Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Kosz

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-21-2007, 21:32   #51
Tomasz - 94
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 22
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

1. Dambeldore leży se teraz w grobie i się pewno przewraca jak to czyta.
2. Faweks ulecza tylko rany !
3. Od kiedy od zaklęcia Expelliarmus błyska Zielone światło??
4. Który z tamtych śmierciożerców nie jest po stronie Czarnego Pana ??
Tomasz - 94 jest off-line  
Stary 08-22-2007, 18:37   #52
Dexter
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 8
Wyślij wiadomość przez MSN do Dexter
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

No właśnie.
Od Avady Kedavry nie wylatuję się w powietrze ale za to od razu zabija.
W sumie Snape umie rzucić zaklęcie bez wypowiadania słowa.
Z drugiej strony to troche nieprawdopodobne żeby dumbledore jeszcze żył.

Nie wierzę że żyję i wolę żeby nie żył niech harry sam sobie poradzi !!!!!!!
Dexter jest off-line  
Stary 08-23-2007, 11:43   #53
Tomasz - 94
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 22
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

Dobra ja jeszcze powiem coś od siebie. Gdyby się nad tym zastanowić to może i nie umarł:

Jest wiele dowodów, że Dambeldore żyje. Pierwszy z nich to piosenka którą Hagrid i Prof. Slughorn śpiewali po pogrzebie wielkiego pająka:

A Odona dzielnego wnet do domu ponieśli,
Do miejsca, które znał jako chłooopię,
I złożyli go tam, z kapeluszem na piersiach,
Różdżkę mu przełamali nad progiem.

A więc gdy Malfoy rozbroił Dambeldora nic już o różdżce nie wiadomo. Na pogrzebie jej nie przełamano, a jak mówi piosenka różdżkę się łamie.

Po drugie jak tak wielki czarodziej jak Albus Dambeldor mógł zostać rozbrojony przez 16 - latka??

Po trzecie: Dlaczego Dambeldore rzucił zaklęcie na Harrego zanim wszedł Malfoy? Dlaczego rzucił w ogóle na niego zaklęcie jak Harry był bezpieczny pod peleryną niewidką?? Dlatego, żeby Harry niczego nie popsuł? Zeby się nie rzucił na Snape'a? Śmierć była ukartowana z góry?

Po czwarte: "Severusie... Błagam" Chyba nie myślicie, że czarodziej takiego pokroju jak Dambeldore mógł błagać o życie!

Po piąte: Słynne słowa Avada Kedavra. Jak czytam w HP i CO widzimy jak umiera Cedrik Diggory. Upada na ziemię martwy. Jeśli jednak czytamy o Dambeldor'ze "...jak moc zaklęcia wyrzuciła Dambeldora w powietrze..." Wyrzuciła w powietrze jak to możliwe? Po klątwie Avada Kevadra czarodziaj upada na ziemię a nie odlatuje.


Trochę się rozpisałem... Więc jeśli się nad tym zastanowić to wyciągamy wnioski takie:

Przez całą książkę Harry i bohaterowie ćwiczą zaklęcia niewerbalne (Tak to się pisze?). Tak więc jeśli Dambeldore wyleciał w powietrze to Snape mógł powiedzieć Avada Kevadra, a użyć zaklęcia newerbalnego z której także wylatuje zielony błysk. Aha i mamy jeszcze jeden powód sądzić, że Snape jest dobry. Hagrid wygadał sie przed Harrym, że Dambeldore przypominał Snape'owi, żeby działał tak jak mu powiedział! Tak więc słynne na cały Tom 6 słowa "Severusie.. Błagam" mogą oznaczać wiele ale na pewno nie błaganie o życie. Może to oznaczac "Severusie.. Błagam trzymaj się planu"
Tomasz - 94 jest off-line  
Stary 08-30-2007, 13:24   #54
Cedrik Diggory
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 2
Wyślij wiadomość przez MSN do Cedrik Diggory
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

Ja też myślę że Dumbledore umarł i są na to dowody np. jego portret w gabinecie dyrektora a jakos nie slyszalem ze ten ktory ma portret u dyrektora zyl
Cedrik Diggory jest off-line  
Stary 09-01-2007, 13:25   #55
Marigold
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 37
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

Nie mnie się wydaje, że Dumbledore upozorował swą śmierć . No nie mówcie ,że tak wileki czarodziej dałby się tak szybko wykończyć!! :bigeek:
Marigold jest off-line  
Stary 09-01-2007, 13:52   #56
Mitzi Caspar
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 151
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

Cytat:
Marigold napisał/a:
Nie mnie się wydaje, że Dumbledore upozorował swą śmierć . No nie mówcie ,że tak wileki czarodziej dałby się tak szybko wykończyć!! :bigeek:
Ale przecież był bardzo, bardzo osłabiony...
Mitzi Caspar jest off-line  
Stary 09-01-2007, 14:04   #57
Flowerpower
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 104
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

Cóż, trzeba zaufać Rowling, ona wie co robi. I zrobiła słusznie, bo Harry nie może się wciąż chować za płaszczem Dumbledore'a.
Flowerpower jest off-line  
Stary 09-02-2007, 18:47   #58
Caroline_Tonks
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

Snape dokładnie na głos wypowiedział słowa Zaklęcia Uśmiercającego, ale od niego wylatuje się w powietrze!!!
Wydaje mi się, że może, któryś śmierciożarca żałował Dumbledore'a i go odepchnął.

Jednak książka mówi:
"- Severusie...
Ten glos przeraził Harry'ego bardziej niż wszystko, co do tej pory się wydarzyło. Po raz pierwszy usłyszał Dumbledore'a błagającego. Snape nic nie powiedział, tylko podszedł do niego odtrącając po drodze Malfoya. Śmierciożercy cofnęli się bez słowa. Nawet wilkołak wyglądał na przestraszonego.
Snape popatrzył na Dumbledore'a, a na jego podłużnej twarzy odmalowała się odraza i nienawiść.
-Severusie... błagam...
Snape uniósł różdżkę i wycelował nią w Dumbledore'a.
-Avada kedavra!
Z KOŃCA JEGO RÓŻDŻKI WYSTRZELIŁ STRUMIEŃ ZIELONEGO ŚWIATŁA I UGODZIŁ DUMBLEDORE'A PROSTO W PIERSI. Krzyk przerażenia nie wydarł się z gardła Harry'ego. Niemy i nieruchomy musiał patrzeć, JAK MOC ZAKLĘCIA WYRZUCIŁA DUMBLEDORE'A W POWIETRZE, GDZIE PRZEZ UŁAMEK SEKUNDY ZAWISŁ POD JAŚNIEJĄCĄ CZASZKĄ, A POTEM POWOLI, JAK WIELKA SZMACIANA LALKA, OPADŁ, PRZEWALIŁ SIĘ PRZEZ BLANKĘ I ZNIKNĄŁ MU Z OCZU..."
Caroline_Tonks jest off-line  
Stary 09-02-2007, 21:38   #59
Bella Black
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 379
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

Tak w ogóle to witam Nowa jestem

A co do tego, czy Dumbledore umarł, czy nie...
Jak dla mnie umarł. Na początku też czytałam te wszystkie hipotezy, które niby miały potwierdzać to, że on ciągle żyje...
Ale jak się tak zastanowić, to równie dobrze to, że Dumbledore wyleciał w powietrze mogło być wynikiem tego, że Rowling chciała dodać tej scenie więcej dramatyzmu. Tak ja myślę.
A poza tym chyba nudnawa byłaby 7 część, gdyby się okazało, że wszyscy nagli zmartwychwstali i jest jeden wielki happy end
Ja tam ciągle mam nadzieję, że Harry w 7 części zginie :yes:
ale nie mam zamiaru się przekonywać, jak było, przed polską premierą
Bella Black jest off-line  
Stary 09-07-2007, 20:37   #60
Ginny14
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 15
Wyślij wiadomość przez MSN do Ginny14
Domyślnie RE: Czy Dumbledore naprawdę umarł?

Mówiąc szczerze to trochę naiwna bajeczka. Podszyć sie pod trzmiela nikt nawet by nie próbował, a nawet jakby dumbledor nie umarł przez zaklęcie Snape'a to i tak spadł z strasznie wysokiej wieży ASTRONOMICZNEJ. Tego nie dałoby się przezyć:yes:
Ginny14 jest off-line  
Zamknięty temat


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Czy chcielibyście, aby Hogwart naprawdę istniał? Mishia Świat Magii 207 02-16-2012 00:22
To naprawdę koniec??? Hermi004 Kosz 2 03-30-2008 16:15
Prawda ... Jak naprawdę było???: Hermionka_G Kosz 79 06-02-2007 12:08
Jak to było naprawdę... Madzia_lily Kosz 180 04-08-2007 18:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.