Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-30-2008, 18:22   #1
Kerle
Moderator
 
Kerle na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Lokalizacja: In this fuckin' world.
Posty: 431
Domyślnie Tunele

Książka pt. "Tunele" autorstwa Rodericka Gordona i Briana Williamsa to opowieść o czternastoletnim Willu i jego przejacielu Chesterze. Oboje schodzą do podziemnych tuneli, aby odszukać ojca Willa, wybitnego archeologa. Gdy schodzą głęboko pod ziemię odkrywają mroczną i przeszywającą strach w żyłach tajemnicę, która może kosztować ich życie.
Wydawcą Tuneli jest odkrywca J.K.Rowling B.Cunningham.

Przeczytałam tą książkę, ponieważ na jej okładce widnieje napis NOWY BESTSELLER B. Cunninghama odkrywcy Harry''ego Pottera. A ja lubie wszystko co jest związane z HP. Z początku książka wydaje się nudna, niezrozumiała. Natomiast kiedy akcja się rozkręca, kiedy Will odkrywa tajemnicę swoich korzeni książka nabiera tępa i zaczyna się jazda. Tunele bardzo mi się spodobały i czekam na drugą część z serii, pt. Tunele. Głębiej. (W wersji angielskiej Deeper). Osobom, które jeszcze nie odkryły tajmnicy Tuneli książkę serdecznie polecam, dowiecie się czy koniec tunelu może okazać się początkiem...

A osoby, które już czytały tą powieść zapraszam do komentowania xD.
__________________
Kerle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-29-2008, 10:03   #2
Connor Tempest
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 27
Domyślnie

Właśnie jestem w 21 rozdziale i mi się bardzo podoba.

EDIT: Skończyłem czytać Tunele. Bardzo fajna książka najlepsza Część Trzecia: Wieczne Miasto. Wszystkim polecam.

Radzę nauczyć się nauczyć edytować posty.
Ser.

Ostatnio edytowane przez Serea : 04-22-2009 o 15:34.
Connor Tempest jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-29-2008, 14:45   #3
Kerle
Moderator
 
Kerle na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Lokalizacja: In this fuckin' world.
Posty: 431
Domyślnie

Człowieku, następnym razem edytuj posty, a nie pisz jeden za drugim, okej?

Ja dostałam Tunele. Głębiej. pod choinkę, ale jakoś tak mi się nie chce tego na razie czytać. Zobaczymy, czy akcja będzie w miarę szybka.
Na okładce, po wewnętrznej stronie widnieje zdanie: "Nadszedł pogromca Harry'ego Pottera." I ja się nie zgodzę - prawie nikt o tej książce nie słyszał,a po za tym nie znalazłam jeszcze żadnej osoby, która uważałaby tą książkę za najlepszą, jaką czytała. Wkurzają mnie z tymi hasłami reklamowymi xD
Kerle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-30-2008, 01:03   #4
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie

O, a ja to Kyinrze kupiłam na Gwiazdkę xP.
Wydaje się ciekawe, ale to ona wam powie jak tu przyjdzie ;D.
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-01-2009, 20:00   #5
Kyinra
Świr wymagający opieki
 
Kyinra na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 383
Domyślnie

Przylazłam =D. Dostałam na gwiaaaazdkeeee =D i się mi podoba, może nie najlepsza, jaką czytałam, bo bardziej wciąga mnie SOLL, ale jest bardzo fajna, wciąga mnie o wieeeeeele bardziej niż Eragon, no i bardziej niż Ania z Zielonego Wzgórza, a tą książkę wręcz ubóstwiam. No początku już się podniecałam, jak dokopywali się do czegokolwiek niezwykłego, a potem dopiero zobaczyłam, że to było nic w porównaniu do chociażby tego miasta (chociaż to w sumie nie było jeszcze aż tak podniecające xD). Fakt, książka dość długo sie rozkręca, ale i tak całkiem ciekawie. Muszę zdobyć e-booka Tunele. Głębiej =P.
__________________
Wolałabym nie...
Kyinra jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-27-2009, 12:34   #6
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Cytat:
Z początku książka wydaje się nudna, niezrozumiała. Natomiast kiedy akcja się rozkręca, kiedy Will odkrywa tajemnicę swoich korzeni książka nabiera tępa i zaczyna się jazda.
A mnie się od początku podobało : D. Ja lubię przygody i stare, opuszczone miejsca. A ta stacja kolejowa, na której zaczęła się powieść, pochodzi z roku 1895 (?) bodajże, i Will z ojcem ją oglądali. Dlatego też odrazu zaczęłam czytać z zapartym tchem. Bardzo mi się podobała. Niedługo ponoć wychodzi trzecia część ^^.

Cytat:
Na okładce, po wewnętrznej stronie widnieje zdanie: "Nadszedł pogromca Harry'ego Pottera." I ja się nie zgodzę - prawie nikt o tej książce nie słyszał,a po za tym nie znalazłam jeszcze żadnej osoby, która uważałaby tą książkę za najlepszą, jaką czytała.
Niestety, tutaj się z tobą nie zgodzę. Mnie się Tunele od HP podobają bardziej. Może nie spotkałaś, bo "Harry Potter" to jest tradycja. Niektórzy ludzie wbili sobie do głowy, że to jest tak popularne, że prawie żadna książka nie jest od tego lepsza. U mnie "Harry Potter" spadł już na 5 miejsce.

Ostatnio edytowane przez Goszka : 02-27-2009 o 12:37.
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-01-2009, 19:10   #7
Kyinra
Świr wymagający opieki
 
Kyinra na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 383
Domyślnie

Fakt, to jest lepsze niz HP, u mnie HP jest na 8 chyba miejscu. Praktycznie wszystkie książki jakie czytałam (z tych z wyższej półki, zyli SOLL, Zmierzch, Tunele itd.), są lepsze niż HP. Może dla tego, że HP wydaje mi się teraz bardziej dla dzieci? Nie wiem.
W każdym razie 'Tunele' na początku były trochę nudne i akcja się rozkręciła dopiero kiedy Will i Chester dostali się do Kolonii. Chociaż wcześniej bardzo intrygowały mnie te momenty tajemniczości, na przykład kiedy no to już później, zaginął przybrany (jak się okazało) ojciec Willa, a jeszcze lepiej, kiedy jakiś tam pracownik odkrył drzwi prowadzące do Dolnoziemia [xD].
Poza tym, szczerze mówiąc, polubiłam postać Rebeki, chociaż była bohaterką negatywną. Nawet szukałam w necie tej piosenki "Jesteś moim słonkiem". Znaczy się "You are my sunshine". Niestety nie znalazłąm. To znaczy znalazłam, ale tyle wersji, że nie chciało mi się słuchać...
__________________
Wolałabym nie...
Kyinra jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-01-2009, 19:55   #8
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Cytat:
Poza tym, szczerze mówiąc, polubiłam postać Rebeki, chociaż była bohaterką negatywną
A ja mam to do siebie, że wolę negatywnych bohaterów od pozytywnych, chociaż w 'Tunelach' (częściowo) i 'Zmierzchu' jest od tego wyjątek : D. Rebekę też polubiłam. Bylo dla mnie totalnym zaskoczeniem, że dziewczyna należy do Styksów! Tak się zdziwilam... No, szczerze mówiąc to nie było do przewidzenia. Albo ja jestem taka głup'j'a xD.
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-01-2009, 20:00   #9
Kyinra
Świr wymagający opieki
 
Kyinra na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 383
Domyślnie

Ja o coś ją podejrzewałam, kiedy wtedy usiadła w domu na fotelu i miała całą noc w fotelu. Zastanowiło mnie to, ale bardziej podejrzewałam ją o to, że jest wampirem, niż o to, że należy do Styksów. Tym bardziej, że wtedy Styksów jeszcze nie znałam, a kiedy ich poznałam, to jakoś ten incydent poszedł w zapomnienie. A kiedy Rebeka pojawiła się wtedy w kuchni bodajże, moja pierwsza myśl brzmiała "Uratuje ich!" XD.
Ja tek średnio mam tendencję do lubienia negatywnych bohaterów. Zależy kiedy, ale w HP lubiłam, i teraz w Tunelach lubię, ale tylko Rebekę. W innych książkach nieee... No chyba, że Sol w SOLL (XD) była negatywną bohaterką, ale raczej nie xp.
__________________
Wolałabym nie...
Kyinra jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-02-2009, 11:27   #10
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Nie czytałam tego 'Soll'. Hm, mnie ten incydent z nocą spędzoną w fotelu nie zdziwił. Stwierdziłam po prostu, że Rebeka taki ma zwyczaj. Ja też myślałam, że ich uratuje. Ale, żeby wampirem XD!?
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Tunele Nacia1234 Inne 21 06-26-2012 23:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:11.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.