Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 03-19-2008, 22:29   #11
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Kolejny, ode mnie...

Brokeback Mountain (polski tytuł: Tajemnica Brokeback Mountain)



RECENZJA: http://tajemnica.brokeback.mountain.filmweb.pl/Tajemnica+Brokeback+Mountain,2005,recenzje,FilmRev iew,id=116327

"#
Przejmująca historia miłości zakazanej. Między Jackiem Twistem i Ennisem Del Marem, dwoma kowbojami z Wyoming, rodzi się gorące uczucie. Jednakże na dawnych terenach tzw. 'Dzikiego Zachodu' nadal obowiązują pewne stereotypy, tradycyjne role społeczne i wszelka odmienność budzi niezrozumienie i agresję. Dlatego Jack i Ennis muszą ukrywać swą miłość i udawać 'normalność' zakładając rodziny, płodząc dzieci. Namiętność staje się ich przekleństwem - po spełnieniu następuje rozstanie, pojawia się tęsknota i samotność. Emocje targające bohaterami uwypukla krajobraz, na tle którego rozgrywa się opowieść - amerykańskie pustkowia, obskurne miasteczka i malownicze okolice Brokeback Mountain."

Muszę przyznać, że moja tolerancja wobec homoseksualistów została wystawiona na ciężką próbę. I właściwie przetrwała ją. Film nie jest niesmaczny, opowiada w głównej mierze o miłości. Tak, o miłości odmiennej, ale silnej. I to jest piękne w Brokebeck Mountain. Plus zjawiskowe krajobrazy, stanowiące tło dla fabuły. Główni aktorzy? Hm... Pewnie powinnam zachwycać się nad śp.Heathem Ledgerem, ale nie uważam, żeby jego rola powalała na kolana.
Trudno mi tak naprawdę określić, co mi się podobało, a co nie... Nie wiem, czy dobrym pomysłem było rozciągnięcie akcji na 20 lat, bo końcówka filmu ewidentnie się sypie.

Ishar, wiem, że liczyłeś na tę opinię i pewnie zawiodłam na całej linii, ale naprawdę nie wiem, co mogłabym jeszcze wydusić

Moja ocena: 7/10 (za odwagę)

[small]Poprawiłam linki. [/small]
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-19-2008, 23:19   #12
blackberry
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 897
Wyślij wiadomość przez MSN do blackberry
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

No to teraz może coś ode mnie. Ostatnio obejrzałam, już po raz któryś, film "Lato Miłości" w reżyserii Pawła Pwalikowskiego (oryginalny tytuł : "My summer of love"). Muszę przyzenać, że czuję się nim zaskoczona, całkiem pozytywnie.



Tamsin - córka bogatych rodziców, grająca na wiolonczeli ,słuchająca Edith Piaf, czytająca Nietzchego, mogłoby się zdawać nadwiek dojrzała, spotyka podczas wakacji na wsi Monę. Jest to wiejska dziewczyna, która osierocona rzez rodziców mieszka z bratem. Phil przeszedł właśnie przemianę duchową i z pubu, który prowadził aby zarobić na siebie i Monę, tworzy dom modlitwy . Między dziewczynami, od początku ich znajomości tworzy się skomplikowana relacja, która z czasem przybiera formę fascynacji erotycznej, jednak wydaje się być przy tym dużo bardziej złożona. Mona i Tamsin spędzają razem coraz więcej czasu, pokazują sobie nawzajem , tak przecież różne, światy, w których dotychczas żyły i składają sobie przysięgę : 'Jeśli mnie opuścisz, zabiję cię'.
Od początku filmu, można odnieść wrażenie, że doskonale widać, kto w tej relacji zajmuje silniejszą pozycję : Tamsin za pomocą swojej wyższej pozycji społecznej i szerszych horyzontów zdaje się bezlitośnie manipulować zapatrzoną w nią do reszty Moną. Jednak pod koniec filmu przestaje to już być takie oczywiste. Czyżby Mona również prowadziła swoją grę? Jeszcze bardziej subtelną i bezlitosną?

Film dostarcza wielu wrażeń, przekazuje też nihilistyczny pogląd, że wszystko na tym świecie jest złudne, nie istnieje ani prawdziwa miłość, ani też wiara w Boga. Wszystkie te rzeczy to tylko ludzkie wytwory, które prędzej czy obumierają. Nie jestem w stanie powiedzieć ,że zgadzam się z taką postawą ,ale jedno jest pewne : Pawlikowski znakomicie przekazał tworzące ją wartości, używając do tego także najmniejszych szczegółów. Tytuł, przywodzący na myśl idealistyczny obraz, też wydaje się być użyty z pełnym rozmysłem. Efet według mnie bardzo dobry i napewno wart uwagi.

Moja ocena - 8,5/10
blackberry jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-20-2008, 11:32   #13
Liza
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 78
Wyślij wiadomość przez MSN do Liza
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

[small]Ishar nmzc ;]
[/small]
Teraz mi się jeszcze przypomniało, że parę dni temu oglądałam po prosu bosski film...

Mr. Brooks



Oto pan Brooks: odnoszący sukcesy biznesmen, hojny filantrop, kochający mąż i ojciec, filar lokalnej społeczności. Oddana żona (Marg Helgenberger) nie widzi poza nim świata, a córka (Daniele Panabaker) jest dla niego prawdziwym źródłem radości.
Jednakże pan Brooks ukrywa mroczną tajemnicę. Prowadzi drugie życie, o którym nikt nie wie. Jest seryjnym mordercą, który dzięki nieprzeciętnej inteligencji i metodyczności pozostaje poza jakimikolwiek podejrzeniami. Choć od dłuższego czasu nie popełniał już zbrodni, to jednak jego potworne alter ego, Marshall (William Hurt) ponownie rozpala w nim patologiczną żądzę mordu. Ale tym razem, poddając się złowrogiemu impulsowi do uśmiercenia pary kochanków, pan Brooks popełnia pierwszy błąd. Zostaje zauważony przez fotografa – podglądacza (Dane Cook), który zaczyna go szantażować dziwacznym żądaniem.
Na tropie całej sprawy jest detektyw Atwood (Demi Moore), która ma osobiste powody, aby zaciekle ścigać seryjnego zabójcę.
Pan Brooks zdaje sobie sprawę, że balansuje na krawędzi, chyba że będzie w stanie nadal ukrywać swoje drugie życie i prawdziwą twarz.

[small]// Wiem, że to takie trochę długie ;D// [/small]

Link do recenzji: http://www.filmbox.pl/filmy_recenzje,1169,360.html

Film bardzo mi się podobał. Trzymał w napięciu ( przynajmniej mnie), trudno było przewidzieć co stanie się dalej... Ciekawy scenariusz, ogólnie całość była super. Szczerze (?) polecam wam ten film. Naprawdę warto obejrzeć ;-]

Moja ocena to: 10/10
Liza jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-20-2008, 15:14   #14
filis
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 392
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

O raany xD Dopiero teraz zauważyłam ten temat ; p. A więc pora i na mnie... Ostatnio obejrzałam już po raz kolejny 'Jasminium'.




Recenzja, z mojej kochanej Gildii:
http://www.film.gildia.pl/filmy/jasminum/recenzja

'(...) opowiada historię tajemniczą i magiczną, pełną zmysłowych zapachów, wypełnioną szczególnym światłem jakie roztacza wokół siebie miłość.'


'Klasztor, w którym toczy się akcja filmu, nie różniłby się od innych, gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników posiada pewną niezwykłą cechę. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości...'

Absolutnie najlepszy polski film. Fabuła trochę ściągnięta z 'Pachnidła', ale ogółem historia świetna. Dawno już nie widziałam, tak mozolnie skonstruowanego dzieła. Obrazy, pierwsza klasa, aktorstwo, piątka z minusem. Jedyne, co mnie zmartwiło, to słaba muzyka... Nie budowała napięcia, tak jak powinna, często się traciła,, a widz w ogóle na nią nie zwracał uwagi. Niemniej jednak, szczerze polecam ; )

Moja ocena: 9/10 . Byłabym w pełni usatysfakcjonowana, gdyby nie ta muzyka...

filis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-20-2008, 18:20   #15
blackberry
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 897
Wyślij wiadomość przez MSN do blackberry
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Ostatnimi czasy bardzo lubię przypominać sobie filmy, które widziałam już jakiś czas temu, i które jakoś szczególnie zapadły mi w pamięć. Jednym z takich filmów jest "Zmruż oczy" Andrzeja Jakimowskiego ze Zbigniewem Zamachowskim w roli głównej.




Akcja filmu toczy się na bliżej nieokreślonej wsi, wśród przepięknych krajobrazów błogiej i zazwyczaj niezakłóconej ciszy. Główny bohater - Jasiek , niegdyś naczyciel mieszka tu pracując jako stróż doglądający starych maszyn rolniczych. Do domu Jaśka przybywa Mała - jego była uczennica sprawiająca rodzicom kłopoty wychowacze. Czyżby dlatego, że pochłonięci zarabianiem dużych pieniędzy nie mają czasu na tworzenie więzi z dzieckiem ? Mała stanowczo odmawia powrotu do domu, chce zostać ze swoim nauczycielem w jego 'azylu'. Zwłaszcza, że czas zdaje się być w tym miejscu jedynie formalnością. Dziewczynka jest zafascynowana buntem swojego byłego nauczyciela, jego stosunkiem do współczesnego , uporządkowanego ,a zarazem rozkrzyczanego i w gruncie rzeczy bezsensownego świata. Tworzy się między nimi specyficzna płaszczyzna porozumienia, którą z pewnością można też nazwać przyjaźnią.
A wszystko w otoczeniu przepięknych malowniczych karjobrazów. Można bowiem odnieść wrażenie, że twórca filmu skupił się nie tyle na akcji, co na samych obrazach i ich symbolice. Film jest tak niesamowicie plastyczny,że aż trudno to opisać. Jednak produkcji Jakimowskiego nieobce jest też świetne (a w każdym razie trafiające do mnie) poczucie humoru. Pokazując piękno polskiej wsi poprzez wspaniałe krajobrazy, później przedstawia jej satyryczny obraz poprzez zabawne sytuacje. I wszystko odbywa się w idealnie wyważonych proporcjach.
A przesłanie? Może takie : Czasem warto się zatrzymać, zwórcić uwagę na małe rzeczy i...zmrużyć oczy.

Moja ocena : 10/10. Piękna rzecz, do której aż chce się wracać
blackberry jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-20-2008, 19:06   #16
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Miło widzieć, że się rozkręcacie
Mr Brooks miałem kiedyś zobaczyć, ale w końcu zupełnie o nim zapomniałem, do nadrobienia.

A teraz dość wiekowy już film, pierwszy raz miałem okazję go obejrzeć w całości:

Heat



Neil McCauley (Robert De Niro) jest poszukiwanym przez policję, brutalnym i bezwzględnym złodziejem. Wraz ze swymi kumplami - Chrisem (Val Kilmer) i Michaelem (Tom Sizemore) organizuje zbrojny napad na opancerzoną furgonetkę, przewożącą obligacje. Wszystko przebiega bez zarzutu, dopóki Waingro, jeden z nowicjuszy uczestniczący w akcji, nie wytrzymuje napięcia i niespodziewanie wypala z broni. W strzelaninie ginie trzech strażników. Do akcji wkracza Vincent Hanna (Al Pacino), zasłużony policjant z wydziału zabójstw, od wielu lat ofiarnie walczący z przestępczością w Los Angeles. Po przybyciu na miejsce zbrodni, Hanna szczegółowo odtwarza przebieg tragedii, trafiając wkrótce na trop przestępców. Tymczasem McCauley przygotowuje ostatni wielki skok na bank, po którym zamierza przejść na emeryturę i wyjechać do Nowej Zelandii. Vincent Hanna natomiast za wszelką cenę postanawia go schwytać i dopełnić sprawiedliwości...

Dramat, kryminał. Kapitalny film, czego można było spodziewać się po niesamowitym duecie De Niro i Pacino. Jest w nim wszystko - akcja, napięcie, dramatyzm, uczucie, refleksja nad wyborami, których dokonujemy. To trzeba zobaczyć, nawet jeśli za kryminałami nie przepadacie. Po raz pierwszy chyba żal mi było patrzeć, jak główny czarny charakter ginie z ręki głównego bohatera.

Moja ocena 9,5/10
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-20-2008, 19:47   #17
blackberry
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 897
Wyślij wiadomość przez MSN do blackberry
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Cytat:
Miło widzieć, że się rozkręcacie
No widzisz, jednak jest w nas jeszcze jakaś nadzieja

A że ostatnio mam dużo czasu (czy aby nie zbyt dużo?), to nadrabiam swoje zaległości w kwestii filmów. Ten oglądałm parę dni temu i z pewnością jest on na liście moich ulubionych.A zatem : "Zapach kobiety" ( 'Scent of a woman' )



Charlie - pracowity stypendysta z prestiżowej amerykańskiej szkoły zostaje przez kolegów zamieszany w głośną aferę pomiędzy uczniami a gronem pedagogicznym. Staje przed trudnym wyborem : wydać winnych kolegów i ocalając siebie zyskać uznanie dyrekcji szkoły, czy milczeć i pożegnać się z marzeniem o dalszej edukacji, zachowując jednak honor. Na podjęcie decyzji Charlie ma weekend. Jednak wydarzenia, które przyniosą owe dwa dni, nie pozostawią cienia wątpliwości, która droga jest warta tego, aby nią podążyć.
Z powodu nadchodzących Świąt Dziękczynienia, Charlie podejmuje pracę, aby zarobić na bilet do domu. Ma przez weekend zajmować się na pozór zgorzkniałym ,niewidomym, emerytowanym pułkownikiem. Kiedy chłopak poznaje swego podopiecznego, wie ,że opieka nad nim nie będzie łatwym zadaniem. I faktycznie, łatwa nie jest. Dostarcza jednak Charlie'emu lekcji takich wartości, których nigdy nie poznałby w szkole : wśród snobistycznych kolegów z nowobogackich rodzin i nauczycieli siedzących im w kieszeniach. A i dla pułkownika te dwa dni spędzone z chłopakiem przynoszą wielką zmianę w jego charakterze i sposobie postrzegania świata. Może nawet na nowo uda mu się poczuć zapach kobiety ?

Film świetny. Momentami wstrząsający, momentami zabawny, będący jednocześnie wspaniałą lekcją życia.No i wspaniały Al Pacino też robi swoje...

Moja ocena : 9,5/10
blackberry jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-20-2008, 20:42   #18
filis
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 392
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Taa.. rozkręcamy się xD Właśnie wróciłam z kina i od razu pakuję się do tego tematu... Miałam iść na 'Nie kłam kochanie', ale spóźniliśmy się na seans, więc.. zostało 10.000 BC. Nie żałuję, takiego obrotu sprawy ; P.



Recenzja, mało pochlebna, ale jest ;] Filmweb:
http://10000.bc.filmweb.pl/10.000+BC,2008,recenzje,FilmReview,id=262223

'osadzonej w głebokiej opowieści o młodym myśliwym, który, próbując przeprowadzić swoich towarzyszy przez bezkresną pustynię, musi stawić czoła tygrysom szablozębnym oraz innym prehistorycznym drapieżnikom.'

Brzmi abstrakcyjnie, nieco dennie. Nie byłam przekonana to tego filmu, ale skoro już byliśmy na miejscu to bez większego entuzjazmu, obejrzeliśmy ;]. Fantastyczny. Efekty specjalne wymuskane, świeżutkie pomysły i muzyka.. ah ta muzyka ; ) W pewnych momentach tak doskonale utożsamiała się z obrazami i z widzem, ze wszyscy gapili się w ekran jak oczarowani. Myślę jednak, ze mój zachwyt sprowadza się tylko i wyłącznie, do 'tuż-po-filmowej' ekscytacji, dlatego...Moja ocena: 6+/10
filis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-21-2008, 13:33   #19
Liza
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 78
Wyślij wiadomość przez MSN do Liza
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

[small]No jasne, że się rozkręcamy a jak? xDD[/small]

Wczoraj oglądałam ' Marzyciela'. Film z Johnnym Deppem w roli głównej xDD No więc...

Marzyciel (Finding Neverland)



Wzruszające dzieło Marca Forstera nawiązuje do najlepszych tradycji kina hollywoodzkiego ("Godziny", "Między słowami", "Frida"). "Marzyciel" to opowieść dla dorosłych o dorosłych, którzy odkryli w sobie dziecięcą wrażliwość.
Pisarz (Johnny Depp) u szczytu literackiej kariery szuka natchnienia do pracy nad nową książką. Spotkanie czarującej damy (Kate Winslet), matki czwórki chłopców pozwoli mu odnaleźć inspirację dla swojej twórczości. Miłości kobiety oraz wyobraźnia dzieci sprawią, że stworzy dzieło, które uczyni go nieśmiertelnym.

Moja 'ocena filmu' będzie się trochę mieszać z podanym wyżej opisem, z którym się nie zgadzam.

Cytat:
"Marzyciel" to opowieść dla dorosłych o dorosłych, którzy odkryli w sobie dziecięcą wrażliwość.
Nie zgadzam się z tym w ogóle. Ja osobiście mam nie dawno skończone jedenaście lat i nie wydaje mi się, aby ten film był eee... tylko dla dorosłych. Bardzo mi się podobał. Co do opisu zgadzam się jedynie z tym, że film jest wzruszający.
Uważam, że cały scenariusz był ciekawie napisany... Reżyser miał bardzo ciekawy pomysł...
Johnny Depp jak zwykle rewelacyjnie zagrał swoją rolę...^^ Tylko dziwi mnie to, że w filmie uwzględnili akurat 'Piotrusia Pana'. Ale nie zaprzeczę, że ta bajka pasowała chyba najbardziej xD

Link do recenzji: http://www.kinomaniak.pl/filmy/finding_neverland/recenzja.php

Moja ocena: 8-9/10
Liza jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-21-2008, 15:22   #20
filis
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 392
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Dzisiaj mam wszystko w du...w nosie i od rana oglądam filmy. Obejrzałam po raz kolejny 'Czarny kot, biały kot' i postanowiłam zamieścić go w tym temacie, jakoby bardzo mi się podobał, a od Ishara wiem, ze trudno go znaleźć...



Kusturica <3 he he ;]

Recenzja:
http://film.onet.pl/6071,24323,erecenzje.html

Grga Pitić, cygański ojciec chrzestny i potentat handlowy z wysypisk śmieci oraz Zarije, dumny właściciel cementowni, są starymi, dobrymi przyjaciółmi, mimo iż nie widzieli się przez 25 lat. Teraz, gdy obaj są po osiemdziesiątce, mogą śmiało powiedzieć, że udało im się przejść wspólnie przez zbrodnię i karę, nieodmiennie darząc się wzajemnym szacunkiem.

Syn Zarije, Matko, jest typowym obibokiem i nieudacznikiem. Nie mogąc poprosić o pomoc ojca, udaje się do Grgi, by pożyczyć od niego pieniądze na przeprowadzenie pewnego nielegalnego interesu, dotyczącego pociągu cystern z benzyną. Jednakże, by zapewnić sobie pożyczkę, Matko mówi Grdze, że jego ojciec nie żyje. Owe wieści poruszają starca do głębi i postanawia on odwiedzić grób Zarije.


Brzmi nieciekawie. Ale bynajmniej tak nie jest ;]. Ukochana, najlepsza z najlepszych komedia. Uwielbiam ten film. Trafił w mój gust pod każdym względem. No cóż... xD Więcej nie będę pisać, bo byłyby to same ohy i ahy xD

Moja ocena: 10/10 !

Ps. Claire, obawiam się, ze Emir, będzie moim piątym mężem xD
filis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Najlepszy film jaki oglądaliście czarnoksieznik-powrot_za_grobu Kosz 111 07-28-2008 20:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:44.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.