Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki > Insygnia Śmierci

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 02-27-2008, 18:33   #1
ania1
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 37
Domyślnie Jak by to było, gdyby Severus przeżył?

Co waszym zdaniem by się stało, gdyby Severus przeżył? To mogłoby być bardzo ciekawe.
Wypowiadajcie się ;].

Ostatnio edytowane przez mimid : 11-14-2009 o 11:51.
ania1 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-28-2008, 11:39   #2
OLCIA
Fanatyk, niegroźny
 
OLCIA na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 222
Domyślnie RE: jak by to bylo gdyby severus......??????????

nO CIEKAWE!!!!!!!! Pogodziłby się z Harrym, mieliby sobie dużo do wyjaśnienia, pewnie Snape zotałby ojcem chrzestnym dziecka HARREGO i Ginny!napewno pani Rowling wymyslilaby cos równie ciekawego jak w przypadku pozostałych osób! pierwszy raz było mi żal Snape bo w pozostałych częściach moja nienawiśc do Snape wzrastała wraz z Harrym!! ale cóz miło się zaskoczyłam
__________________
-----Odkąd jest na świecie mój mały cud, na wszystko patrzę inaczej----
OLCIA jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-29-2008, 20:07   #3
Nicole_Scherzinger
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 12
Wyślij wiadomość przez MSN do Nicole_Scherzinger
Domyślnie RE: jak by to bylo gdyby severus......??????????

Tak się zastanawiam co by bylo gdyby Snape przeżył.
Napewno Harry nie dowiedzial się że Severus kochał się w jego matce a także to że był caly czas po 'dobrej stronie'. Napewno nie poznalibyśmy tylu tajemnic jakie skrywał Snape.
Nicole_Scherzinger jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-29-2008, 22:02   #4
Lily06011
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 14
Domyślnie RE: jak by to bylo gdyby severus......??????????

No, gdyby Snape przezył to mogło by być ciekawiewyjaśnił by Harry'emu wiele spraw. Ale można gdybać bez końcachociaż w stosunku do Pottera to fajnie jest pomyśleć ,,a co by było gdyby"?
Lily06011 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-01-2008, 12:54   #5
gnebiwtrysk
Super Moderator
 
gnebiwtrysk na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,345
Domyślnie RE: jak by to bylo gdyby severus......??????????

Mogłoby być różnie. To zależy czy Harry dowiedziałby się o tym wszystkim gdyby Snape nie umarł. Bo gdyby Snape przeżył i nie przekazał mu swoich wspomnień to Harry nadal darzył by go nienawiścia.
Jeśli Harry dowiedziałby się o tym, że Snape był zawsze wierny Dumbledore'owi i że z miłości do Lily zawsze go chronił mogloby byc ciekawie. Nie wierze jednak w klasyczny happy and, w którym Snape zostałby ojcem chrzestnym (i takie tam bzdury).... i żyli długo i szczęśliwie. Myslę, że Harry chciałby jakoś Snape'owi podziękować. Raczej nie potrafiłby tego z siebie wyksztusić wiec myślę, że skończyło by się na spojrzeniu Snape'owi prosto w oczy. On by przecież wszystko zrozumiał.... A potem rozeszli by się ze słów.

Bo jeśli Snape byłby dla Harry'ego drugim ojcem to chyba zwymiotowałabym na książkę xD
__________________
Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Böse will und stets das Gute schafft
gnebiwtrysk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-01-2008, 13:27   #6
Sev1302
Praktykant Voodoo
 
Sev1302 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 499
Domyślnie RE: jak by to bylo gdyby severus......??????????

też o tym myslałam. troszkę się wkurzyłam kiedy Rowling uśmierciła Snapa, dopiero co dowiedzieliśmy się że był cool, dobry i w ogóle super, a tu od razu bachhhhhh UMARŁ. (no może inna kolejność) Lecz gdyby przeżył to właśnie zależałoby jak by się on zachował, czy w końcu zaakceptowałby że Harry był synem Jamesa i pokochał by go czy dalej byłby do niego wrogo nastawiony. Co do Harrego to myśle ze mimo wszystko by mu wybaczył (bo w końcu to Snape wydał Lily Voldemortowi) bo to też w dużej mierze dzięki Snapowi dalej żył i w ogóle. Więc myślę ze ze Snapem mogłabyc fajna historia
Sev1302 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-01-2008, 13:47   #7
gnebiwtrysk
Super Moderator
 
gnebiwtrysk na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,345
Domyślnie RE: jak by to bylo gdyby severus......??????????

Jesli chodzi o Harry'ego to myślę, że wybaczyłby Snape'owi. Pewnie miałby do niego jakas uraze, ale myślę że jego wrogie nastawienie by minęło.
Snape raczej by sie na szyję Harry'emu nie rzucił... Dokończył misję, którą zaczął więc teraz może odejść. Wątpie żeby połaczyła ich jakaś przyjaźń. Raczej zmieniłoby się troche ich nastawienie do siebie. Tak troche na lepsze, ale bez przesady.


Cytat:
Lecz gdyby przeżył to właśnie zależałoby jak by się on zachował, czy w końcu zaakceptowałby że Harry był synem Jamesa i pokochał by go czy dalej byłby do niego wrogo nastawiony.
Czy zaakceptowałby to, że jest synem Jamesa jest warte zastanowienia, ale pokochać by go nie pokochał. Bardzo wątpliwe. Z resztą gdyby tak się stało Snape stracił by swój urok
__________________
Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Böse will und stets das Gute schafft
gnebiwtrysk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-01-2008, 14:55   #8
DVD
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 20
Domyślnie RE: jak by to bylo gdyby severus......??????????

Na pewno nie został by ojcem chrzestnym dziecka Harrego i Ginny ;] Według mnie Snape nadal traktował by Harrego jak śmiecia. Przecież nie znosił Harrego za to, że był synem Jamesa, a w tym względzie nic się nie zmieniło ;d Na pewno Harry zmienił by nastawienie do Snape, ale bez szans, aby podziałało to w drugą stronę.
DVD jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-02-2008, 12:51   #9
Gosia27
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 28
Domyślnie RE: jak by to bylo gdyby severus......??????????

Ja w ogóle nie wyobrażam sobie, by Severus mógł przeżyć. Nie chciałam by zginął, bo to mój ulubiony bohater, ale innej wersji nie umiem sobie wyobrazić. Dla Niego byłaby to męczarnia chyba.
Gosia27 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-02-2008, 22:50   #10
Al
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 5
Domyślnie RE: jak by to bylo gdyby severus......??????????

dzis skączylem ostatnia czesc mam wielki zal czego sewerus wczesniej nigdy nie powiedzial ze jest po dobrej stronie nie lubialem go ale po tej wizycie w myslosiewni zaczolem go lubic zal mi go tak jak szczegolnie Lupina myslalem ze Harry zajmie sie nim calkowicie jak by nie bylo jeszcze babci jego wielka strata
Al jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Severus i Lily malinka_09 Insygnia Śmierci 69 05-09-2011 17:58
severus snape - książe półkrwi palec Kosz 3 05-28-2008 15:03
Alan Rickman (Severus Snape) Elsanka Kosz 3 02-01-2008 21:03
Severus Snape dobry czy zły ? Gruba Dama Kosz 7 08-07-2007 23:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:33.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.