Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 07-07-2008, 18:35   #21
Verity
Junior Member
 
Verity na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 158
Wyślij wiadomość przez ICQ do Verity Wyślij wiadomość przez AIM do Verity Wyślij wiadomość przez MSN do Verity Wyślij wiadomość przez Yahoo do Verity
Domyślnie RE: Opowieści z Narni

Jestem fanką tej serii. Co prawda nie większą niż Pottera. Na początku wydawało mi się że Narnia jest trochę dziecinna, ale kiedy sięgnęłam po pierwszy tom zmieniłam zdanie. Narnia pokazałam mi że nie w3arto starać się być dorosłym, nie należy bać się śmierci, że należy żyć w swoim świecie, być sobą. Wraz ze Śródziemiem i Hogwartem, pokazała jak siłę mojej wyobraźni.
Verity jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-30-2008, 17:53   #22
OLCIA
Fanatyk, niegroźny
 
OLCIA na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 222
Cool

Chyba powinnam poczuć się glupio, gdyż do tej pory myślałam, że Opowieści z Narni to tylko jedena ksiązka, nie skoładająca się z żadnej części. Ufff no nieźle. Czytałam pierwszą, dawno temu, znalazłam ją na strychu, starą, zakurzoną i zaciekawił mnie tytuł: Lew, czarownica i stara szafa. Przeczytałam i bylam zachwycona, a jakie bylo moje zdumienie gdy spory czas później weszła ekranizacja tej ksiązki. No niedawno weszła nastepna część ale Olcia juz nie domysliła się że jest ich więcej.
OLCIA jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-17-2008, 21:55   #23
Hermiona1334
Praktykant Voodoo
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 683
Domyślnie

Do Serea:nie chce tu wywoływać żadnej kłótni,każdy ma swoje zdanie i nie wszyscy muszą wszystko lubić.Ja już próbowałam przeczytać Lwa Czrownicę i Starą szafę.Bezskutecznie.Może poprostu to nie mój typ literatury,ale gadające zwierzęta i przenoszenie się przez szafę do innego wymiaru wydało mi się dziecinne.W niektórych szkołach "Opowieści"są lekturą,ale u nas na szczęście nie.A poza tym jaki przekaz jest w "Opowieściach"?Bo ja jakoś nie mogę w żaden sposób ich odnieść do rzeczywistości...Aha i przepraszam jeśli uraziłam jakiegoś fana/fankę swoją poprzednią wypowiedzią...czasem trochę mnie ponosi
Hermiona1334 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-18-2008, 01:22   #24
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie

Spoko ^^. Mnie też czasem poniesie. Ale wracając do tematu:
Nie wiem jakiego jesteś wyznania. Ale jeśli kiedykolwiek przeczytałabyś OzN do końca spostrzegłabyś odnośniki do chrześcijaństwa. A mówiące zwierzęta i przenosiny, tak jak wiele innych rzeczy to symbolika. Jeśli chodzi o przekaz to oprócz wartości uniwersalnych (przyjaźń, odwaga, itp.) odnosi się do wyobraźni i sfery duchowej. Jeśli chodzi właśnie o nią zachęcam do przeczytania "Ostatniej bitwy". Przesłanie widoczne jak na białej dłoni czarny węgiel.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-09-2009, 07:47   #25
*Amy<3
Niepoprawny marzyciel
 
*Amy<3 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 35
Domyślnie

Wg mnie "Opowieści z Narni" to fajna książka. Najbardziej zainteresowała mnie ostatnia część. Warto przeczytać, polecam.
__________________
Cytat:
- I znowu zmierzch - zamruczał pod nosem. - Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc
Cytat:
Ostatnim wrogiem, który będzie zniszczony jest śmierć.
Cytat:
Nigdy nie wiadomo jaka przyjdzie następna karta... Trzeba brać życie takim jakie jest sprawiać, by liczył się każdy dzień...
*Amy<3 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-09-2009, 10:11   #26
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

Przeczytałem wszytkie tomy i nie żałuję. Bardzo fajne, a najbardziej spodobał mi się 3 tom pt. Podróż ,,wędrowca do świtu''. Kupiłem wszytkie części w 1 książce.
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-16-2009, 18:47   #27
Stefa
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 94
Wyślij wiadomość przez MSN do Stefa
Domyślnie

Piękna seria. Przeczytałam wszystkie części, ale z niektórych już prawie nic nie pamiętam, bo dawno temu wypożyczyłam je z biblioteki, a teraz nie mogę ich dostać w księgarni. Resztę mam w domu. Książki są bardzo ciekawe, przenoszą w całkiem inny świat. Jak słusznie Serea zauważyła, jest w nich dużo aluzji do chrześcijaństwa (bardzo ładnych aluzji zresztą )
Stefa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-24-2009, 19:16   #28
Pospoliciak
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Lokalizacja: Spinner‘s End, a dokładniej to Wrocław na Dolnym Śląsku.
Posty: 37
Domyślnie

Seria jest bardzo ciekawa i w sam raz dla piątoklasistów na lekturę. Niestety, przeczytałam tylko pierwszą część - nie miałam chęci i możliwości dostania kolejnych. Mam jednak nadzieję, iż wkrótce uda mi się spełnić moją... wolę. ; )
Pospoliciak jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-17-2009, 07:59   #29
Luke James Potter
Świr wymagający opieki
 
Luke James Potter na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Lokalizacja: Privet Drive 4 Little Whinging Surrey England
Posty: 326
Domyślnie

Nie przeczytałem tej serii, ale można to porównać chyba do Włodcy Pierścieni. Tez przenosi nas do magicznego, zupełnie innego świata.
__________________
"Ostatnie kłęby pary rozwijały się w jesiennym powietrzu. Pociąg powoli zniknął za zakrętem. Harry wciąż unosił rękę w geście pożegnania.
- Da sobie radę - powiedziała Ginny.
Harry spojrzał na nią, opuścił rękę i z roztargnieniem dotknął nią blizny na czole.
- Wiem.
Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu.
Wszystko było dobrze."
Luke James Potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-17-2009, 11:20   #30
DeathlyFly
Świr wymagający opieki
 
DeathlyFly na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: Kosmos ?
Posty: 343
Domyślnie

Tak, można Narnię porównać do takie Środdziemia, chyba. Też magiczne istoty, jedni dobrzy drudzy źli.


Ale Lewis przejrzyście opisał świat, lepiej się czyta.
__________________
http://img829.imageshack.us/img829/3...cc84d8e0b4.png
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
Baby, if I've got you
I don't need a parachute
You're gonna catch me
You're gonna catch if I fall
Down, down, down
DeathlyFly jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Niekończąca się opowieść... Nacia1234 Gry i zabawy... 532 02-22-2012 17:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:46.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.