Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 07-24-2008, 15:07   #1
Christina
Omijać szerokim łukiem
 
Christina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Camelot
Posty: 1,514
Domyślnie Cykl "Zmierzchu"

Chciałabym Wam polecić pewien cykl książek.
Mianowicie książek pióra Stephanie Meyer.

Cykl składa się ( do tej pory ) z trzech książek. Opowiadają one o losach Belli, młodej dziewczyny, która z dużego miasta przeprowadza się do totalnej dziury. Z początku zła na wszystko dochodzi do wniosku, że może wszystko się ułoży. Ma powodzenie u chłopaków, znalazła nowe koleżanki. Jednak ona chce zamkniętego w sobie ... wampira.


To tak w skrócie. Książka jest niesamowita. Nie tylko dla fanów wampirów i wilkołaków. Nawet typowe dziewczynki znajdą w tej książce coś dla siebie.
Naprawdę, polecam
__________________

Darmowe kosmetyki


'It's not my fault I'm better than you'



'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-24-2008, 15:33   #2
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: Cykl "Zmierzchu"

Dlaczego streściłaś? Teraz każdy kto przeczyta będzie wiedział co będzie się działo dalej i nie będzie czerpał takiej przyjemności z czytania. Mi się już nie chce do tego nawet zabierać skoro streściłaś wszystko >.> Przecież pisze się tylko to jak się zaczyna pierwsza część, a ty napisałaś wszystko. Beznadzieja. Kogo obchodzi co będzie w trzeciej części skoro nie przeczytał dwóch pierwszych?
Wielkie dzięki, tak w ogóle...
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-24-2008, 19:34   #3
Christina
Omijać szerokim łukiem
 
Christina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Camelot
Posty: 1,514
Domyślnie RE: Cykl "Zmierzchu"

E-Vaire streściłam, ponieważ oglądałam forum i jak ktoś nie streścił to zaraz go besztali. I tak źle i tak nie dobrze. A tak poza tym to nie streściłam wszystkiego. Uwierz mi ta książka ma tyle wątków, ze nie sposób wszystkiego opisać w kilku zdaniach. A druga i trzecia część są tylko w kilku słowach, więc raczej nie wiesz co się tam zdarzy.
Ale dzięki, że podzieliłaś się swoją ( krytyczną, bądź co bądź ) opinią.


ps. fajny podpis. "Severus żyje"
__________________

Darmowe kosmetyki


'It's not my fault I'm better than you'



'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-26-2008, 20:09   #4
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: Cykl "Zmierzchu"

W innych tematach nie ma streszczeń! Tu nie chodzi o to, żeby pisać jak się kończy książka (a ty to robisz!). W innych tematach jest tylko opis POCZĄTKU, żeby zachęcić, a jak chce się napisać co było dalej to pisze się ogółem, że 'W kolejnych częściach główna bohaterka dalej walczyć będzie ze złem'. Wtf.
A to co ty napisałaś? Śmiechu warte. Teraz wiem jak się zaczęło, co było potem, napisałaś ze szczegółami co się będzie działo, że to są wampiry, że będą wilkołaki, że wampir uratuje jej życie, wampir kogoś zabija, bla bla bla. Żałosne, powiem ci - spojler - znasz takie słowo? A zanim przeczytałaś Insygnia Śmierci to lubiłaś jak ci ktoś pisał, że RAB to Regulus, że Severus zginie, Stworek zginie, Hedwiga zginie, Fred zginie, Tonks i lupin zginą, że Ginny i Potter będą mieli kilka bachorów z głupimi imionami i tak dalej? ty czytałaś ten cykl o którym piszesz i tobie fajnie opowiadać o czym jest książka, ale jak ktoś inny rzuca spojlerami z HP czy jakiejkolwiek innej książki to be. Od razu 'Warna! On spojleruje!!'. Ehh...
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-28-2008, 16:14   #5
mk
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 48
Domyślnie RE: Cykl "Zmierzchu"

Jestem własnie w połowie Zmierzchu i ucieszyłam się że jest tu taki temat ale jak weszłam od razu przejechałam w dół by nie czytać tego nie wiem czy ktokolwiek chciałby wiedzieć co sie stanie. to tak jakbym zdradziła wszystkim treść 7 tomu HP przed premierą. Nie da się zablokować tego tematu by nikt więcej go nie przeczytał jego treści? bo na pewno będzie tego żałował. Już z tad wychodze wole sama dowiedzieć się co sie stało czytając księżke a nie od kogoś innego. ALE POZA TYM POLECAM bo to fajna lektura (tzn. książka nie to co jest powyżej)
mk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-28-2008, 18:49   #6
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: Cykl "Zmierzchu"

mk, normalnie nie musiałbyś jechać w dół - nikt normalny nie spojleruje tylko kopiuje, przepisuje ten tekst, który jest na tylnej okładce lub pisze sam, ale jeśli umie. Christina jest po prostu chamska, bo mimo moich postów nie edytowała tematu żeby zmienić opis.
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-28-2008, 19:45   #7
MalaCzarna
Świr wymagający opieki
 
MalaCzarna na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Lokalizacja: Między kawą a kawą
Posty: 330
Domyślnie RE: Cykl "Zmierzchu"

Przeczytałam te 3tomy, które narazie zostały napisane.
Fajny pomysł, pierwszy tom do połknięcia, drugi znośny, ale przy trzecim poległam. Przebrnęłam, ale miałam sadystyczną ochotę wparować do książki i udusić główną bohaterkę za jej napady histrii. I Edward, który doprowadza mnie do furii.
No, ale do przeczytania.
MalaCzarna jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-30-2008, 12:12   #8
Christina
Omijać szerokim łukiem
 
Christina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Camelot
Posty: 1,514
Domyślnie RE: Cykl "Zmierzchu"

Zmieniłam pierwszy post, bo to ma być rozmowa o książce.

MałaCzarna, według mnie trzeci tom nie był taki zły. Za to w dwójce Bella przeginała z tą swoją depresją. A Edward jest fajny
Wiesz, że będzie film na podstawie książki ?
__________________

Darmowe kosmetyki


'It's not my fault I'm better than you'



'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-30-2008, 19:41   #9
mk
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 48
Domyślnie RE: Cykl "Zmierzchu"

Christina dzięki że zmieniłaś post -teraz to możemy rozmawiać
Tak na serio to ksiązke przeczytałam dopiero jak dowiedziałam się że będzie film A moja radość spotengowała sie gdy usłyszałam kto gra Edwarda( chore wiem ale co poradze). Jeśli chodzi o część 2 i 3 to nie wiem bo nie czytałam ale już nie moge się doczekać aż to zrobie i wtedy się wypowiem
mk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-31-2008, 19:37   #10
Christina
Omijać szerokim łukiem
 
Christina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Camelot
Posty: 1,514
Domyślnie RE: Cykl "Zmierzchu"

mk ja przeczytałam najpierw książki i wcale się nie ucieszyłam, że będzie film. Ja jak czytam stwarzam sobie swój własny wizerunek książkowego świata. I bałam się, że to wszystko legnie w gruzach. No i w pewnym sensie legło, bo nie tak wyobrażałam sobie Edwarda. Ale z czasem przyzwyczaiłam się do tej sytuacji i oczywiście idę na pierwszy seans jaki będzie.
ps. Gdybyś nie wiedziała, polska premiera 19 stycznia
__________________

Darmowe kosmetyki


'It's not my fault I'm better than you'



'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Który z filmów o Harry'm Potterze zakończył się "happy endem"? Henryk Sienkiewicz Kosz 17 04-18-2009 23:34
"Duma i Uprzedzenie" oraz inne książki Jane Austen. Amy-Amy-Amy Kosz 2 01-18-2009 20:03
Cykl "Pośredniczka." Lady_Black Kosz 10 07-08-2008 17:03
"Życie jest piękne",czyli jak najlepiej mówić o Holocauście. blackberry Kosz 10 01-23-2008 13:31
Nasze "Samouwielbienie" i nasza "Samokrytyka" Albus12 Kosz 25 10-19-2007 17:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:15.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.