Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Postacie

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-21-2007, 19:05   #1
martma12
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 4
Domyślnie Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

Moim ulubionym nauczycielem jest prof. McGonagall. Nigdy nie faworyzuje swoich wychowanków, ale jest wobec nich sprawiedliwa. Nie karze kogoś kogo nie lubi bez powodu, i bez powodu nie nagradza tych, których lubi. Lubię też prof. Lupina. Na jego lekcjach nigdy nie można było się nudzić!
Piszcie!
martma12 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-21-2007, 20:00   #2
Izabella 84
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 159
Wyślij wiadomość przez MSN do Izabella 84
Domyślnie RE: Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

Ja również lubię prof. McGonagall z tych samych powodów co martma12 ale lubię też prof. Lupina ponieważ lekcje z nim zawsze były ciekawe i pouczające.
Izabella 84 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-26-2007, 08:39   #3
TonksII
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 7
Wyślij wiadomość przez MSN do TonksII
Domyślnie RE: Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

A więc tak: na to pytanie mam kilka odpowiedzi... Na_pewno prof. Lupin... Znał się na przedmiocie którego uczył... był przyjazny otoczeniu... miał swój charakter i był w pełni kompetentny a sami musicie przyznać, że Harry'emu pomógł nie raz.. Był prefektem ale i również przyjacielem Syriusza, Jamesa i Petera i może dlatego Harry ma z nim takie powiązania.... Dalej na_pewno prof. McGonagall... Jest to osoba odpowiedzialna, nie faworyzująca nikogo i nigdy, jest doskonałą nauczycielką i pomaga ludziom (np. Harry'emu w piątej części, kiedy sama przysięgła, że mu pomoże zostać aurorem, nawet wtedy kiedy to będzie ostatnia rzecz, którą zrobi w życiu), dla wrogów jest bezlitosna... dalej... Hagrid... lubię go, bo Harry go lubi xD, ale również trudno go nie sympatyzować, bo jest miłą i sympatyczną osóbką... Kocha bliskich i im pomaga... ma niezwykłe podejście do zwierząt (niektóre są niebezpieczne [IV tom] sklątki np.), ale jest również czuły. Nieraz nie potrafi zachować taktyki, dlatego mi się podoba... Dalej... stuprocentowo również prof. Dmbledore... jego trudno nie lubić... jest tak jakby drugą postacią planową... O nim można wyrażać się tylko dobrze... Jestem naprawdę pełna zachwytu, że Rowling udało się stworzyć taką postać jak Dumble... Wszyscy dobrze wiedzą, jaki on jest, aczkolwiek jego wadą jest to, że za szybko i za łatwo potrafi zaufać ludziom... Może dlatego to doprowadziło go do śmierci w VI tomie, jest dobroduszny a to jest już niewątpliwa zaleta... Ma mnóstwo zalet... Pozdrawiam :** :bigrazz:
TonksII jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-27-2007, 12:03   #4
Narcyza
Niepoprawny marzyciel
 
Narcyza na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 45
Domyślnie RE: Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

Severus Snape oczywiście, po za tym eliksiry wydają się być najciekawszym przedmiotem, przynajmniej dla mnie. Profesor Snape jest świetnym nauczycielem i chodzić do niego na zajęcia to była by przyjemność. :smilewinkgrin:
__________________
"Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie" - Severus Snape (HP i ZK)
Narcyza jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-01-2007, 12:18   #5
Bratek1
Praktykant Voodoo
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Świebodzice
Posty: 903
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do Bratek1
Domyślnie RE: Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

Lupin - bo lubię czekoladkę.... a tak serio to uczył mojego ulubionego przedmiotu i był jego najbardziej kompetentnym nauczycielem.

Flitwick- ponieważ jestem dość niski... zawsze mogę się powyśmiewać, że są jeszcze mniejsi ode mnie... a bez żartów, bo potrafił tłumaczyć (tak mi się wydaje) i uczyć.

McGonagall - teraz jaj już se nie będę robić, bo dostanę jeszcze szlaban... sprawiedliwa dla wszystkich, nie ważne z którego domu są, potrafiła utrzymać porządek i częstowała debilkę Umbridge miętowymi pastylkami.

Hagrid - bo częstował uczniów (Harry, Ron, Hermiona) kanapką z mięsem gronostaja...
bo znał się na swym fachu, mimo że był troszkę zamulony.

Dumbledore - przy nim już na serio nie będę sobie jaj robił, bo go uważam za prawdziwego maga... miał właściwe podejście do uczniów.

Croucht jr. (podróbka Moody'ego) - bo zamienił Malfoya w fretkę, żartowałem... bo nauczał o zaklęciach niewybaczalny i że najważniejsza jest "stała czujność".

Trelawney- bo jest strasznie zamulona... bo była prawdziwą wróżbiarką i wypowiedziała dwie (o tylu wiemy, mogło być ich więcej) prawdziwe przepowiednie...

Troszkę bezsensu, jestem strasznie nie zdecydowany, dlatego tak dużo wymieniłem kolesi...
Bratek1 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-01-2007, 12:39   #6
Anika
Super Moderator
 
Anika na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: W Zakamarkach Piekielnych.
Posty: 650
Domyślnie RE: Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

Snape. Ewidemntnie i niepodważalnie Snape. Dlaczego? Och, kocham złych facetów. A ten nie dość, że zły to jeszcze inteligentny <nie to co Voldemort>. Snape jest dla mnie uosobieniem... bo ja wiem... jakiegoś ideału? Ja go kooocham. I żałuję, że mnie nie uczy... bo fakt, kiedyś mnie taki gość uczył <w dziale Gry i Zabawy powinien być temat "Harry Potter w zyciu codziennym"- tam o nim pisałam>. Lubię sarkazm i ostry inteligentny dowcip. Ironia, jad, złośliwość <zakochana ameba> taak... Snape powinien byc moim tatą :*

Lubię też Remika- bo choooco najlepsze XD Bartek, też czytałeś Sezon Ogórkowy, czy mi się wydaje? A tak serio? Bo był taki.... taki fajny. Ja uwilbiam skrajne postacie. Albo skrajnie złe i zgniłe do szpiku kosci, albo skrajnie dobre i bohaterskie <z pominieciem tego kluma Pottera, bo to by było smieszne>

Podrobiony Moody też był świetny- Crouch Jr. to mój idiol. Zły, diablo dżanteligentny gość, do tego wiedzący na czym stoi i tyle mojego wywodu XD
__________________
"Fantazji odrzuć dziś nieostry kształt,
Bo czas by miała już Twój głos i twarz..."
Anika jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-16-2007, 11:36   #7
Gruba Dama
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 314
Wyślij wiadomość przez MSN do Gruba Dama
Domyślnie RE: Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

Najfajniejszy nauczyciel to oczywiście profesor Remus Lupin :-).
Dlaczego? Ponieważ na jego lekcjach zawsze było ciekawie i nigdy nikt sie nie nudził. Nawet fajny egzamin im wymyślił xD.

Lubię również Dumbledore`a, a to dlatego, że jest takim mądrym nauczycielem xD.


McGonagall, bo nigdy nikogo nie faworyzuje i nie wyróżnia x).
Gruba Dama jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-22-2007, 16:05   #8
czarli lestrange
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 74
Wyślij wiadomość przez MSN do czarli lestrange
Domyślnie RE: Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

Najlepszy jest Lupin. Jako nauczyciel i jako człowiek. Wiedział, czego uczy, znał się na rzeczy, a poza tym, jest fantastycznym człowiekiem. Po nim... Dumbledore xD i McGonagall, jako sam nauczyciel. Zasadnicza kobieta etc. etc...
czarli lestrange jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-22-2007, 21:45   #9
melody
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 42
Domyślnie RE: Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

Snape! Może nie uczy świetnie. On po prostu nie umie uczyć innych. Ale z taką wiedzą i aparycją mógłby mi stawiać T z każdej pracy domowej a i tak bym przychodziła na lekcje. :) Szkoda, że nie dane mu bardziej rozwinąć się jako nauczycielowi zajęć (przeciw) czarnej magii.
melody jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-07-2007, 12:16   #10
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie RE: Jaki jest wasz ulubiony nauczyciel?

Według mnie najlepsi byli:
1. Severus Snape za wyzwalanie gniewu w Harrym- było mu to potrzebe (a nauka oklumencji była po prostu cudowna)
2. Mad-Eye Moody za zdrowe podejście do czarnej magii i nauczanie tego co przydatne w nadchodzącej wojnie (Lupin też był fajny, ale te zwierzątka które przynosił nadawały się raczej na pierwszy lub drugi rok)
3. Rubeus Hagrid za to, że w większości przypadków przynosił fajne zwierzęta (oczywiście gdy był pewny siebie, wybaczam mu te fragmenty z bezpiecznymi stworzeniami na trzecim i piątym roku). Szkoda, że nie mógł zatrzymać Norberta .
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Bogin - jaki jest wasz strach? OLCIA Świat Magii 91 02-16-2012 00:38
Jaki jest Wasz ulubiony piłkarz? wiktor Kosz 58 08-30-2007 20:48
Jaki jest waż ulubiony czarny charakter ??? magic Albus Dumbledore Kosz 0 04-21-2007 22:10
Jaki jest wasz najlepszy bochater Roki Kosz 3 04-21-2007 12:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:07.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.