Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-05-2009, 14:03   #1
Ginny_Kitty
Świr wymagający opieki
 
Ginny_Kitty na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 308
Domyślnie Hrabia Monte Christo

Z "Hrabią" pierwszy raz zetknęłam się w szkole. W podręczniku dla szóstych klas języka polskiego zamieścili krótki fragmetn, który mnie całkowicie do "Hrabiego" zniechęcił. Fragment ten świadczył o tym, że książka musi o piratach i skarbach, co jest zupełną nieprawdą.
Akurat w tym samym tygodniu w tv leciał film "Hrabia Monte Christo", więc stwierdziłam, że go sobię obejrzę. Powstrzymała mnie od tego moja mama, protestując i mówiąc, żebym najpierw przeczytała książkę.
Przeczytałam. Z poczętku było nudno (czyt. trzy pierwsze strony były nudne), ale już po pierwszym rozdziale nie mogłam się oderwać od lektury.
"Hrabia Monte Christo" to opowieść Alexandra Dumasa o młodym, szczerym i naiwnym marynarzu, Edmundzie Dantesie o dobrym sercu, który ma wszystko, czego prosty człowiek potrzebuje: dobrą pracę, kochającego ojca i cudowną dziewczynę. Nie żył w wielkim pogactwie, a mimo to budził wielką zazdrość innych ludzi.
Nie będę więcej zdradzać. Napiszę tylko, że cała książka jest o zemście. Zemście za wyrządzone zło.
Zachęcam do przeczytania "Hrabiego". Czytałam go już kilka razy i nigdy mi się nie znudził. Ta książka bawi, intryguje, wciąga.
Jeśli czytaliście "Hrabiego", napiszcie swoje opinie o tej książce.
__________________
Okrągły pokój wspólny Ravenclawu przypominał klatkę dla kanarków – wpuszczone w ściany filary podtrzymujące półkoliste sklepienie całkiem zgrabnie udawały pręty. W zachodniej ścianie widniało kilka okien – szyby w ich górnych, półokrągłych ćwiartkach pokryte były rysunkami kruków. Magiczne ptaki trzepotały skrzydłami lub poprawiały pióra, wypełniając wnętrze barwnymi błyskami światła. Pokój utrzymany był w odcieniach błękitu i brązu.
Stowarzyszenie Snaperek
Ginny_Kitty jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-16-2009, 22:53   #2
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Dumas pisze dobre książki i jestem zwolenniczką jego powieści : ).

Tę książkę czyta się przyjemnie, wręcz zachłannie. Rewelacyjny pomysł i ciekawy styl pisania. Trochę przynudzał na opisach, ale ogółem świetnie.

Lubię [***].
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-21-2009, 10:01   #3
Ginny_Kitty
Świr wymagający opieki
 
Ginny_Kitty na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 308
Domyślnie

Ktoś czytał może Damę Kameliową Dumasa? Podobno niezła książka.
__________________
Okrągły pokój wspólny Ravenclawu przypominał klatkę dla kanarków – wpuszczone w ściany filary podtrzymujące półkoliste sklepienie całkiem zgrabnie udawały pręty. W zachodniej ścianie widniało kilka okien – szyby w ich górnych, półokrągłych ćwiartkach pokryte były rysunkami kruków. Magiczne ptaki trzepotały skrzydłami lub poprawiały pióra, wypełniając wnętrze barwnymi błyskami światła. Pokój utrzymany był w odcieniach błękitu i brązu.
Stowarzyszenie Snaperek
Ginny_Kitty jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-21-2009, 20:38   #4
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Ojacie. Nie czytalam, ale jak chcesz o tym pogadać, to nie w tym temacie, bo to chyba Monte Christo ;>.
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-17-2009, 17:53   #5
Luke James Potter
Świr wymagający opieki
 
Luke James Potter na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Lokalizacja: Privet Drive 4 Little Whinging Surrey England
Posty: 326
Domyślnie

Zamierzam przeczytać hrabiego. jesto obecny w mojej biblioteczce, jednak jest dosyć obszerny, więc zostawiłem go na sam koniec wakacji, by je zakończyć tym wspaniałym akcentem.
__________________
"Ostatnie kłęby pary rozwijały się w jesiennym powietrzu. Pociąg powoli zniknął za zakrętem. Harry wciąż unosił rękę w geście pożegnania.
- Da sobie radę - powiedziała Ginny.
Harry spojrzał na nią, opuścił rękę i z roztargnieniem dotknął nią blizny na czole.
- Wiem.
Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu.
Wszystko było dobrze."
Luke James Potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-04-2010, 23:50   #6
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

Dama Kameliowa to wspaniała książka, jednowątkowa. Autorem jednak nie jest sam A. Dumas, ale jego syn... też A.Dumas.

Hrabia Monte Christo to książka trudna. Odstrasza swoją długością, a język przecież wcale nie jest taki prosty. Jednak po przeczytaniu pozostaje taka duma. Nigdy nic mnie tak nie rozwinęło jak Hrabia. Postacie dopracowane pod każdym względem, temat główny zemsta, który przez większą część powieści gdzieś tam się kryje, aby na samym końcu wyskoczyć z całą swoją mocą. Wydaje mi się, że to jedna z ksiąg, które po prostu trzeba przeczytać.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:30.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.