Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 03-03-2007, 15:26   #1
Alexxia
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 78
Domyślnie Trylogia Dziedzictwo

Wspaniała powieść fantasty osadzona w realiach ciemnych wieków średniowiecza napisana przez Christophera Paoliniego. Jak narazie pojawiły się pierwsze 2 tomy: Eragon i Najstarszy. Opowiadają one o niezwykłych przygodach Eragona, zwyczajnego szesnastolatka, który pewnego dnia znajduje smocze jajo. Od tego, jakże ważnego, momentu rozpoczyna sie jego przygoda z magią, czarami i oczywiście jego smokiem.
Pierwsze 2 cześci trylogii okazały się naprawdę mistrzowskimi dziełami. Polecam wszystkim, którzy uwielbiają fantastykę...
Alexxia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-03-2007, 16:37   #2
alex1
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 245
Wyślij wiadomość przez AIM do alex1 Wyślij wiadomość przez MSN do alex1
Domyślnie RE: Trylogia Dziedzictwo

a ja nigdy nie czytałam Eragorna ale film oglądałam!!
Podobał mi się ale...
podobno książka jest strasznie nudna!!!
alex1 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-03-2007, 17:38   #3
Marta
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Posty: 224
Wyślij wiadomość przez MSN do Marta
Domyślnie RE: Trylogia Dziedzictwo

Ja tam raczej za fantastyką nie przepadam... Wyjątki to Potter i Władca Pierścieni. Mam w domu "Eragona", nawet zaczęłam czytać, ale w końcu mi się znudziło. Cóż, to chyba po prostu nie dla mnie, bo wiem, że wiele osób lubi te książki.
Marta jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-03-2007, 21:01   #4
TomV
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 140
Wyślij wiadomość przez MSN do TomV
Domyślnie RE: Trylogia Dziedzictwo

Nie czytałem "Eragona" ani "Najstarszego", ale oprócz opini wychwalających te książki spotkałem się z zupełnie odmienną. Przedstawię ją Wam, bo chciałbym sie dowiedzieć co o niej myślicie: Eragon jest opowieścią jednowątkową i przewidywalną. Postaci zarysowane są pobieżnie. A więc fani Eragona, co Wy na to??

Gdyby ktoś nie zrozumiał to NIE JEST MOJA OPINIA, więc jeśli kogoś to porusza, albo niedajboże obraża, proszę się nie denerwować, tylko odeprzeć argumenty przeciwko dziełom Paoliniego.
TomV jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-03-2007, 23:40   #5
Peeves
Urodzony, by rządzić światem
 
Peeves na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Lokalizacja: Wratislavia
Posty: 5,559
Domyślnie RE: Trylogia Dziedzictwo

w sumie czytałam Eragona dawno temu i to trochę pobirżnie bo mało czasu na to miałam, jakiś fantastycznych przeżyć nie zachowałam z lektury, ale chętnie bym to przeczytala choćby z ciekawości
__________________
"Aggressive, tough and defiant may describe me, but that leaves the impression I'm mean and I'm not. People expect me to have fangs."
- Joann Jett
Peeves jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-04-2007, 01:14   #6
Alexxia
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 78
Domyślnie RE: Trylogia Dziedzictwo

owszem zgadzam się z opinią iż to Harry Potter pozostanie numerem jeden, jednakże Eragon jest wg. mnie świetną książką... Film jest znacznie gorszy i w niektórych momentach nawet różni się od książki... Lecz to było do przewidzenia, gdyż tak jest bardzo często... Podobnie jest zresztą w Harrym Potterze...
Alexxia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-04-2007, 12:23   #7
cath riddle
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 16
Wyślij wiadomość przez MSN do cath riddle
Domyślnie RE: Trylogia Dziedzictwo

Ja uwielbiam Eragona. Książkę przeczytałam dość dawno i od razu przypadła mi do gustu. Kiedy obejrzałam film myślałam, że się potnę maszynką do golenia .
Według mnie film ani trochę nie był podobny do książki. Taki sam był tylko początek i konec. A tak to całkiem inne okoliczności, miejsca i przygody . Dla tego mam takie obrzydzenie do filmów.
cath riddle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-07-2007, 18:15   #8
Araya
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 7
Wyślij wiadomość przez MSN do Araya
Domyślnie RE: Trylogia Dziedzictwo

Te książki bardzo mnie zainteresowały. Ogólnie rzecz biorąc, nie lubię czytac, a one (tak, jak wcześniej "Harry") "zmusiły" mnie do odkrywania nowych tajemnic wraz z bohaterami powieści. Sprawiły, że znowu godzinami siedziałam przy książce, nie mogąc się od niej oderwac.
Podziwiam Paoliniego, że w dzisiejszym "interesownym" świecie potrafił się przebic ze swoim dziełem napisanym w nastoletnim wieku.
A jeśli chodzi o przytoczone tu przez Toma słowa, to doprawdy nie wiem, kto wysnuwa takie opinie o "Eragonie". Ale najwyraźniej ktoś, kto nie czytał tej książki - wątpię, żeby ktokolwiek przewidział zakończenie "Najstarszego". Chyba, że jasnowidz... A postaci i ch charaktery są barwnie, ciekawie opisane.
Tak więc, polecam tę książkę wszystkim lubiącym gatunek fantasy.
Araya jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-18-2007, 23:25   #9
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: Trylogia Dziedzictwo

Eragon jest według mnie całkiem dobry, książka mnie naprawdę wciągnęła, a zważywszy na to, że Christoper napisał go w wieku 15 lat to można wyobrażać go sobie później jako świetnego pisarza.
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-21-2007, 22:03   #10
Slytherin
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 92
Wyślij wiadomość przez MSN do Slytherin
Domyślnie RE: Trylogia Dziedzictwo

Uważam że to bardzo fajne książki a czyta się je równie dobrze jak harrego. A film t moim zdaniem kicz w porónaniu zarówno do powieści jak i filmowej adaptacji przygód młodego czarodzieja.
Slytherin jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Prince of Persia - Trylogia. fan Lupina Gry 4 12-27-2011 16:46
Trylogia czarnego maga Trudi Canavan E-Vaire Kosz 1 07-30-2008 11:14
Trylogia Husycka Imperius Kosz 2 07-24-2008 13:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.