Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Kosz

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-25-2008, 00:01   #1
patrykb4
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 1
Domyślnie Moja opinia dotycząca HPiZF

Witam Was wszystkich!!!
Na początku chciałem zaznaczyć, że przeczytałem wszystkie książki o Harry'm i bardzo mi się podobały. Pierwsze trzy ekranizacje były moim zdaniem najlepsze, czwarta też była dobra, lecz sporo z niej wycięto i nie uwzględniono wszystkich ważnych wątków. Filmy te miały swoją "magię", pomimo nie najlepszej gry aktorów w dwóch pierwszych częściach. Miały to "coś", co czyniło, że chciało je się oglądać oraz były przede wszystkim wierne książce. Co do Zakonu Feniksa powiem tak: gdybym nie przeczytał książki, film byłby dla mnie fajny, pomimo kilku braków w fabule. Ma on przecież niezłe efekty, no i świetnie dobranych aktorów, o czym nie wspomniałem wcześniej. Boli mnie jednak to, że trwa on tylko dwie godziny z kawałkiem, podczas gdy jest to najdłuższa z książek. Bardzo zdenerwowały mnie zmiany w stosunku do oryginału, oraz wyrzucenie wielu ważnych wątków. Film moim zdaniem powinien trwać grubo ponad 3 godz, aby uszczęśliwić wszystkich Potteromaniaków. Tak, wiem że jest to niemożliwe. Te wszystkie niedociągnięcia byłbym w stanie wybaczyć producentom, gdyby ukazała się wersja reżyserska filmu na DVD, która trwałaby przynajmniej o godzinę więcej, niż kinowy odpowiednik. Tak się jednak nie stało i film oceniam jako najgorszą ekranizację Harry'ego Potter'a.
Moja ocena: 6+/10

Dziękuję za przeczytanie mojej opinii i pozdrawiam!

P.S. Sorry, za możliwe błędy w tekście.

Napiszcie, czy zgadzacie się z moją opinią.
patrykb4 jest off-line  
Stary 08-25-2008, 14:51   #2
Lotien
Praktykant Voodoo
 
Lotien na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 655
Wyślij wiadomość przez MSN do Lotien
Domyślnie RE: Moja opinia dotycząca HPiZF

[small]Jest już dużo tematów o ocenie Zakonu Feniksa, po co jeszcze jeden?[/small]
Moim zdaniem film najgorszy ze wszystkich. Prawie nic nie zgadzało się z prawdą, Yates zamiast uwzględnić ważne wątki książki, tworzył sceny "dodatkowe". Aktorzy nawet fajnie grali, bo w niektórych częściach tak sztywno. Gdyby nie skrócili tak książkę, to film by był dobry. Efekty specjalne i inne był świetne. Ja oceniam na 4+/10.
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje.

Czekanie sprawia ból.
Zapomnienie sprawia ból.
Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem.
Lotien jest off-line  
Stary 08-26-2008, 08:55   #3
kamilx98
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 93
Domyślnie RE: Moja opinia dotycząca HPiZF

mnie też wnerwia że trwa tylko 2 godziny a książka ma 1000 stron ale film wyszedł jak na razie najlepszy chociarz że wycieli pół książki ale książę półkrwi ma podobno być więcej z książki a w insygni śmierci ma być wszystko i nic nie będą wycinać bo nawet będzie podzielone na dwie części ja się zdziwiłem jak obejrzałem film a tam tylko 2 godziny ja liczylem na minimum 3 ale bardziej liczyłem na cztery godziny filmu
__________________
RPS
kamilx98 jest off-line  
Zamknięty temat


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Co myślicie o HPiZF? Klaudia@Harry Potter Filmy 71 08-30-2009 12:48
Pytanie dotyczące Eragona Maaka Kosz 6 07-11-2007 03:00
moja 7 część HP emma19 Kosz 4 06-18-2007 02:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:07.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.