Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Inne

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 01-04-2012, 14:56   #1
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie Bóg stworzył jedzenie, diabeł kucharzy...

Nie wiem, czy już taki temat jest, ja go nie znalazłam. W sumie się zdziwiłam, jedzenie jest bardzo istotną częścią naszego życia, w sumie lubimy o tym rozmawiać. Może temat się rozkręci, zobaczymy...

'Jemy po to, by żyć, nie żyjemy po to, by jeść'... to bardzo znana sentencja, jednak dość rzadko ma odzwierciedlenie w naszym życiu. Niemal każdy człowiek lubi czerpać przyjemność z degustowania, między innymi dlatego powstaje cały wachlarz przeróżnych restauracji, barów. Zastanawiam się, jak wy do tego podchodzicie, co najbardziej lubicie jeść? Wolicie sami sobie coś ugotować, jeść to co ugotuje ktoś z waszych bliskich, a może potrawy wprost z restauracji? Na jaką kuchnię stawiacie i dlaczego (włoska, francuska, polska). Lubicie gotować?

Generalnie jest jeszcze z miliard pytań, które mogłabym postawić w tym temacie, ale nie wiem czy w ogóle ma on rację bytu, więc pozostawiam tak jak jest.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-05-2012, 00:18   #2
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Do tematu wrócę jutro (o ile będę pamiętał; dzisiaj nie mam czasu, głowy do pisania), bo jedzenie to chyba ulubiona część mojego życia, na równi ze spaniem xd
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-07-2012, 01:05   #3
ZgreD
Świr wymagający opieki
 
ZgreD na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Lokalizacja: Silesia.
Posty: 321
Domyślnie

Ze mną jest podobnie, jedzenie to mój nałóg.
Śmieją się z tego wszyscy znajomi, ale cóż. Uwielbiam pochłaniać wszystko co jadalne i dobrze mi z tym. Co do sentencji nie zgadzam się, żyjemy po to by jeść! ;D
Jeśli chodzi o rodzaj kuchni... nie jestem wybredna. Ale uwielbiam słodycze, dzień bez nich to dzień stracony. Dodam jeszcze, że nie rozumiem ludzi którzy mało jedzą, bo o tym zapominają o.O To chore.
__________________
- Jesteście niscy.
- Bo jesteśmy dziećmi.
- To was nie tłumaczy, ja nigdy taki nie byłem.
ZgreD jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-07-2012, 13:54   #4
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

Ja często zapominam coś zjeść... zwłaszcza jak mam coś pilnego do zrobienia. Co nie znaczy, że jem mało, wręcz przeciwnie. Najgorsze są dla mnie dni w których muszę się dużo uczyć, bo wtedy przygotowywanie sobie jedzenia jest swego rodzaju odpoczynkiem.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-09-2012, 15:30   #5
Szympi
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Szympi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 116
Domyślnie

Kocham jeść.
Ale rzadko eksperymentuję z jedzeniem; jem to, co znam, rzadko wprowadzam coś nowego. Moje ulubione danie? Pierogi ruskie! <3 Kocham je, po prostu. Z innych... Niedawno zjadłem krewetki (akurat kupili rodzice). Są puszyne, polecam. Z innych... naleśniki, makaron z serem, twarożek, schabowy (<3), frytki, pizza (<3), kebab, truskawki z cukrem, galaretki...
Ostatnio kocham jeść Laysy i czarne Frugo.
__________________
MOJE 100 POSTÓW:
2 stycznia 2012, godzina 19:58!
Szympi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-09-2012, 16:44   #6
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

Frugo to ostatnio w Biedronce sprzedają - duża butelka za 1,80 xD Mamy już zapełnioną całą półkę w akademiku (tak, inni stawiają piwo, a my frugo).

Tylko ja odnoszę wrażenie, że teraz Frugo to taki lans? Cała ta otoczka w Internecie pt. 'Smaki dzieciństwa' i jak człowiek widzi Frugo na półce w sklepie to automatycznie włącza mu się w głowie 'wooooow'.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-09-2012, 20:02   #7
DAGA POTTER
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
DAGA POTTER na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Inny wymiar...
Posty: 191
Domyślnie

Hmn... jedzenie, tak z całą pewnością to mój nałód, a już na pewno czekolada i obawiam sie że żaden odwyk by mi nie pomógł. Jeśli zaś chodzi o kuchnie to nie mam jednej ulubionej, ale na pewno lubie włoską może z wyjątkiem niektórych owoców morza, no i kocham wszystko co jest pikantne, nie przepadam za tlustymi daniami.

A propo jak tak czytałam o jedzeniu to zrobiłam się glodna, chyba pójdę coś zjeść.
__________________
"Udało się dostali w kość, niech żyje Potter nam!
A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam."

Irytek
DAGA POTTER jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Anioł i Diabeł Lady Of The Rings Gry i zabawy... 147 08-22-2012 13:25
Czy diabeł zszedł na ziemie? KaroLh Inne 14 06-18-2009 20:59
Diabeł ubiera się u Prady Limonka Kosz 3 12-14-2008 18:42


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.