Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 06-18-2007, 19:53   #1
Kasia Kaiper
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 9
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

Cytat:
Lordamian11 napisał/a:
Jak myślicie co sie stało np. z ciałem Voldemorta po śmierci Lilly Potter?
Moim zdaniem przy tak dziwnej i nieoczekiwanej magii ciało Lorda poprostu się rozpłynęło. Zniknęło.

Albo co ,,teraz'' (po 2, 3, 4, 5, 6, 7 częśći) jest na 3 piętrze ,,zakazanym korytarzu''?
Pewnie jes poprostu nieużywany.

Co się stało z Komnatą Tajemnic, Wrzeszczącą Chatą?
O Komnacie Tajemnic było mówione że została zburzona. Natomaias sądzę że Harry ma złe wspomnienia związane z Chatą dlatego tam nie bywa.

Czemu nie używa języka wężów?
Ponieważ jest mu niepotrzebny.

Czemu dziadkowie Harrego (rodzice Jamesa) nigdy go nie odwiedzili, nie dali znaku życia?
Naj prastrzym wyjaśnieniem jest to że oni też nie żyją.

W książce jest wspomniana łazienka, ale nic nie jest wspomniane o tym, żeby ktoś się mył Dlaczego? I nareszcie co z Bogiem, z Kościołem? Używają tam zwrotów np. Hermiona: - mój BożeB) Dlaczego? Czy Bóg dla nich istnieje? Skoro Hermiona mówi ,,Boże'' to najwyrażniej tak, ale w tej sytuacji gdzie kościół?
[small]
Nie mam pojęcia, gdzie się podział pierwszy post, więc zostawiam go tutaj w postaci cytatu. li.
[/small]

Kościół jest w tej książce nieważny. Jakby któryś z głównych bohaterów był chrześcijaninem, Gwiazdka u Weasleyów wyglądała by jak ta, którą przedstawił Arthur Weasley "Wigilia w Norze". http://forum.twoj.net/index.php?showtopic=198
Kasia Kaiper jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-18-2007, 19:56   #2
Krzychu_110
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 109
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

W Boga wierzą to przercież oczywiste jak mają tam swięta Bożonarodzeniowe, jak to co się stało z ciałem Voldemorta po śmierci Lili czytaj dokładnie książne był jak jak by duszą albo czymś w rodzaju dymu dzięki czemu mógł wchodzić do ciała innych ludzi jak w pierwszej części, a po co Potter ma wracać do starych miejsc autorka raczej chce żeby Harry poznawał nowe miejsca, a nie wracać do starych, a niby kiedy miałby używać jezyka wężów i po co? Po co wspominać że się ktoś mył podnieca cię to...to by tylko zmarnowało czas autorki żeby wypisywać takie głupoty na reszte nie moge odpowiedziećB)
Krzychu_110 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-18-2007, 21:50   #3
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

W Boga wierzą, choć i tak pewnie większość to ateiści. To porostu nie jest książka z poruszonym tematem religii. I dobrze! Przynajmniej troche oddechu...a co do reszty wszystko chyba ma się wyjaśnić w VII tomie, miejmy nadzieję.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-21-2007, 20:07   #4
czarli lestrange
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 74
Wyślij wiadomość przez MSN do czarli lestrange
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

Dobrze że o bogu nie ma, bo to nie jest dzieło tylko dla chrześcijan. Sprawa higieny osobistej bardzo mnie zajmuje, bo nigdy nie było o tym nic, poza eliksirem wielosokowym i jajem w łazience prefektów. no i jak Harry się dowiedział, że będąc kapitanem Gryfonów może korzystać z łazienki prefektów.
czarli lestrange jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-29-2007, 16:09   #5
Cette Noire
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 42
Wyślij wiadomość przez MSN do Cette Noire
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

Dobra, lecimy po koleji.

Cytat:
Jak myślicie co sie stało np. z ciałem Voldemorta po śmierci Lilly Potter?
W tym wypadku kwestia pogrzebu wedugł tradycji jakiejkolwiek relligi odpada, bo nie mówcie mi, że Czarny Pan wierzył w colkolwik innego poza sobą. Zwykłe rozlożenie się zwłok równiez, bo to by było czysto niekanoniczne (, chociaż z dugiej strony nawet realne). Zbranie cała przez jakiegoś ze śmieriożerców -> patrz zdanie wcześniej. Z ,,rozpłynieciem ciała" osobiscie mi to by nawet pasowało, jednakże obstaję przy tym,że sprawa jest poprostu ( jak na razie) niewyjaśniona.


Cytat:
Albo co ,,teraz'' (po 2, 3, 4, 5, 6, 7 częśći) jest na 3 piętrze ,,zakazanym korytarzu''?
Wydaje mi się, że nic specjalnego-> normalne klasy, w niektórych nawet moga się odbywać lekcje, które w 1-szym tomie były przeniesione gdzieś indziej ( oczywiście klape w podlodze ,,zamurowano")

Cytat:
Co się stało z Komnatą Tajemnic, Wrzeszczącą Chatą?
Komnata Tajemnic -> ja raczej nie wierze, by mozna było sobie zburzyć coś ot tak poprostu, co zostało zbudowane przez legendarnego Salazara Slytherina, chyba,że rzeczywiście na 100% w książce tak pisało. Wg. mnie raczej sobie nieszkodliwie ( bo tylko dwie osoby moga dac radę tam wejść: Harry i Lord Voldemort) stoi i tyle.

Wrzeszcząca Chata -> o wydarzeniach w niej wiedziała garstka osób , więc zapewne nie było najmniejszego sensu ją niszczyć, na dodatek jeżeli była swoistą atrakcją turystyczną.

Cytat:
Czemu nie używa języka wężów?
Jat to nie uzywa? Przecież użył w 6-ej części , by zrozumiec mowe Morfina Riddla, w myślowiedni Dumbeldore'a. A to,że na codzień nim się nie posługuje, to raczej dlatego,że nie ma z kim. Prawda? ;-)

Cytat:
Czemu dziadkowie Harrego (rodzice Jamesa) nigdy go nie odwiedzili, nie dali znaku życia?
Powiem krótko, na 99,(9) nie żyją. A jeżeli jednak żyją ( co w świecie fantasy jednak musimy uwzględnić) to nie mam bladego pojęcia czemu, tego nie robią.

Cytat:
W książce jest wspomniana łazienka, ale nic nie jest wspomniane o tym, żeby ktoś się mył Dlaczego?
Nieprawda, w bodajże 5 części było wspominne ,że Ron poszedł się umyć po treningu. I tak nawiasem, chciałbyś/abyś, żeby co półtorej strony było dokładnie opisane, jak ktoś bierze przysznic i etc. . .?
Cette Noire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-29-2007, 17:28   #6
Ginny363
Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 38
Wyślij wiadomość przez MSN do Ginny363
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

Człowieku, ale sie dopatrujesz szczegółów. Tak twoje domysły są bardzo prawdopodobne no ale ludzie po co tam Bóg. Nie żebym była niewierząca... Ale to jest ksiązka fantastyczna! Po to czyta sie ksiązki żeby uciec od realiów rzeczywistości a nie żeby ją czytać...
Ginny363 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-08-2007, 23:38   #7
Pomylunaa
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 11
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

Moim zdaniem uczniowie Hogwartu wierzą w Boga ale pewnie jest także wielu takich którzy są innego wyznania (no bo skoro czarodzieje mogą być wszędzie na całym świecie gdzie na caly świat przypadają tylko 3 szkoły magiczne to trudno by było zeby wszyscy uczniowie byli chrześcijanami ). Ale to dobrze że Rwling nie zagłębiala sie w tematy religijne bo magia i religia nie idą w parze. Zaraz by się jakis z tego skandal zrobił i to jeszcze gorszy niż to co tak niedawno wielu księży mówiiło ( ze niby HP nakłania do pogaństwa i satanizmu ). Zreszta nie wyobrażam sobie tego żeby w HP dzieci co niedzielę do kościółka popieprzały z Mcgonagall na czele. Ni w gruchę i pietruchę xD
Pomylunaa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-21-2007, 11:26   #8
Stefa
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 94
Wyślij wiadomość przez MSN do Stefa
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

A teraz powiem szczerze, co o tym wszystkim sądzę. Ja jestem chrześcijanką i muszę powiedzieć, że trochę mnie razi, że w Harrym nie jest dokładnie określone, w co kto wierzy. Ten lekceważący stosunek Jo do religii czasem mnie denerwuje. Zgadzam się, że magia i religia nie idą w parze, ale... no jak ktoś bardzo mocno wierzy w Boga, to trochę trudno mu czytać o takim całkowitym braku poszanowania dla niedzieli, czy tak powierzchownym obchodzeniu świąt chrześcijańskich. Wiem, że trzeba szanować różnice kulturowe i religijne... ale nic nie poradzę na to, że czytając niektóre wypowiedzi na tym forum robi mi się przykro i że brak akcentów w stronę jakiegokolwiek wierzenia w książce mnie odstręcza. Może po prostu nie nauczyłam się jeszcze tej niezbędnej tolerancji? Jestem gotowa na wszystko, by wyraźnie zaznaczyć, że wierzę w Jezusa i Maryję i jestem z tej wiary dumna. Dlatego mogłam przez przypadek kogoś tutaj obrazić, za co z góry przepraszam.
Stefa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-21-2007, 13:27   #9
Limak
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 30
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

Cytat:
Ten lekceważący stosunek Jo do religii czasem mnie denerwuje.
A mnie denerwują takie wypowiedzi, no bo w której książce jest mowa o kościele? A po pierwsze chciałabyś, żeby Harry codziennie wieczorem modlił się po chrześcijańsku czy co niedziela latał do kościoła, ale POMYŚL, ta książka jest wydawana na całym świecie, gdyby Rowling pochodziła z Azji i wyznawała choćby Islam, to czy miło by Ci było jakby co chwile w książce były jakieś wspominki o religii Islamskiej? To nie jest książka tylko dla Chrześcijan choć samo wspomnienie o Bożymnarodzeniu może się wydawać dziwne dla ludzi z Chin czy Indii. Jesteś dumna ze swojej religii ponieważ urodziłaś się w chrześcijańskiej rodzinie, ale to bardzo dobrze, że Jo szanuje również tę większość ludzi którzy urodzili się w innych religiach i to one są dla nich najważniejsze.
Limak jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-21-2007, 16:48   #10
Stefa
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 94
Wyślij wiadomość przez MSN do Stefa
Domyślnie RE: Sprawy niewyjaśnione przez autorkę

No i pięknie, ale nie wmawiaj mi, że ja ich nie szanuję. I koniec dyskusji, bo nie mam ochoty jej ciągnąć.
Stefa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Sprawy organizacyjne hogwartu misia5000 Kosz 18 10-06-2007 12:30
[NZ] Przez jednego Śmierciożercę Slayerka Kosz 7 06-30-2007 09:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:22.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.