Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Inne

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-20-2012, 01:10   #91
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Angol pisemny - prosty był xD List prywatny i zaproszenie
Z tym listem to tak nie do końca wiadomo ;d Jedni twierdzą, że prywatny, drudzy że formalny, a trzeci, że połączenie obu (;o)... W sumie ja też napisałbym prywatny, bo polecenie jest sformułowane tak obcesowo: "napisz do Anglika".
Ciekawe co z tym zrobią, patrząc na to jak podzielone są opinie, będą niezłe jaja z tego xD
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-20-2012, 10:56   #92
Piotrek GT
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Piotrek GT na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Lokalizacja: Toruń
Posty: 144
Domyślnie

Ja tam cisłem jako list prywatny, gadałem z babką od angola i powiedziała że ona tez by napisała jako prywatny więc chyba bd okej xD
__________________
Bo w krwi płynie benzyna, w sercu świszczy turbina...
Piotrek GT jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-20-2012, 14:38   #93
fuerte
Super Moderator
 
fuerte na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do fuerte Wyślij wiadomość przez AIM do fuerte Wyślij wiadomość przez MSN do fuerte Wyślij wiadomość przez Yahoo do fuerte
Domyślnie

Cytat:
Z tym listem to tak nie do końca wiadomo ;d Jedni twierdzą, że prywatny, drudzy że formalny, a trzeci, że połączenie obu (;o)... W sumie ja też napisałbym prywatny, bo polecenie jest sformułowane tak obcesowo: "napisz do Anglika".
Ciekawe co z tym zrobią, patrząc na to jak podzielone są opinie, będą niezłe jaja z tego xD
Ogólnie polecenie było, żeby napisać do faceta, który kiedyś uczył cię angielskiego. Więc na dobrą sprawę, powinno się zachować pewne formy grzecznościowe. Nie pisałam też takiego całkowicie formalnego listu, całego w tych formach. Po prostu zastosowałam niektóre zwroty typu 'you are cordially invited' 'yours sincerely' i nara.
I nadal twierdzę, że rozszerzona geografia była najbardziej pojebanym arkuszem, jaki robiłam w całym swoim życiu.
__________________
Emily: I can just see it now, in lights, "Naomi, get to know me".
Naomi: I thought it was quite catchy.
Emily: Yeah, well so's AIDS.
fuerte jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-20-2012, 15:24   #94
Christina
Omijać szerokim łukiem
 
Christina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Camelot
Posty: 1,514
Domyślnie

A ja zrobiłam totalnie prywatny list. Nawet napisałam, żeby odpowiedź dał mi na fejsie xD
Tak czy siak za formę jest tylko 2 punkty, więc za dużo nie stracę.
Ogólnie to był nawet prosty. Jak zobaczyłam tekst o hobbicie to od razu taki banan na twarzy, aż się komisja dziwnie na mnie patrzyła xD.

Za to rozszerzenie to juz inna bajka. Jakaś masakra po prostu.
__________________

Darmowe kosmetyki


'It's not my fault I'm better than you'



'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-22-2012, 09:35   #95
Piotrek GT
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Piotrek GT na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Lokalizacja: Toruń
Posty: 144
Domyślnie

Ja jeszcze zdaję egzamin zawodowy w czerwcu, 18 teoria, 19 praktyka. Dobrze będzie
__________________
Bo w krwi płynie benzyna, w sercu świszczy turbina...
Piotrek GT jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-22-2012, 21:58   #96
Clover
Urodzony, by rządzić światem
 
Clover na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 3,438
Domyślnie

No, po dniu dzisiejszym już pełen chillout. Ustne za mną - wczoraj angielski, dzisiaj polski. Przez te parę dni uczyłam się więcej, niż przez całą swoją edukację ; o. W każdym razie drugi raz nie chciałabym tego przechodzić. Nauczenie się całej pracy trochę zjadło mi nerwów, ale co by nie było, dałam radę. I jednak na pamięć, ale oprócz drżącego głosu wyszło na dobre, bo 90%.
Poza tym, nie mogę pojąć, jak można mieć pracę na 10 stron, bo były takie ewenementy. Może przesadzam, ale dla mnie to niepojęte.
A co do zestawów na ustnym angielskim, to wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że były dość trudne. Oczywiście w porównaniu do tych, jakie przerabialiśmy na zajęciach przez 3 lata. Rzadkością było, że ktoś wyszedł z ulgą, że trafił się prosty zestaw. Jeśli ktoś nie czuje się dobrze w angielskim, to mógł mieć problem.

Cytat:
Z tym listem to tak nie do końca wiadomo ;d Jedni twierdzą, że prywatny, drudzy że formalny, a trzeci, że połączenie obu
Tak jest, list był DZIWNY, i nie dam sobie powiedzieć, że jest inaczej ; d. Wyszłam z egzaminu przekonana, że nie był do końca formalny, jednak na drugi dzień nauczycielka do mnie jak mi poszło i czy napisałam FORMALNY. wtf? Aczkolwiek pisałam pełne zwroty, typu ' I am ', bez skrótów, więc mam nadzieję, że jakoś to będzie. Nadrobię słuchaniem i czytaniem ; d.
__________________

Gówno mnie obchodzi co i kto przywiózł na cargo, nagapiłem się już dość na tych co mieli mieć Gallardo, a prokurator zajął im nawet ich starą Mazdę, zresztą chyba żona przez to zostawiła cię niedawno.
Clover jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-29-2012, 16:08   #97
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

No to teraz pytanie - jak wyniki?

Porównałam sobie te statystyki z poprzedniego roku i tego. Język polski troch łatwiejszy jak widać (rozszerzony). Wos sporo łatwiejszy, jeden i drugi, historia bardzo podobnie. Matematyka ma lepsze wyniki, ale to w sumie logiczne, bo rok temu dowalili. czyli generalnie w ogóle matura musiała być łatwiejsza, bo angielski też lepiej wypadł. Nie wiem jak to jest. Niech się wypowie ktoś, kto się zna.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "

Ostatnio edytowane przez alette : 06-29-2012 o 16:20.
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-29-2012, 17:08   #98
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Ja się nie znam, ale u nas nauczyciele mówili, że matura była o wiele łatwiejsza niż w roku ubiegłym ;d Stąd teraz wszyscy szykują się na rok kolejny, kiedy to znowu powinni dojebać czymś trudnym ;]
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-29-2012, 17:41   #99
fuerte
Super Moderator
 
fuerte na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do fuerte Wyślij wiadomość przez AIM do fuerte Wyślij wiadomość przez MSN do fuerte Wyślij wiadomość przez Yahoo do fuerte
Domyślnie

Nie wiem, dla mnie matura nie była trudna, ale nie była to też jakaś bułka z masłem.
Myślałam, że polski poszedł mi koszmarnie, ale napisałam na 96% :|. Szkoda mi jedynie tych dodatkowych przedmiotów, chociaż rozszerzona geografia była popieprzona, więc i tak dobrze, że miałam ponad 50%. WOS podstawowy też mógł pójść lepiej, ale to pisałam sumie z doskoku, tak, żeby mieć w razie, gdyby geografia nie poszła.
Ogólnie spoko, na całą szkołę nie zdało 7 osób.
__________________
Emily: I can just see it now, in lights, "Naomi, get to know me".
Naomi: I thought it was quite catchy.
Emily: Yeah, well so's AIDS.
fuerte jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-30-2012, 22:35   #100
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Mniam ;] Moje gratulacje i trzymam dalej kciuki ;d A jak tam angol?
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Tags
matura, polski, rowling, tolkien, ustna

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Matura z Potterem mysoul Pozostałe 5 11-21-2010 14:40
Matura z Harrym iLonka Kosz 6 04-12-2007 12:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:51.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.