Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Pozostałe

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-05-2008, 15:26   #1
M@X
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Lokalizacja: Tam gdzie psy dupą szczekają, koty z resztą też...
Posty: 18
Domyślnie Wkurza Cię to??

Czy wkurza was to, że ludzie, którzy nie mieli styczności z Harrym Potterem wyrażają swoje opinie o nim?? Na przykład- obejrzą film, np. Komnatę Tajemnic, a wychodząc z Kina krytykują go przezwiskami itp. Oczywiście chodzi mi o tych ludzi, o których masz pewność, że o całej sadze wiedzą tyle, co nic mówiąc delikatnie. W mojej klasie, tylko ja i dziewczyna, której nie lubię jak ************ i ******. Chodzi też chłopak, który czytał wszystkie części, ale nazywa je bajkami dla niedorozwiniętych, blabla. Powtarza w kółko że skończyła się "Era Pottera" i takie duperele, które doprowadzają mnie do szału. Wszyscy tu zgromadzeni wiemy, że Harry dłuugo pozostanie nam w pamięci, ciągle będziemy zaglądać do jego książek i opowiadać jego przygody synom i wnukom. Księża też delikatnie mówiąc nie przepadają za Harrym Potterem, a na pewno nie czytali ani jednej książki. ( O!! Mohery też pewnie nas by popowieszały na różańcach) Jak na religii powiedziałem że kocham HP,to siostra stawiła naganę i KAZAŁA iść z tym do spowiedzi(!!!!!!!!!!!). Oczywiście nie poszedłem, bo według mnie nie leży mi to na sumieniu, a Harry zachęcił mnie i koleżankę do czytania innych książek.
M@X jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-05-2008, 16:02   #2
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie RE: Wkurza Cię to??

Też czytałam. Też lubię HP. Ale jest to bajka, no dobra Baśń. Nic niezwykłego. I będę to powtarzać do znużenia. Nie pochwalam wypowiedzi osób, które wiedzą na dany temat tyle, co kot napłakał. Jednak nie da się tego w jakiś sposób uniknąć. Zresztą mamy demokrację i każdy ma prawo mówić, co chce (no w pewnych granicach przyzwoitości.) "Era Pottera" może się nie skończyła. Ale niektóre osoby uważają, że HP to jedyna książka warta przeczytania, i myśląc o innych w jakiś sposób zdradzają HP. Nie na tym polega cała gra.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-06-2008, 20:23   #3
Lucio
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Lucio na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Dolina Godryka
Posty: 151
Domyślnie RE: Wkurza Cię to??

Trudno mi ubrać w słowa to co chcę napisać. Podam przykład do tego co napisał M@X;
Idzie sobie taki przeciętny człowiek do kina na 2 część przygód Harry`ego Pottera ponieważ każdy idzie i jest to na topie. Ogląda film z krytycznym nastawieniem gdyż kiedyś tam usłyszał od kogoś, że ten film będzie do bani i jest tylko dla dzieci. Załóżmy, że niektóre sceny przypadają mu do gustu no ale nie mówi tego głośno ani się nie ekscytuje bo przecież on nie lubi przygód małego czarodzieja... Wychodzi z kina z miną po której widać, że nie warto mu było pójść na ten film. Coś tam mu się podoba ale nie chce powiedzieć tego swoim przyjaciołom, którzy osnuwają Harry`ego złowróżbnymi cieniami. W końcu wyrzuca z siebie wszystko co jest za Harry`m i przekonuje się tym, że niektóre sceny wynikają z niczego, nie będzie oglądał filmów z dziećmi w roli głównej i masa innych wyjaśnień. I w taki sposób może powstać anty fan, przeciwnik zaciekle szukający zachowań, sytuacji odbiegających od norm i zasad cywilizowanego świata. Takich ludzi jak on jest wiele, ale nie można winić ich za to że nie trafiło to w ich gust. Kiedyś byłem podobnie nastawiony do Władcy Pierścieni ale wystarczył jeden impuls, jedna sytuacja i wszystko odwróciło się do góry nogami. Oczywiście Harry nadal pozostał i pozostanie na pierwszym miejscu ale poszerzyłem swoją wiedzę o kolejne doznania; zostały dodane do niej nowe rozdziały za które jestem bardzo wdzięczny. Tak samo cykl J.K Rowling zmienił moje życie o 360 stopni i na zawsze pozostanę jej za to dłużnikiem.
__________________
jeżeli odnajdziesz szczęście, ciesz się.'
Lucio jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-07-2008, 14:34   #4
Hermiona1334
Praktykant Voodoo
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 683
Domyślnie RE: Wkurza Cię to??

Mnie bardzo wkurzają opinię ludzi,którzy nie czytali ani nawet nie oglądali HP,a uważają że jest "zdziecinniały".Kiedyś musiałam wygarnąćdużo rzeczy mojej(byłej )przyjaciółce,bo porównała HP do WITCH Czarodziejki:upset!.Nie wiem czy kumacie o co chodzi,ale jeśli tak to z pewnością Was oburzyła przedstawiona sytuacja.Ja tak mam na co dzień.W klasie tylko ja jestem fanką HP(taką prawdziwą,która dużo o nim wie)a reszta to tylko amatorzy oglądający filmy.Dla mnnie HP i J.K.Rowling zawsze pozostaną wzorami do naśladowania.A opiniami Kościoła wcale się nie przejmuję,ale strasznie mnie wkurzają.No cóż,jednym uchem trzeba wpuścić drugim wypuścić.Ale jeżeli ktoś przy mnie obrzuca błotem HP to oczywiście (łagodnie lub ostro w zależności od sytuacji) interweniuję.HP na zawsze pozostanie w mej pamięci i nie przebije go żadna inna książka
Hermiona1334 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-07-2008, 15:25   #5
Evelk@
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 6
Wyślij wiadomość przez MSN do Evelk@
Domyślnie RE: Wkurza Cię to??

mi się nie podoba jak ktoś oglądnie jakiś film i od razu komentuje całą sagę... a poza tym, w filmie nie zawsze jest wszystko identycznie jak w książce... nie ma tych szczegółów i w ogóle
u mnie w klasie jest kilka osób które CZYTAJĄ HP, ale większość oglądała filmy xD, chyba tylko ja jestem taką zapaloną Potteromanką, ale nikt się ze mnie nie śmieje, nie mówi że mam dziwny gust czy coś podobnego, szanują to co lubię, bo ja też nie krytykuję ich ulubionych książek, filmów itp.
uważam że takie pochopne ocenianie CZEGOKOLWIEK (w tym przypadku HP) jest troche ChamSkie .... to moje zdanie .... tacy ludzie, co nie przeczytali książek a obejrzeli, przykładowo, tylko jeden film nie powinni jeszcze wydawać swojej opini na temat CAŁEGO HP
Evelk@ jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-09-2008, 08:37   #6
karolakhp
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 131
Wyślij wiadomość przez MSN do karolakhp
Domyślnie RE: Wkurza Cię to??

Kiedyś wkurzało mnie to bardziej. Teraz zrozumiałam że nie warto się przejmować opiniami innych i że każdy ma inny gust. Mój kolega oglądnął nie pamiętam którą część ale wiem że jego zdanie było że ten film jest głupi i nie wyobraża sobie jak można czytać książkę i takie tam... oczywiście zaraz zaczęłam się z nim kłócić i teraz dał sobie spokój z wygłaszaniem opinii na głos. Jak się nie przeczyta książki to filmy aż nie są takie fajne ale i tak mają w sobie coś. Ja i tak będę kochała HP po mimo zdań anty fanów.
karolakhp jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-12-2008, 14:27   #7
SaraSnape
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 43
Wyślij wiadomość przez ICQ do SaraSnape Wyślij wiadomość przez MSN do SaraSnape
Domyślnie RE: Wkurza Cię to??

Denerwuje mnie to że ktoś pójdzie na film nie spodoba się i od razu jest negatywnie nastawiony do książki która jest 100 razy lepsza. Jeszcze inna sprawa że usłyszy jakąś krytyczną opinię o tej książce i zaraz że nie będzie czytać bo ktoś inny mu powiedział że to jest książka dla małych dzieci.... Albo ktoś przeczyta książkę i wygłasza durny sąd pod tytułem Harry Potter jest pełen przemocy. No kurcze przecież to nie może być tak że wszyscy wszystkich kochają i jest słodko i fajnie. A druga sprawa że nawet jeśli tam kogoś zabiją to on to zrobi za pomocą jednego czy dwóch słów błyśnie trzaśnie i po sprawie a nie że scena śmiercvi trwa dwie godziny.
Przegięcie Wkurzające Albo jeszcze kwestia tego że niektórzy uważają że magia jest irracjonalna i że wszystko co magiczne jest głupie lub złe Cały urok tej książki polega właśnie na tym że dzięki magii można rozwijać wyobraźnię i przenieść się w cudowny świat tak daleki od szarej rzeczywistości......
" ŚMIERĆ JEST OSTATNIM WROGIEM KTÓRY ZOSTANIE POKONANY"
SaraSnape jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-12-2008, 15:09   #8
lenne
Omijać szerokim łukiem
 
lenne na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 1,025
Wyślij wiadomość przez MSN do lenne
Domyślnie RE: Wkurza Cię to??

Mnie wkurza, że ktoś zakłada temat, który wcześniej był poruszany i na forum i na sb kilkanaście tysięcy razy. Tak, tak. Taki temat już był.

A wracając do tematu. To się zgadzam. Ludzie oceniają książkę, nie czytając jej. Opierają się tylko na cudzych przemyśleniach.
Denerwujące. Trochę ^^
lenne jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-12-2008, 19:57   #9
NimfadoraTonks
Świr wymagający opieki
 
NimfadoraTonks na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 330
Domyślnie RE: Wkurza Cię to??

Znakomitym przykładem na wymienione przez lenne zachowanie jest moja przyjaciółka. Nie czytała książek, nie oglądała filmów i śmie uważać, że Harry Potter jest dla Chłopaków! Do tego sądzi, że ja upadłam na głowę i w ogóle mam coś z mózgiem, dlatego że jestem fanką Pottera. Tak samo było z deskorolką. Nie jeździła, nie dotknęła deski, a gdy pewnego dnia gdy ja powiedziałam jej, że chcę się uczyć jazdy to ona przyłożyła mi rękę do czoła by sprawdzić czy nie jestem chora i zaczęła się śmiać. Niedawno do niej poszłam i co zobaczyłam? Deskorolkę. Powiedziała mi, że się uczy. Mam w klasie owszem 3 osoby, które lubią HP, ale i tak ja wymiatam! Reszta uważa, że to dno. Jak ja zaproponowałam by po placu zabaw latały smoki(Rogogony itp.) to jeden taki odwrócił się do mnie i ironicznie spytał się mnie czy może jeszcze Harry Potter? Ż a l . p l w skrócie.
__________________
Od cnót Gryfonów, przebiegłości Ślizgonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Hufflepuffie!


Klikajcie przynajmniej raz dziennie! Powodzenia xD
NimfadoraTonks jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-15-2008, 08:44   #10
RazorBMW
Świr wymagający opieki
 
RazorBMW na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 345
Wyślij wiadomość przez MSN do RazorBMW
Domyślnie RE: Wkurza Cię to??

Ja tam nie mam takich problemów. I mnie to nie wkurza
Dlaczego? Ja już wyrosłem z HP... już zapomniałem...
Teraz są ważniejsze rzeczy od HP... tyle wam powiem... w 3 kl gimnazjum zapomina się o HP, i koncentruje na nauce, w LO to będzie dopiero jazda...
Poza tym...na chłodno mogę powiedzieć, że HP ... zeżarła komercha... 1 część była dziwna... była jakaś dziecinna... a teraz... z 7 częścią, Rowling pokazała, że HP to tylko maszynka do zarabiania pieniędzy... nikt nie chciał takiej IDIOTYCZNEJ końcówki w 7 części... Nic na to nie poradzę, że Pottera mam głęboko w [gluteus maximus].

EOT
RazorBMW jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Kto wkurza Cie najbardziej?? luki Kosz 18 07-20-2007 09:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:28.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.