Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Muzyka

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 09-04-2010, 22:31   #11
Hermiona1334
Praktykant Voodoo
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 683
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patka-wariatka Zobacz post
Nie zrozumiałaś mnie. Napisałam 'niestety', jako że bardzo żałuję, iż nigdy nie słyszałam Ryśka na żywo. Gdy odszedł, byłam rocznym niemowlakiem. I właśnie dlatego 'niestety'.
Widocznie się nie zrozumiałyśmy. Wybacz ten atak

Cytat:
Napisał Patka-wariatka Zobacz post
To Ryśka nie można porównać, ale Dżem jako ogół, owszem. Poza tym niektórzy uważają, że zespół bez RR nie powinien istnieć. Nie wspominając już o tym, że uważają tak, chociaż nigdy nawet nie spróbowali posłuchać Balcara, czy wcześniej Dewódzkiego. Dla mnie to trochę chore.
Taa, tyle, że "Dżem jako ogół" to jest dla mnie dość niejasne pojęcie. Dżem tworzył głównie Rysiek. To on pisał teksty, projektował okładki, mobilizował zespół do pracy. Jasne, bracia Otręba też mieli swój wkład, nie twierdzę że nie. Ale oni byli tylko rzemieślnikami, podczas gdy Rysiek był... duszą zespołu. I też uważam, że po śmierci frotomana Dzem powinien zakończyc działalność, bo to co robią teraz to jest zwykłe żerowanie na ciężkiej pracy Ryśka, na "marce" ( z braku lepszego słowa), która zespół dzieki niemu uzyskał. Bo to Rysiek wyniósł Dżem na wyżyny, dla niego ludzie przychodzili na koncerty. A teraz muzycy Dżemu kontynuują to, bo po prostu się im opłaca. Czysty zysk I nie muszą się przecież wcale męczyć, żeby zaskarbiać sobie publiczność, bo Rysiek to zrobił za nich wiele lat temu. Mogą czerpać do woli ze studni bogactwa.
Nie miałabym nic przeciwko solowej karierze Maćka, czy Dżemowców. Tylko niech oni mi udowodnią, że liczy się dla nich muzyka, a nie tylko forsa. Niech założą nowy, własny zespół, stworzą własne logo, niech pracują na swój sukces. I mogą sobie ten zespół nazwać jak im sie podoba: rodzynki, miód, marmolada, ale nie Dżem.

I żeby nie było niejasności: tak, próbowałam słuchać "nowego" Dżemu. Raczej z miernym skutkiem.

Cytat:
Napisał Patka-wariatka Zobacz post
Pisząc 'taka, jaka powinna być' mam na myśli prawdziwych fanów bluesa, którzy swoją obecnością sprawiają, że tworzy się TA atomsfera. A nie przypadkowych ludzi, którzy przyszli bo 'są dni miasta etc. to trzeba iść na koncert'. Nieważne, kto gra. W koncu co za różnica. Nieważne, że będą stać jak słupy. Nieważne, że im się nie podoba, a zajmują miejsca w pierwszym rzędzie. 12-letnie fanki Hanny Montany (największej rockowej gwiazdy..) na koncercie Dżemu- tragedia.
Chodzi o ludzi, dla których ten koncert znaczy coś więcej niż zwykły dożynkowy koncert. Chodzi o tych, którym zależy, a nie jest obojętne. Można tu wspomnieć Festiwale RR, czy 30-te urodziny. Maaagia. Po prostu magia.
Chyba się rozpisałam
Nie mogę się nie zgodzić. Atmosferę koncerów tworzą głównie ludzie, wokalista w mniejszym stopniu ma na to wpływ. Właściwie już wszystko za mnie powiedziałaś
ALE wokalista powinien angażować się maksymalnie niezależnie od tego jaka jest publiczność. Przynajmniej ja tak myślę. A tego u Maćka nie widzę.
__________________
"Nikt nie każe Ci iść dalej. Można siedzieć i czekać na śmierć. Można przez całe życie siedzieć i czekać na śmierć. To też jest godne, jest honorowe, może być przyjemne, jeśli ktoś potrafi czerpać z tego przyjemność. Nikt nigdy nie powiedział, że tylko jak się idzie naprzód to dopełnia się los człowieka"

Jake, spragniona żaba nie może pić z dwóch jezior jednocześnie

Ostatnio edytowane przez Hermiona1334 : 09-04-2010 o 22:55.
Hermiona1334 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-28-2011, 00:18   #12
Szympi
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Szympi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 116
Domyślnie

Nie obrzucajcie mnie kamieniami, ale nie lubię tego zespołu... jakoś mnie irytuje, sam nie wiem czym. Aczkolwiek niektóre piosenki mają fajne.
Szympi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-05-2012, 22:05   #13
Persephone
Czytelnik horoskopów
 
Persephone na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 17
Domyślnie

Bardzo lubię Dżem, mam do niego duży sentyment. Widziałam ich koncert, nawet robiłam z Nimi krótki wywiad do lokalnej gazety. Są bardzo sympatyczni.
Dżem to legenda, ich utwory są przesycone emocjami i fantastyczne.
__________________
W sieci można udawać wszystko, z wyjątkiem tego, co się naprawdę liczy. Nie możesz udawać inteligencji, poczucia humoru ani błyskotliwości... złośliwości, przewrotności, ani całej reszty twojej paskudnej, fascynującej osobowości.
Antonina Liedtke
Persephone jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:17.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.