Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 11-18-2011, 23:31   #31
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
(bo ja uważam, że katolicy maja takie samo prawo do życia jak każdy inny, nie trzeba tego wyznania niszczyć w ogóle)
No nie no, z tego co ja widzę, to katolicy się panoszą właśnie tak, jakby tylko oni byli Polakami i tylko oni mieli prawo do wszystkiego, a reszta to nic nie może zrobić/powiedzieć. Powiesili krzyż (bezprawnie), chcą prawnie zdjąć - nie, nie wolno!, bo to święty krzyż katolicki! Powiesić inne symbole religijne, nie bo Polak=katolik i tak w kółko! Nikt tu nie chce ograniczać wyznania katolickiego, tylko jeśli mamy państwo świeckie to niech inne wyznania też będą dostrzegane, im jakieś prawa też się należą. Mi Nergal w telewizji nie wadzi O_o Jeśli popatrzę jak siedzi w jury jakiegoś programu to mnie przeciągnie do satanistów? Nie rozumiem tego halo o Nergala.

Cytat:
Jeśli chodzi o samych żydów, nagonka na nich obecna jest w każdym kraju, w którym się pojawili.
Tak, to i my temu przyklaśnijmy. Mówię o sytuacji w Polsce, bo przecież nie rozmawiamy o Niemczech, czy Chinach.

Cytat:
Ale musisz mieć argumenty. Ja znajdę powody dla których Lalka jest świetną książką, pytanie, czy ty znajdziesz tego zaprzeczenie? Nie liczy się długie, nudne.
Kwestia gustów. Mi nie odpowiada czytanie o głupiej miłości Wokulskiego do pustej Łęckiej, pracy subiekta i całej tej otoczce. Tak po prostu liczy się, długie, nudne, ciężkie...
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-18-2011, 23:40   #32
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

Cytat:
No nie no, z tego co ja widzę, to katolicy się panoszą właśnie tak, jakby tylko oni byli Polakami
Ja jestem katoliczką i jakoś dziwnie się nie panoszę. Chociaż może się mylę, nie wiem. Dodajmy jeszcze, że najmniejsze psy, najgłośniej szczekają. Większość katolików jest tolerancyjna, nie musi o tym trąbić. fanatycy muszą, bo widzą, ze nie mają poparcia.

Cytat:
Nikt tu nie chce ograniczać wyznania katolickiego, tylko jeśli mamy państwo świeckie to niech inne wyznania też będą dostrzegane, im jakieś prawa też się należą.
Nie mam nic przeciwko. One są, ale ich jest mało. Trudno, żeby więcej było cerkwi, jak nie ma tu tyle prawosławnych.

Cytat:
Mi Nergal w telewizji nie wadzi O_o Jeśli popatrzę jak siedzi w jury jakiegoś programu to mnie przeciągnie do satanistów? Nie rozumiem tego halo o Nergala.
Generalnie mam go gdzieś, ale on jest przykładem tej skrajności w drugą stronę. Zasada jest jedna - żyj i daj żyć innym. Katolicy, o których ty mówisz, próbują wcisnąć na siłę wszystkim katolicyzm, Nergal na siłę wciska mi ateizm.

Cytat:
Tak, to i my temu przyklaśnijmy. Mówię o sytuacji w Polsce, bo przecież nie rozmawiamy o Niemczech, czy Chinach.
A ktoś temu przyklaskuje? Może ja? Jestem absolutnie przeciw antysemityzmie i większość też. To, że są jakieś oszołomy, nie moja wina. Tylko to nie jest domeną Polaków.

Cytat:
Kwestia gustów. Mi nie odpowiada czytanie o głupiej miłości Wokulskiego do pustej Łęckiej, pracy subiekta i całej tej otoczce. Tak po prostu liczy się, długie, nudne, ciężkie...
Ale nie można powiedzieć, że Lalka nie jest książką godną uwagi. Bo jest. Nawet jeśli tobie, Bolkowi i Jankowi się nie podoba. Trzeba ją znać. Z resztą miłość Wokulskiego do Łęckiej to tylko watek poboczny.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-18-2011, 23:53   #33
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Ja jestem katoliczką i jakoś dziwnie się nie panoszę.
Może Ty nie, ale kiedy przychodzi co do czego często słyszy się różne teksty, naprawdę. Ja mieszkam na Podlasiu i tutaj jest najwięcej osób prawosławnych, może dlatego tak mi się wydaje. Chociażby ksiądz u nas na religii. Czytając listę obecności, wyczytał osobę prawosławną (która ma ofc okienko), powiedzieliśmy, że to osoba prawosławna, a on to skwitował "Matko Boska!", po chwili ta sama sytuacja z drugą osobą i znowu ten sam komentarz. Po chwili jeszcze dodał: "Prawosławni?! (Jakby to było coś złego...) A zdawałoby się, że to takie katolickie nazwiska!" No miałem ochotę jebnąć go czymś ciężkim.

Cytat:
Trudno, żeby więcej było cerkwi, jak nie ma tu tyle prawosławnych.
Tutaj miałem na myśli bardziej ten sejmowy krzyż. Jeśli państwo jest świeckie, to albo wieszają wszystkie, albo nie ma żadnego, ja tak uważam.

Cytat:
Z resztą miłość Wokulskiego do Łęckiej to tylko watek poboczny.
Wiem, że to wątek poboczny, ale tych wątków pobocznych jest mnóstwo i wszystkie jak dla mnie straszne, przez to nie widzę sensu w czytaniu całości takiej lektury...
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-19-2011, 12:50   #34
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

Cytat:
Czytając listę obecności, wyczytał osobę prawosławną (która ma ofc okienko), powiedzieliśmy, że to osoba prawosławna, a on to skwitował "Matko Boska!", po chwili ta sama sytuacja z drugą osobą i znowu ten sam komentarz. Po chwili jeszcze dodał: "Prawosławni?! (Jakby to było coś złego...) A zdawałoby się, że to takie katolickie nazwiska!"
Dziwna sprawa... powiem ci szczerze, że jeszcze się z nietolerancją wobec prawosławnych nie spotkałam. Mój proboszcz kazał wieszać prawosławne malowidła czy cośtam, dlatego, że zbieżnie nam chyba święta wypadały? Nie wiem dokładnie. Ksiądz na lekcji powiedział, że jak nie ma Kościoła, to za granicę możemy przyjmować komunię prawosławnych, bo im najbliżej do nas. Już nawet nie wspomnę, że przez cały czas nauki mojej i siostry żadem ksiądz nie interesował się osobami, które nie chodziły na religię. Moja koleżanka była protestantką, a ksiądz normalnie z nią rozmawiał. Nie rozumiem tych rozbieżności...

Cytat:
sejmowy krzyż. Jeśli państwo jest świeckie, to albo wieszają wszystkie, albo nie ma żadnego, ja tak uważam.
Mnie ten krzyż nie boli. Katolików jest więcej w kraju, oni identyfikują się z tym krzyżem, co to przeszkadza ludziom innego wyznania? Gdybym trafiła do szkoły, gdzie 90% to prawosławni i wisiał by tam ich symbol, absolutnie to nie przeszkadzało. Nie będzie mnie też bolało, jak krzyż ściągną.

Cytat:
Wiem, że to wątek poboczny, ale tych wątków pobocznych jest mnóstwo i wszystkie jak dla mnie straszne.
Nie będę ci wmawiać, że ta książka jest warta uwagi. Mnie też przysporzyła trochę trudności z czytaniem. Nie mniej nigdy bym się nie odważyła powiedzieć, że nie jest wartościowa.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-19-2011, 23:41   #35
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
prawosławne malowidła czy cośtam
Chodzi Ci o ikony? xd No różnie to jest, ja się z tym często spotykam, więc może stąd ta różnica zdań. Ja jestem bardzo czuły na tym punkcie.

Cytat:
Mnie ten krzyż nie boli.
Mnie jakoś specjalnie też nie. Jednak myślę, że jeśli komuś to nie odpowiada, a prawo jasno mówi, że mamy rozdzielność państwa i kościoła, to decyzja powinna być tylko jedna...

Cytat:
Nie mniej nigdy bym się nie odważyła powiedzieć, że nie jest wartościowa.
Ja mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że mnie niczego nie nauczyła i uznaje ja za bezwartościową. Jeśli ktoś sobie życzy, niech czyta, proszę bardzo.
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-20-2011, 00:22   #36
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

Cytat:
Napisał harrylosiek13 Zobacz post
Chodzi Ci o ikony? xd No różnie to jest, ja się z tym często spotykam, więc może stąd ta różnica zdań. Ja jestem bardzo czuły na tym punkcie.
Dlatego nie ma co generalizować. Ty w swoim życiu spotkałeś okropnych księży (ja w Gda miałam do czynienia z kilkoma fanatykami), ale istnieją tez ci, którzy szerzą miłość, tolerancję. Nie identyfikuję się z Polakami, którzy mają gówno w mózgu.

Cytat:
Ja mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że mnie niczego nie nauczyła i uznaje ja za bezwartościową. Jeśli ktoś sobie życzy, niech czyta, proszę bardzo.
Niczego...? Pozytywizm - cała epoka zawiera się w tej książce. Praca organiczna, utylitaryzm. Wokulski jako człowiek między dwiema epokami. Zacofanie arystokracji, brak szerszych możliwości zwykłych mieszczan. Karma, kłamstwo, próby wykorzystania. Do ciebie akurat nie trafia, ale nie można powiedzieć, iż jest bez wartości.
Ja najlepiej wspominam i tak Zbrodnię i karę, Przedwiośnie i (tak właśnie) Potop.

PS - jakoś wykruszyła się grupa w tej dyskusji... xD
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-20-2011, 15:40   #37
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
jakoś wykruszyła się grupa w tej dyskusji... xD
Może przeraziła ich nasza rozmowa? xd

Cytat:
Do ciebie akurat nie trafia, ale nie można powiedzieć, iż jest bez wartości.
Ok, niesie wartości, ale nieużyteczne dla mnie, czy z którymi bym się identyfikował. Lepiej? xd
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Nasze szkolne ławki __Cameron__ Inne 27 08-07-2010 11:01
Zwykłe przedmioty (szkolne) w świecie magii nella Świat Magii 5 02-06-2010 12:17
Kim on jest..? lajtu16 Kosz 12 11-14-2009 14:02
Jest jak.. Nacia1234 Kosz 5 10-06-2007 02:22
[NZ] Szkolne przygody syna Harry'ego Pottera Dzikimmzpl Kosz 3 06-22-2007 00:49


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:27.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.