Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-10-2008, 13:38   #11
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie RE: Anhar cyli Anty Harry

Cytat:
"nie będziesz uprawiał wróżbiarstwa"
Omujborze! A ja mam karty do Tarota i się z nimi wygłupiam! Pójdę do piekła xD

A teraz na poważnie: Kobieta jest widać fanatyczką religijną i nic się nie poradzi. Mamy demokracje i każdy może robić i pisać co chce (no w pewnych granicach przyzwoitości).
Cały pomysł z książką jest tragiczny. Ostatnio zauważyłam ją w Empiku, ściągnęłam grzecznie z półeczki i zaczęłam czytać. Po pierwszej stronie wybuchnęłam takim śmiechem, że bałam się, że mnie wyrzucą xD.
Cytat:
Mnie trochę zastanawia ta wypowiedź o niebie w książce - wg tej autorki jeżeli w książce nie ma nic o Bogu i niebie to jest ona satanistyczna, ciekawe - w takim razie prawie wszystkie książki są złe...
Popieram. Idąc tym rozumowaniem:
Królewna Śnieżka odprawia Czarne Msze.
Czerwony Kapturek poprosił gajowego, aby zabił wilka, by mogła złożyć jego krew w ofierze.
Kubuś Puchatek czcił szatana i miał wytatuowany na brzuszku pentagram.
Cytat:
I jeszcze tknął mnie fragment o "wilkołaku - wzorze pedagoga" - żal w ogóle komentować...
Droga pani Nawrocka powinna zacząć czytać między wierszami. Zrobienie z wilkołaka najlepszego nauczyciela miało na celu pokazać, że nie ważny jest kim jesteśmy, ale JACY jesteśmy.
Cytat:
Przecież jest ponad milion książek które mówią o magii jak ktoś czaruje czy walczy z magicznymi zwierzęta dajmy na to Opowieści z Narni
Wybacz Draco, ale "Opowieści z Narnii" to bardzo religijne książki. Tam pełno odnośników do chrześcijaństwa. A w "Ostatniej bitwie" to już przechodzi ludzkie pojęcie. Trzeba tylko czytać między wierszami by to zauważyć.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-16-2008, 13:39   #12
izka_cz
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Lokalizacja: Poznań
Posty: 227
Wyślij wiadomość przez MSN do izka_cz
Domyślnie RE: Anhar cyli Anty Harry

Kiedyś wpadła mi w ręce ta książka, i stwierdziłam, że ją sobie przeczytam (młoda i naiwna ) W końcu jej nie przeczytałam, bo stwierdziłam, że jest nudna, ale jestem pewna że mam ją gdzieś w domu. Chętnie do niej zajrzę, kiedy będę miała zły humor i będę chciała się trochę pośmiać. Wystarczy, że zobaczę "Książę Anhar". Na wszelki wypadek kupię sobie jednak pieluchomajty i ochraniacze, gdybym miała spaść z krzesła
izka_cz jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-16-2008, 14:03   #13
izka_cz
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Lokalizacja: Poznań
Posty: 227
Wyślij wiadomość przez MSN do izka_cz
Domyślnie RE: Anhar cyli Anty Harry

O! Cicho, znalazłam, nawet jeszcze z zakładką (na str.8 ).Pozwólcie, ze zacytuję co lepsze fragmenty:

Naprawdę warto przeczytać!

"Gordoneo zaryzykował:
-Umówiłem się potejemnie z Jego Książęcą Mością!
-Dlaczegóż to potajemnie? Macie przecież dwa razy w tygodniu spotykać się niepotajemnie na lekcji śpiewu..."

"-Witaj, mistrzu! - ukłonił się uprzejmie. - Zaczniemy od bzyczenia pszczół, dudlenia bąków czy jazgotu much?" *spadła z krzesła*

"- Chciałbym poprawić siodło, jest źle zapięte - powiedział Gordoneo i, nie czekając na niczyje pozwolenie, zsiadł z konia. Teresa szybko zrobiła to samo. Anhar, wiedziony intuicją, podszedł do Gordonea.
- Zostaw, panie, tę fujarę!" *ryczy ze śmiechu*

"- Gdzie mieszkasz, sługo?
- W pałacu, panie!
- Rech, gre gre gre gre gre rech! [znowy spadła z krzesła, przyp. Iza] - zasyczał Kreaturro jak grzechotnik i miało to być coś, zdaje się, w rodzaju śmiechu. - Widzę, szlachetny Gordoneo, że masz taką służącą, na jaką zasługujesz! Godna mistrza! Gre gre gre gre gre..."

Jak widać inteligencja pani Nawrockiej jest na poziomie pantofelka i nie jest ona w stanie wymyślić nic innego poza "Gre gre gre gre gre...".

Wszystkie cytaty są oryginalne i pochodzą z książki M.Nawrockiej "Anhar"

Dziękuję za uwagę. Iza
izka_cz jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-25-2009, 20:04   #14
Gizmolina
Praktykant Voodoo
 
Gizmolina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Lokalizacja: in Cullen's home
Posty: 510
Domyślnie

To jest po prostu śmieszne. W końcu HP ukazuje bardzo dokładnie granicę pomiędzy dobrem, a złem i nie popiera złych zachowań. Istnieje przecież tzw. biała magia, więc nie wszystko co magiczne musi być zaraz złe.
Ja od "Pottera" dowiedziałam się wielu rzeczy i tej nauki nie oddałabym za żadne skarby. Jeszcze nigdy nikt nie nauczył mnie o tylu 'życiowych sprawach', jak ta książka.
A. I na pewno nie zamierzam tej bzdurnej książki przeczytać.
__________________
WWW.VERITASERUM.CBA.PL
Gizmolina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-25-2009, 20:39   #15
Aramintha
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Aramintha na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 76
Domyślnie

Przecież to, że ktoś lubi Harry'ego Pottera i spodobała mu się książka J.K. Rowling wcale nie znaczy, że ta osoba nie wierzy w Boga albo nie jest katolikiem. To, że ta pani napisała TAKĄ książkę, świadczy, że jest strasznie nietolerancyjna ;|
__________________
Nawet najczarniejsza godzina trwa tylko 60 minut.

Czasem anioły schodzą na ziemię bez skrzydeł…nazywamy ich przyjaciółmi.

Nie ma obcych – są tylko przyjaciele, których jeszcze nie spotkałeś.
Aramintha jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-07-2009, 22:50   #16
hermionka12
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Lokalizacja: łódź
Posty: 57
Domyślnie

No sa rozni ludzie i roznie to odbieraja widocznie ta pani tak odebrala tresc tej ksiazki a nie wie ze to tylko fantazja i ze to nie jest rzeczywisctosc to zalezy kto jak podejdzie do ksiazki bo widocznie takie osoby co sie doszukuja jakichs satanistycznych rzeczy to je znajda ale widocznie nie wiedza ze autorka ksiazki stworzyła swiat fantastyczny i ze zadne z zaklec tam wystepojace nigdy nie zadziala . to jest moje zdanie
hermionka12 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-06-2009, 19:38   #17
Ginny_Kitty
Świr wymagający opieki
 
Ginny_Kitty na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 308
Domyślnie

Jestem wierzącą, praktukującą katoliczką. Ale no bez przesady. Tacy ludzie nie mają czego się czepiać, więc wymyślają jakieś bzdury. HP przeciw Bogu? Czytam to po kilka razy i jeszcze nie zgłupiałam, o HP myślę jak o bajce, fikcji, nie przekładam HP do normalnego życia, fajna lekturka.
Ale do Tolkiena się nie przyczepią...
__________________
Okrągły pokój wspólny Ravenclawu przypominał klatkę dla kanarków – wpuszczone w ściany filary podtrzymujące półkoliste sklepienie całkiem zgrabnie udawały pręty. W zachodniej ścianie widniało kilka okien – szyby w ich górnych, półokrągłych ćwiartkach pokryte były rysunkami kruków. Magiczne ptaki trzepotały skrzydłami lub poprawiały pióra, wypełniając wnętrze barwnymi błyskami światła. Pokój utrzymany był w odcieniach błękitu i brązu.
Stowarzyszenie Snaperek
Ginny_Kitty jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-06-2009, 20:34   #18
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Ludzie, co wy macie do tej książki? Przeczytałam pierwszy tom. Ba! Nawet drugi przeczytałam! Na półce u mnie stoją oba. I powiem szczerze, że ta historia nawet mi się podobała. Co mnie obchodzi pieprznięta autorka? Ja książkę oceniam, a nie wypowiedzi pani Nawrockiej. Fakt, na okładce na dole wyraźnie było napisane "Powieść antymagiczna", ale cóż... Również fakt, czytałam to stosunkowo dawno i pewnie teraz bym to wyśmiała, lecz nie było tak źle.
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."

Ostatnio edytowane przez Sarahis : 11-26-2009 o 19:32.
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-20-2009, 20:26   #19
hermionka12
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Lokalizacja: łódź
Posty: 57
Domyślnie

no kazdy ma swoje zdanie na ten temat ja mam swoje i inni tez maja wswoje kazdy ma prawo do swojego zdania
hermionka12 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-21-2009, 16:15   #20
Draco1297
Świr wymagający opieki
 
Draco1297 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2009
Lokalizacja: Rów Mariański
Posty: 411
Domyślnie

To jest żałosne. Świat magii ma tylko bawić dzieci nikt gdy czyta Pottera nie myślał o zerwaniu więzi z Bogiem. A jakie dziecko chciałobyby czytać książke, która jest tak nużąca i bezsensowna? Kto teraz tak naprawde wieży w magie, chyba tylko dzieci a dzieci są dziećmi w świętego Mikołaja też wieżą. W książce Rowling nie wyznają jakiejś określonej religii, nie ma tam kultów bogańskich, czy grupy satanistów, to książka fantastyczna a nie religijna.
Większość osob tak myśli a że niektórzy jak ta Nawrocka mają żle w glowie to już nic się nieporadzi.
Draco1297 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Voldzio w Harrym, Harry w Voldziu, czyli dlaczego Harry nie umarł? isile Insygnia Śmierci 8 03-19-2011 17:58
Jak myślicie czyli czy kolejne części filmu "Harry Potter" damians51 Kosz 6 01-06-2009 06:14
Anty klub e-vaire:D BellaB Kosz 53 01-06-2008 17:11
Anty FANCLUB SHR-a Maurus Kosz 126 10-15-2007 17:32
Czyli Bliznowaty żyje... nathaniela Kosz 42 08-20-2007 04:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:36.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.