Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-18-2009, 08:49   #1
Luke James Potter
Świr wymagający opieki
 
Luke James Potter na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Lokalizacja: Privet Drive 4 Little Whinging Surrey England
Posty: 326
Domyślnie Książki Alistaira MacLean'a.

Alistair MacLean jest autorem powieści o tematyce sensacyjnej, kryminalnej i wojennej. Debiutował opowieścią H.M.S. Ulisses, która odrazu stała się bestsellerem. Osobiście przeczytałem "Tylko dla orłów", "Partyzanci" oraz "Działa Nawarony". Wiele jego powieści doczekało się swych ekranizacji. Czy ktoś z Was przeczytał jego ksiązki, a jeśli tak, to co możecie o nich powiedzieć. Podobają się Wam jego historie, może w niektórych miejscach podkolorowane, ale jednak wciągające i trzymające w napięciu i niepewności do samego końca. Czekam na Wasze komentarze.
__________________
"Ostatnie kłęby pary rozwijały się w jesiennym powietrzu. Pociąg powoli zniknął za zakrętem. Harry wciąż unosił rękę w geście pożegnania.
- Da sobie radę - powiedziała Ginny.
Harry spojrzał na nią, opuścił rękę i z roztargnieniem dotknął nią blizny na czole.
- Wiem.
Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu.
Wszystko było dobrze."
Luke James Potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-31-2009, 09:15   #2
Luke James Potter
Świr wymagający opieki
 
Luke James Potter na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Lokalizacja: Privet Drive 4 Little Whinging Surrey England
Posty: 326
Domyślnie

Nie mówcie, że nikt z Was nie czytał MacLean'a. Więc czytacie tylko HP, Zmierzch, Władcę Pierścieni?
__________________
"Ostatnie kłęby pary rozwijały się w jesiennym powietrzu. Pociąg powoli zniknął za zakrętem. Harry wciąż unosił rękę w geście pożegnania.
- Da sobie radę - powiedziała Ginny.
Harry spojrzał na nią, opuścił rękę i z roztargnieniem dotknął nią blizny na czole.
- Wiem.
Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu.
Wszystko było dobrze."
Luke James Potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-31-2009, 09:35   #3
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

To, że nikt nic nie napisał, nie znaczy, że nikt nie czytał. A wysnuwanie takich pochopnych wniosków, które, jak mniemam, są prowokacją, bo aż tak tępy to nikt być nie może, jest żałosne.
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-10-2009, 15:43   #4
Alan007
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 39
Domyślnie

Czytałem "Komandosi z Nawarony" . Książka cały czas trzyma w napięciu, bardzo mi się podobała, polecam bo warta przeczytania... Niestety jeszcze nie oglądałem ekranizacji.
Jak będę miał okazję przeczytam "Dział z Nawarony" i wiele innych jego książek bo na razie mi się podoba styl pisania Macleana.
Alan007 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-17-2009, 11:55   #5
gnebiwtrysk
Super Moderator
 
gnebiwtrysk na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,345
Domyślnie

Czytałam!^^ Bardzo lubię tego autora. Na półce stoi u mnie kilka jego książek i kiedyś z nudy sięgnęłam po jedną z nich. x) Przygoda z MacLean'em zaczęła się od "Nocy bez brzasku", która bardzo mnie wciągnęła. Choć bywały momenty gdy czytanie stawało się trochę nużące, trudno mi było się od tej książki oderwać. Czytałam jeszcze "Komandosi z Nawarony" i "Dzieła Nawarony". Obie bardzo mi się podobały, mimo że są osadzone w realiach wojennych (Czego nie znoszę/nie znosiłam(?)). Na "Partyzantach" poległam. Nie wciągnęła mnie i nie doczytałam do końca.

W domu mam jeszcze "H.M.S. Ulisses", "Złotą sieć", "Przełęcz załamanego serca", "Tylko dla orłów". Którą z nich uważacie za najlepszą? Mam zamiar w wolnym czasie sięgnąć po któryś z tych tytułów, ale nie wiem który.

Jeśli chodzi o przeczytane przeze mnie książki, to podobała mi się pewna nieprzewidywalność. Zawsze w połowie powieści wydawało mi się, że bohaterowie są już bliscy celu. Że zostało im kilka "kroków" i książka zaraz powinna się skończyć. Skoro spotkało ich juz tyle niemiłych przygód, to co gorszego może sie z nimi stać? Miałam wrażenie, że najgorsze już za nimi i teraz będzie już z górki. Jak się może człowiek pomylić. x)
Poza tym podobała mi się pewna schematyczność (W "Partyzantach" się jej nie dopatrzyłam^^). W sposobie poznawania bohaterów i przeżywanych przez nich przygodach można doszukać sie podobieństw. Na podstawie wcześniej przeczytanych książek można, domyślić się ogólnego zarysu akcji, jednak autora zawsze czymś zaskoczy.

A lekkim minusem może być to, że z początku trudno połapać się w akcji.
__________________
Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Böse will und stets das Gute schafft

Ostatnio edytowane przez gnebiwtrysk : 10-17-2009 o 11:57.
gnebiwtrysk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.