Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Postacie

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 06-20-2009, 21:07   #21
Chris99
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Chris99 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 70
Domyślnie

Ja pamiętam że testrale "pokazywał" im Hagrid na lekcji Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami. A może i Luna mu to mówiła, nie pamiętam teraz dokładnie.


PS. Błagam Cię, użyj czegoś takiego jak SŁOWNIK!!!!
__________________
"Kiedy patrzymy na śmierć lub ciemność, boimy się tylko nieznanego, niczego więcej."
Albus Percival Wulfryk Brian Dumbledore
Chris99 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-21-2009, 14:38   #22
Dora06
Niepoprawny marzyciel
 
Dora06 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 40
Domyślnie

Wydaje mi się, że jak ginęła Lily to Harry był za mały żeby to wszystko rozumiec. Kiedy zginął Cedrik Harry był juz starszy i nawet jeśli miał zaciśnięte powieki to był świadomy tego co sie stalo.
__________________
"Blizny mogą się przydać. Sam mam jedną nad lewym kolanem, jest doskonałym planem londyńskiego metra."

"Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi poruszać się szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem, więc nie liczcie na to, że zabawi gdzieś dłużej, gdy wy planujecie coś ryzykownego."

"Różdżka nadal w dżinsach? Oba pośladki jeszcze całe? W porządku, idziemy. Locomotor kufer"
Dora06 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-21-2009, 17:51   #23
SelenEllectoXentia15
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: May 2009
Lokalizacja: Londyn
Posty: 10
Cool

No i fajnie, ale przecież Harry widział moment śmierci przy spotkaniu z dementorem...Powinien już wtedy widzieć testrale...Ale to wszystko sprowadza do jednego:nawet J.K.Rowling popełnia pomyłki( o czym świadczy zła data urodzenia Harrego), tak więc nie drążmy tego tematu, bo nie lubię za bardzo filozoficznych gierek.
SelenEllectoXentia15 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-21-2009, 20:47   #24
Chris99
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Chris99 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 70
Domyślnie

Podczas spotkania z Dementorem słyszał tylko jakieś głosy. Możliwe że Rowling popełniła pomyłki, jest tylko człowiekiem. Ale w związku z testralami nie ma żadnej pomyłki, czy wy po prostu nie rozumiecie że śmierci Lily Harry nie widział bo był w łóżeczku a po za tym miał wtedy roczek i nie wiedział co to śmierć. Co do śmierci Quirella to Harry zemdlał kilka chwil wcześniej, dowiedział się o niej dopiero od Dumbledore'a w skrzydle szpitalnym. No i tą śmiercią którą Harry wreszcie zobaczył była śmierć Cedrica. Co z tego że miał wtedy zamknięte oczy ale był tam, Cedric stał obok niego, słyszał formułę zaklęcia i wiedział jakie są jego skutki. Widział błysk zielonego światła i później martwe ciało Cedrica.
__________________
"Kiedy patrzymy na śmierć lub ciemność, boimy się tylko nieznanego, niczego więcej."
Albus Percival Wulfryk Brian Dumbledore
Chris99 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-12-2009, 18:28   #25
kristal16
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
kristal16 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Lokalizacja: Tam, gdzie liście nie spadają z drzew...
Posty: 117
Domyślnie

Rowling wytłumaczyła w wywiadzie, że Harry widzi testrale dzięki temu, że widział śmierć Cedrika. Śmierci Quirrela faktycznie nie widział, bo zemdlał, rodziców też nie. I wcale nie dlatego, że był za mały i nie pamiętał, tylka jak powiedziała Jo, leżał w łóżeczku i widział sufit. Ale jeśli przy śmierci Ceda naprawdę miał zamknięte powieki to może faktycznie jest to błąd...
__________________
"Ile nadzieji mieści się w jednym słowie- może. Bez niego już tylko krok do rezygnacji."

Zemsta jest potrawą, którą najlepiej spożywać na zimno.

"Prawdziwa miłość nie jest upajającym zapachem, który wietrzeje.Jest ona pieczęcią- niezniszczalną nawet przez śmierć."
kristal16 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-13-2009, 11:53   #26
olka2201
Czytelnik horoskopów
 
olka2201 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: Łódź
Posty: 21
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do olka2201
Domyślnie

mi sie wydaje ze tu nie chodzi o to czy ma zamkniete oczy czy otwarte tylko o sam fakt ze byl przy jego smierci(calkiem juz jej swiadomy, a nie tak jak przy smierci Quirella, albo rodzicow), widzial jego martwe cialo. z tego co pamietam to przeciez Luna mowila ze znalazla swoja mame martwa i dlatego widzi testrale. wiec tez nie widziala samego momentu jej smierci, ale martwe cialo. oo, mam nawet fragment "Wiesz, byla naprawde niezwykla czarownica, ale lubila eksperymentowac i nie wyszlo jej jedno z zaklec. Mialam wtedy dziewiec lat" (ZF 942)
__________________
- ...on [Dumbledore] musiał wiedzieć, że ja was zostawię. (Ron)
- Nie - poprawił go Harry. - On musiał wiedzieć, że zawsze będziesz chciał do nas wrócić.
olka2201 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-27-2009, 11:25   #27
Exodus
Czytelnik horoskopów
 
Exodus na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Lokalizacja: Opole
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristal16 Zobacz post
Rowling wytłumaczyła w wywiadzie, że Harry widzi testrale dzięki temu, że widział śmierć Cedrika.
To jest odpowiedź na wszystko. Nikt nie wie tego lepiej niż Rowling.
Exodus jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-04-2009, 14:36   #28
anetta92
Świr wymagający opieki
 
anetta92 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Lokalizacja: Kraków ^^ Miasto Smoka Wawelskiego
Posty: 399
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do anetta92
Domyślnie

Exodus zamknął temat, ale ja bym tylko dopowiedziała coś. Dlaczego Harry nie widział testrali mimo iż był przy śmierci rodziców?
Ponieważ nie był tego świadomy. Musisz być świadomy tego co się stalo.
__________________
***
Świat bez wariatów byłby nienormalny...

***

KJMNPR
Aneta & Kyinra
anetta92 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-22-2009, 14:03   #29
Biel
Fanatyk, niegroźny
 
Biel na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Lokalizacja: Stolica
Posty: 224
Domyślnie

Cytat:
Napisał EL Zobacz post
Szkoda, że autorka wymyśliła coś tak bzdurnego. No cóż, nie ma co się rozwodzić, to jest jej BŁĄD, pomyłka w pisaniu. Wiadomo, ona do tego się nie przyzna, bo zawsze można coś dopisać (w końcu ma do tego prawo), ale tu jej nie wyszło.
A mnie tłumaczenie autorki jak najbardziej wystarcza, jest klarowne, sensowne i proste. Zanim kiedyś znalazłam w internecie jej tłumaczenie na owe fakty sama doszłam do takiego wniosku. Świadomość czynów dziejących się w naszym otoczeniu jest podstawą do ich zrozumienia. Gdyby rozwiązanie tej zagadki byłoby proste jak budowa cepa, to straciłoby wiarygodność. W końcu mówimy o śmierci.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Biel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[NZ] Harry Potter i Moc Miłości Magnus Walter Kosz 16 06-21-2009 17:58
Testrale hermiona_granger_pc Kosz 3 07-16-2008 20:39
Harry Potter.... Vojtazzz Kosz 18 08-02-2007 14:45
[NZ] Harry Potter i Moc Miłości Magnus Walter Kosz 7 06-24-2007 14:31
Książki Harry Potter Her-mio-na 13 Kosz 16 05-06-2007 00:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:07.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.