Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Muzyka

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 06-18-2009, 20:22   #1
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie Opera, operetka, balet.

Cóż... na początku myślałam by umieścić ten temat w "Innych", jednak uznałam, że "Muzyka" jest bardziej odpowiednia.
Opery, operetki i balety. Jedne z najpiękniejszych, jeżeli nie najpiękniejsze sztuki wystawiane na całym świecie. Zachwycają muzyką, tańcem i historiami, które opowiadają. Harmonia dźwięków, każdy ruch i słowo napełniają zachwytem. Oczywiście, są przedstawienia gorsze i lepsze, jednak każde z nich ma w sobie tą wspaniałą magię.
Osobiście nie mogę sobie wyobrazić życia bez melodii z "Carmen", "Cyrulika sewilskiego", "Aidy", "Tosci", "Wesołej wdówki", "Orfeusza w piekle", "Życia paryskiego" i "Zemsty nietoperza". Mają w sobie coś takiego, co nie pozwala ich zapomnieć i przestać nucić.
Co do baletu to kocham wszystkie, bez wyjątków. Największy sentyment żywię jednak do "Jeziora łabędziego", "Dziadka do orzechów", "Romea i Julii" oraz "Spartakusa".
A jak to wygląda u was? Lubicie te przedstawienia?
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-20-2009, 11:18   #2
Lady Mary Jane
Moderator
 
Lady Mary Jane na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,687
Domyślnie

Dla mnie jedyną operą, którą UWIELBIAM, jest Madame Butterfly. Zawsze przechodzą mnie dreszczę, kiedy widzę śmierć Butterfly. I to jej dziecko... Jak ona się z nim żegna, przytula... Omfg.

Balety? Nie, nie, to zdecydowanie nie dla mnie. O ile opery mnie nie nudzą, to przy baletach wymiękam. Nie jestem jakimś znawcą, nie interesuję się nawet tym. Ja po prostu słucham tego, co mi się podoba : )
Lady Mary Jane jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-25-2009, 12:39   #3
Kitri
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 4
Domyślnie

Uwielbiam opery i balety (: Muzykę z nich również.
Sama chodzę do Szkoły Baletowej i nie wyobrażam sobie życia bez tańca.

Uwielbiam "Carmen", mogę oglądać bez przerwy i się nie znudzę. Z baletów uwielbiam "Don Kichote", "Jezioro Łabędzie", "Dziadek do orzechów", "Spartakus", "Coppelia", "Ognisty Ptak"... no, w sumie wszystkie XD
__________________
It does not do to dwell on dreams and forget to live.
Kitri jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-03-2009, 10:33   #4
nikt.
Niepoprawny marzyciel
 
nikt. na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Lokalizacja: stumilowy las ;)
Posty: 42
Domyślnie

Ja byłam w sumie tylko na jednym przedstawieniu (wycieczka klasowa), był to "Rigoletto", ale zakochałam się w operze. Wyjazd do opery to było dla mnie wielkie przeżycie - pierwszy raz i w ogóle... Denerwowała mnie jedynie jakaś brytyjka, która przyszła w dresie i siedziała obok mnie bezkarnie śmierdząc papierosami, ale cóż, każdy ma prawo do sztuki...
Jeżeli chodzi o śpiewaków to Arnold Rutkowski rządzi
__________________
Chcesz wiedzieć skąd mam te blizny? Mój ojciec był pijakiem i... łajzą. Któregoś dnia odbiło mu bardziej niż zwykle. Mama chwyciła kuchenny nóż żeby się bronić. Nie spodobało mu się to. Ani trochę... Więc patrzyłem jak wbijał w nią nóż, śmiejąc się jak zwykle... Odwrócił się do mnie i spytał: „Skąd ta powaga, synu?” Podszedł do mnie z nożem w ręku... „Skąd ta powaga?” Włożył mi nóż w usta. „Przyprawmy tej twarzy trochę uśmiechu”
... why so serious?
nikt. jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:26.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.