harry?
O tutaj. A krótko ujmując, to Zwierciadło odbijało największe pragnienia/nie osoby, która w nie spojrzała. Harry ujrzał w Lustrze swoich rodziców, ponieważ stracił ich dawno temu, a bardzo za nimi tęsknił.

Cytat:
Napisał dastan Zobacz post
-Wyobraź sobie, że - jako Harry - piszesz list do nieżyjących rodziców. Opisz w nim swoje pierwsze prawdziwe święta Bożego Narodzenia.
Data,
miejsce

Kochani Rodzice! (lub inny tego typu zwrot)
[akapit] Tu piszesz, ze bardzo za nimi tęsknisz, bla bla bla, takie tam.
[akapit] Tu opisujesz np. święta, które spędzisz z Ronem w Norze kiedyśtam. Będzie choinka, ciepła atmosfera, miłość, prezenty, itd.
[akapit] Tu piszesz, że twoje wymarzone święta to te spędzone z prawdziwymi rodzicami, ale te z rodziną Rona też będą/są/były świetne.
Kocham Was,
Harry


Schemat masz, wystarczy poowijać troszkę w bawełnę i sobie te święta wymyślić. Gotowca pisać nie będę ; ).

Cytat:
Napisał dastan Zobacz post
-Dlaczego uczniom Hogwartu nie wolno było używać czarów bez zgody nauczycieli? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
Ponieważ mogli wyczarować coś niebezpiecznego lub zrobić sobie krzywdę (lub innym uczniom), itd. Twoje zdanie ma być twoje, więc myślę, że jednak coś sam wymyślisz.

Cytat:
Napisał dastan Zobacz post
-Co pomogło Harry'emu obronić kamień filozoficzny? Wyjaśnij też, dlaczego pokonanie Voldemorta było tak bardzo ważne.
Pomógł mu fakt, że Harry nie chciał zabrać tego kamienia dla siebie, w celu własnego użytku, a ratował go dla dobra świata czarodziei. A pokonanie Voldemorta było ważne, ponieważ w przeciwnym razie stałby się nieśmiertelnym i zawładnąłby światem magii siejąc w nim zło i spustoszenie, itp.

Cytat:
Napisał dastan Zobacz post
-Zastanów się i napisz, jakie tematy i problemy warto jeszcze poruszyć przy okazji omawiania tej książki. Swoje propozycje zapisz w punktach.
A może by tak zwrócić uwagę na motyw przyjaźni? Albo podać wizerunek przykładnej rodziny - Weasleyów? Zadać pytanie, czy dobro zwycięża zło? Zastanowić się nad konsekwencjami wyborów człowieka? Pogdybać sobie (co by było, gdyby np. rodzice Harry'ego nie umarli?) Pomyśleć przez chwilę, czy ludzie są jednocześnie dobrzy i źli? Zwrócić uwagę na przydział uczniów do danych domów, i co to oznaczało? Rozstrzygnąć, czy Harry Potter i Kamień Filozoficzny to książka tylko dla dzieci?

Cytat:
Napisał dastan Zobacz post
I jeszcze jakieś ciekawe zdanie z książki.
Czyli cytaty. Tam masz ich sporo. Polecam te z ostatniego rozdziału.

No, to tyle mojej pomocy. Myślę, że teraz to zadanie wydaje ci się "do zrobienia". Jeśli się w czymś pomyliłam, może ktoś mnie poprawi. A możesz mi odpowiedzieć, dlaczego oczekujesz pomocy (bo nie umiesz czy ci się nie chce szukać)? Pozdrawiam.
__________________


Bunt nie przemija, bunt się ustatecznia.


NIC NIE MUSZĘ



Ostatnio edytowane przez Ruuuda__ : 05-29-2010 o 23:23.
Ruuuda__ jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-30-2010, 19:17   #3
dastan
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 4
Domyślnie

Jesteś wielka! WIELKIE ALE TO WIELKIE DZIĘKI!

Cytat:
Data,
miejsce

Kochani Rodzice! (lub inny tego typu zwrot)
[akapit] Tu piszesz, ze bardzo za nimi tęsknisz, bla bla bla, takie tam.
[akapit] Tu opisujesz np. święta, które spędzisz z Ronem w Norze kiedyśtam. Będzie choinka, ciepła atmosfera, miłość, prezenty, itd.
[akapit] Tu piszesz, że twoje wymarzone święta to te spędzone z prawdziwymi rodzicami, ale te z rodziną Rona też będą/są/były świetne.
Kocham Was,
Harry
Wydaje mi się że on spędził święta w Hogwarcie w tamtym roku. Chodzi o książkę Kamień Filozoficzny Proszę o odpowiedź bo to jest już jutro!
dastan jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-30-2010, 19:31   #4
Ruuuda__
Świr wymagający opieki
 
Ruuuda__ na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 322
Domyślnie

Biorąc pod uwagę tylko akcję Kamienia Filozoficznego, rzeczywiście powinieneś opisać te spędzone w Hogwarcie na pierwszym roku nauki. Ja nie pamiętam jak one wyglądały, więc tutaj nie pomogę. Sprawdź sobie w książce, a jeśli nie masz jej przy sobie, poszukaj jakiegoś e-book'a i tam wyczytaj a następnie przekształć w opis. Powodzenia ; p.
__________________


Bunt nie przemija, bunt się ustatecznia.


NIC NIE MUSZĘ


Ruuuda__ jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-30-2010, 19:41   #5
dastan
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 4
Domyślnie

Tak, ale mi to w ogóle nie idzie ;( Mam e-booka. Mogę Ci go dać. Potrzebuję wciąż tego planu. No i jakiś poprawiony schemat tego listu. Byłbym bardzo wdzięczny!

EDIT:
No dobra bez schematu Na PW ci wyślę e-booka

Ostatnio edytowane przez dastan : 05-30-2010 o 19:43.
dastan jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-30-2010, 21:06   #6
dastan
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
A możesz mi odpowiedzieć, dlaczego oczekujesz pomocy (bo nie umiesz czy ci się nie chce szukać)? Pozdrawiam.
No nie umiem, szukałem ale jakoś zagmatwane to mi się wydaje. Wujek google coś mnie nie lubi

Dlatego się pytałem. I jestem Ci bardzo wdzięczny!

Wciąż potrzebuję tego planu dnia Hogwartu ;( ;( ;(
dastan jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Zabawa w pomoc Limonka Gry i zabawy... 2509 05-23-2012 08:53
Proszę o pomoc Bellatrix Letrange Kosz 8 07-27-2010 18:02
Proszę o pomoc! Bellatrix Letrange Kosz 3 04-21-2009 19:38
Proszę o pomoc! Mika Kosz 15 06-13-2007 02:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:22.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.