Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki > Kamień Filozoficzny

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-03-2011, 16:21   #1
Byku
Mięso armatnie
 
Byku na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 4
Wyślij wiadomość przez MSN do Byku
Domyślnie Quirrell & Snape

Witam!
Na wstępie zacznę, iż ponownie zacząłem czytać serię o Harrym Potterze. Pierwszy raz czytałem w czasach podstawówki/gimnazjum, a od czasu wyjścia 7. części, nawet jej nie zakupiłem, ale w końcu postanowiłem ją przeczytać, z tym że ponownie zaczynam od początku aby sobie przypomnieć wszystko i się wczuć.
Po przeczytaniu Kamienia Filozoficznego nurtują mnie podstawowe rzeczy.
1. Quirrell nie mógł dotknąć Harry'ego, wyjaśnił to Dumbledore w ostatnim rozdziale, lecz w Dziurawym Kotle, tuż przed wizytą na ulicy Pokątnej, Quirrell uścisnął rękę Harry'ego - jakim cudem nic mu się nie stało?
2. Nurtuje mnie też Snape i jego kontakty z Quirrellem, raz rozmawiali ze sobą w pustej sali, a drugim razem w Zakazanym Lesie, gdzie Harry słyszał ich rozmowę będąc na miotle. Czy ich rozmowy dotyczyły Czarengo Pana? Czy już w pierwszej części można wywnioskować o dwulicowości Snape'a?
Byku jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-05-2011, 12:45   #2
Roksia
Omijać szerokim łukiem
 
Roksia na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 1,381
Domyślnie

Teraz mnie zastrzeliłeś z tym .
Z tym pierwszym to w ogóle się nie zastanawiałam nad tym. Ale wydaje mi się, że to błąd autorki.
Z tym drugim to już nie mam pojęcia.
Roksia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-05-2011, 16:01   #3
Byku
Mięso armatnie
 
Byku na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 4
Wyślij wiadomość przez MSN do Byku
Domyślnie

Z Quirrellem może być faktycznie błąd samej autorki. Są też tezy że wtedy (miesiąc przed rozpoczęciem semestru), Czarny Pan jeszcze nie znajdował się w jego ciele.

Natomiast co do Snape'a i jego rozmów z Quirrellem to nie mam pojęcia - jedni mówią, że być może autorka na typ etapie pisania serii, nie wiedziała jeszcze, że ukaże Snape'a w innym świetle pod koniec serii.

Dobrze by było, jakby inni dołączyli się do rozmowy, może ktoś powie jakąś ciekawostkę
Byku jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-05-2011, 16:14   #4
parvati_patil1
Fanatyk, niegroźny
 
parvati_patil1 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Byku
Z Quirrellem może być faktycznie błąd samej autorki. Są też tezy że wtedy (miesiąc przed rozpoczęciem semestru), Czarny Pan jeszcze nie znajdował się w jego ciele.
Nie mam przy sobie pierwszej części, więc głowy za moje słowa nie dam, ale wydaje mi się, że Quirrell objął posadę nauczyciela właśnie dlatego, żeby Voldemort był blisko Pottera. Ale jak już mówiłam - pewności nie mam.
Hm, co do uścisku ręki... czy to się nie wiąże jakoś ściśle z tym, że Harry chciał dla kamienia filozoficznego tylko dobrze, a Quirrell chciał go wykorzystać? Na początku Harry nic o tym nie wiedział, więc...?

Cytat:
Napisał Byku
Natomiast co do Snape'a i jego rozmów z Quirrellem to nie mam pojęcia - jedni mówią, że być może autorka na typ etapie pisania serii, nie wiedziała jeszcze, że ukaże Snape'a w innym świetle pod koniec serii.
Snape od początku istnienia Zakonu Feniksa działał podwójnie i myślę, że Quirrell o tym wiedział.* A jeśli nie (co w sumie jest prawdopodobne, bo młody był z tego, co pamiętam, ale znów pewna nie jestem), to Voldemort na pewno mu powiedział, że w sytuacji dramatycznej pomoc znajdzie u Snape'a.
Że się zawiedli - cóż.

*A autorka może rzeczywiście nie, chociaż myślę, że wtedy zbyt dużo byłoby tego nie-wiedzenia JKR.
parvati_patil1 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-06-2011, 23:09   #5
DAGA POTTER
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
DAGA POTTER na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Inny wymiar...
Posty: 191
Domyślnie

Nie nie!
Co do pierwszeg pytania, nie mam przy sobie książki, ale wydaje mi się, że Harry nie dotknął wtedy profesora, Potter wyciągnął ręke do niego, ale tamten jej nie uścisnął,
może się myle
Co do Snape'a, widać, że nie przeczytałeś 7 części, wiec nie jestem pewna, czy chcesz, aby ci to wytłumaczyć.
__________________
"Udało się dostali w kość, niech żyje Potter nam!
A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam."

Irytek
DAGA POTTER jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-07-2011, 13:00   #6
Blood Prince
Mięso armatnie
 
Blood Prince na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 7
Domyślnie

Nie prawda. Wtedy Quirrell mógł go dotknąć ponieważ Voldemort "wszedł" w niego dopiero po próbie obrabowania Gringotta.

Ostatnio edytowane przez Blood Prince : 08-08-2011 o 21:15.
Blood Prince jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-08-2011, 14:45   #7
Byku
Mięso armatnie
 
Byku na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 4
Wyślij wiadomość przez MSN do Byku
Domyślnie

Ciekawe odpowiedzi. Najbardziej zaciekawiła mnie wypowiedź Blood Prince. Skąd to wiesz, jeśli można wiedzieć? oczywiście twoja wypowiedź usatysfakcjonowała mnie najbardziej.

Co do Dagi Potter - fakt, nie przeczytałem ostatniej części, nie chcę znać konkretnych spojlerów. Ale jeśli ją przeczytam, to będę mógł sobie sam odpowiedzieć na pytanie dotyczące Snape'a i Quirrella?
Byku jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-08-2011, 16:31   #8
DAGA POTTER
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
DAGA POTTER na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Inny wymiar...
Posty: 191
Domyślnie

Tak jestem pewna, że tak.
__________________
"Udało się dostali w kość, niech żyje Potter nam!
A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam."

Irytek
DAGA POTTER jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-08-2011, 21:15   #9
Blood Prince
Mięso armatnie
 
Blood Prince na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 7
Domyślnie

O to cytat świadczący o tym że Voldemort wstąpił w Quirrella po próbie obrabowania.

"Kiedy nie udało mi się wykraść Kamienia z podziemi Gringotta, był bardzo niezadowolony. Ukarał mnie... postanowił, że odtąd będzie mnie pilnował."

To oczywiste że cytat ten świadczy o tym że Voldemort postanowił ukarać Quirrella i wstąpił w jego ciało. Wielu może się nie zgadzać ale dla mnie to oczywiste.
Blood Prince jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-09-2011, 10:02   #10
Pani Black
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Pani Black na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 96
Domyślnie

Fakt, masz rację.
__________________
Dumbledore's Farewell
Pani Black jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Tags
quirrel;

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Severus Snape niedzwiedz213 Postacie 9 12-16-2010 14:38
Hermiona i Snape narcyza1117 Kosz 10 03-14-2010 17:44
Snape vs Belatriks Martemold Insygnia Śmierci 26 07-31-2009 14:55
Snape i Margot Narcyza Opowiadania - miniaturki 5 04-02-2008 16:19
Tajemnica Snape'a Narcyza Kosz 10 08-08-2007 00:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:11.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.