Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Gry

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 09-23-2009, 23:27   #1
Nathaniel Swift
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 3
Domyślnie Harry Potter -- prawdziwe MMORPG

Szanowni Państwo,

Od dawna (kiedy tylko zacząłem czytać książki o Harrym Potterze) moim marzeniem było napisać albo chociaż zagrać w grę, której gracze mogliby przechadzać się po Hogwarcie, nie tylko wypełniając stawiane im zadania, ale także po prostu miło spędzać czas. Około tygodnia temu postanowiłem wprowadzić te plany w życie -- zacząłem pisać oprogramowanie dla serwera i graczy. Choć z kodem sobie poradzę, pozostaje kwestia grafiki. I właśnie do tej misji mam nadzieję znaleźć jakiegoś grafika.

Akcja gry toczy się w dwuwymiarowym świecie -- widok jest z góry, jak w Tibii czy Pokemonach. Elementy podłogi mają rozmiar 30 x 30 pikseli, choć pozostałe elementy już nie muszą być w tym rozmiarze, nie muszą także być doskonale proporcjonalnie, jednak chyba niedobrze byłoby, gdyby postać była -- na przykład -- trzykrotnie większa od zamku.

Nad grafiką nie musi, oczywiście, pracować tylko jedna osoba -- zapraszam wszystkich, którzy są chętni do pomocy, także tych, którzy chcieliby na przykład układać zadania (gra nie ma jeszcze zaimplementowanej obsługi konkretnych zadań, a więc nie ma ograniczeń typu "idź, zabierz, przynieś, porozmawiaj, a potem rzuć jeszcze zaklęcie dla zabawy").

Pozostaje kwestia praw autorskich -- chciałbym, żeby tutaj wypowiedziała się osoba, która się na tym zna. Czy prawo zezwala na utworzenie takiej gry, jeżeli z gry nie będą czerpane żadne korzyści, a ona sama byłaby tzw. fan-ficiem?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Nathaniel Swift jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-30-2009, 17:29   #2
The Poziomka
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 4
Domyślnie

Nie, prawo nie zezwala na utworzenie takiej gry, nawet jeżeli nie bedziesz czerpał żadnych korzyści. Musisz mieć zgodę pani Rowling ;p A, wątpię, żeby ją komuś dała, jeśli ta osoba nie ma dużo kasy, którą może się z nią podzielić ;]

Wniosek:
Zrobisz grę, ktoś może napisac do pani Rowling i sprawa do sądu

Prawdopodobny przebieg sprawy:

-Ty:"Panie sędzio, ale ja jestem tylko dzieckiem! Myślałem, że jak nie czerpię korzyści z gry, to mogę obejść prawa autorskie, naprawdę!"

-Sędzia:"Trzeba , było poczytać o prawach autorskich"

-Ty:*postanawiasz się jeszcze bronić*"Ale ta gra jest tzw. fan-fiction"

-Pani Rowling i Sędzia:"Buhahahahahahhahaha, uhahahaha, buhehehehe"

-Sędzia: *nakłada olbżymią gżywnę na ciebie*

-Pani Rowling: "hurrraaa, I'm even more richer than I was!" (tzn cieszy sie, że jest jeszcze bogatsza niż była"

-Ty:"Cholera, jasna!"

The End

Pozdrawiam
The Poziomka
The Poziomka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-30-2009, 19:47   #3
RazorBMW
Świr wymagający opieki
 
RazorBMW na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 345
Wyślij wiadomość przez MSN do RazorBMW
Domyślnie

Phew, te pseudommo z Potterem to o kant [gluteus maximus] rozbić. Nic z tego nie wyjdzie, bo raz, że trzeba mieć kasę, trzeba mieć serki... sorki ludzie... :ASD
RazorBMW jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-30-2009, 23:15   #4
Nathaniel Swift
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 3
Domyślnie

Problem jest o tyle gorszy, że jestem studentem.

No cóż, "własność intelektualna" i te inne pierdoły to jedno wielkie dziadostwo.

Swoją drogą, J.K. powiedziała kiedyś, że nigdy nie zatwierdzi żadnego RPG, więc pomysł jest spalony z miejsca. (Skoro nie może egzystować bez zatwierdzenia -- nie może egzystować.)
Nathaniel Swift jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-01-2009, 15:37   #5
The Poziomka
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 4
Domyślnie

Em, zawsze pozostaje napisanie petycji do EA Games ;] oni mają prawa autorskie do HP, ale wątpię, żeby EA zrobiło MMO ;d już lepiej Blizzard, ale oni mają swojego wow'a ;]
The Poziomka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-01-2009, 16:48   #6
RazorBMW
Świr wymagający opieki
 
RazorBMW na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 345
Wyślij wiadomość przez MSN do RazorBMW
Domyślnie

EA Games przestało istnieć w 2005 roku, teraz jest tylko EA.
Takiej gry nikt nie zrobi, bo to nie ma sensu. Ten świat jest po prostu zamknięty, nie ma historii, która potoczyłaby się dalej tak naprawdę. Z Blizzem jest inaczej...bo tam nie ma jako-takich kilku głównych bohaterów... tylko jest ich wielu. Świat WarCrafta ma swoją dłuuuuugą historię, więc Blizz ma furtkę [która i tak już upada po WotLK i teraz Cataclysm...] do trzepania kasy. Ofc tylko na blizzach, bo privy to syf.
RazorBMW jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-01-2009, 17:37   #7
The Poziomka
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 4
Domyślnie

Tak, na marginesie, grasz w wow'a lub w WarCraft'a 3?No, z tym, że w warcraft'cie jest wielu bohaterów, to chyba lekka przesada ;].
The Poziomka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-01-2009, 19:27   #8
RazorBMW
Świr wymagający opieki
 
RazorBMW na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 345
Wyślij wiadomość przez MSN do RazorBMW
Domyślnie

Książki też odsłaniały tajemnice Azeroth...
RazorBMW jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-09-2009, 13:39   #9
Nathaniel Swift
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał RazorBMW Zobacz post
Phew, te pseudommo z Potterem to o kant [gluteus maximus] rozbić. Nic z tego nie wyjdzie, bo raz, że trzeba mieć kasę, trzeba mieć serki... sorki ludzie... :ASD
Niech Pan pochopnie nie osądza. Wszystko zależy od tego, jak (i czy) zespół się postara.

Cytat:
Napisał RazorBMW Zobacz post
EA Games przestało istnieć w 2005 roku, teraz jest tylko EA.
Takiej gry nikt nie zrobi, bo to nie ma sensu. Ten świat jest po prostu zamknięty, nie ma historii, która potoczyłaby się dalej tak naprawdę.
Historię tworzyliby gracze. Historia z książek swoją drogą, a w grze swoją.
Nathaniel Swift jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-29-2009, 23:43   #10
True
Czytelnik horoskopów
 
True na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 17
Domyślnie

Blizzard nigdy by nie zrobił MMO o Harrym ;] mają swoje złote dziecko WoWa ;] ale fakt tylko oni są w stanie zrobić prawdziwe i dobre MMO. Co do świata wydaję mi się że ma więcej możliwości niż świat Warcrafta - ofc łatwiej jest pogodzić expienie od początku ale myślę że jakiś samouczek np pobyt w Hogwart'cie potem wybierasz po jakiej stronie chcesz się opowiedzieć i można z tego stworzyć naprawdę fenomenalny tytuł. Niestety aby coś takiego powstało trzeba równie wybitnych twórców a takich jest mało. Jedynie Blizzard ma złote ręce i czego się nie dotknie to zamieni w złoto.

na zakończenie dodam ;D For the Horde
__________________
"Poklon sie smierci Harry. To bedzie szybkie, moze nawet bezbolesne. Nie wiem ....nigdy nie umieralem. ..."
True jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Tags
gra, harry potter, hogwart, mmorpg, rpg

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
najlepsz mmorpg macabrio Gry 13 12-27-2011 16:40
[NZ] Harry Potter i Moc Miłości Magnus Walter Kosz 16 06-21-2009 17:58
Harry Potter.... Vojtazzz Kosz 18 08-02-2007 14:45
[NZ] Harry Potter i Moc Miłości Magnus Walter Kosz 7 06-24-2007 14:31
Książki Harry Potter Her-mio-na 13 Kosz 16 05-06-2007 00:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:07.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.