Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 01-19-2008, 12:16   #1
Cal Omas
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2
Domyślnie Przyszłość Książek

Na rynju pojawia się coraz więcej publikaji literatuty niż "tradycyjna ksiązka", pojawiają się e-booki i audiobooki. Czy myślicie że tradycyjna książka zostanie kiedyś wyparta przez te formy przekazu? A wy co wolicie czytać: tradycyjną książkę czy e-booka albo m-booka, a moze uwielbiacie słuchać audiobooków?
Cal Omas jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-03-2008, 00:39   #2
Mitzi Caspar
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 151
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

Zwykła książka. Wtedy mogę się na niej skupić i całkowicie zrozumieć.
A kiedy ktoś mi czyta, nawet zajmującą książkę to i tak nudzi mnie ona...
Mitzi Caspar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-03-2008, 11:12   #3
Angela Johnson
Urodzony, by rządzić światem
 
Angela Johnson na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Grimmauld Place 12
Posty: 4,556
Wyślij wiadomość przez ICQ do Angela Johnson
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

No dokładnie... Nie wyobrażam sobie jak przesłuchać choćby takiego Harrego Pottera na Audioook'u padłam bym przy normalnej trzeciej stronie albo i szybciej xD Lepiej samemu przeczytać książkę niż słuchać AB ;] No ale oczywiście to tylko moje zdanie ;D
__________________
Jestem Angie Davis - The last one of Slytherin heiress !
~
Kto jest Śmierciożercą? Ja! Ktoś o tym wie? Może rzucę na niego Avada Kedavra?
~
Od cnót Gryfonów, kretynizmu Puchonów i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie!
~
Do You want to get to know me? I'm sorry... You can't... I'm available only for "friends" and popular persons...



Cały mój profil

Angela Johnson jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-03-2008, 12:31   #4
chimera
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 409
Wyślij wiadomość przez AIM do chimera
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

Zdecydowanie papier. Jak dla mnie, technologie i wspaniałe postępy w technice, są niczym, w porównaniu z wspomnieniami, przywiązaniami sentymentami.. Książka przetrwa. Za dużo na świecie ludzi, którzy potrafią docenić wartość przemijania. No i w sumie, czytanie straciłoby cały urok razem ze swoją formą. Mole książkowe to docenią : ).
chimera jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-05-2008, 00:53   #5
Ameryka_Poludniowa
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 120
Wyślij wiadomość przez MSN do Ameryka_Poludniowa
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

Nie czytam ebooków czy innych "książkowo-podobnych" rzeczy.Nie oddają tego specyficznego klimatu, tego przeżywania zdarzeń razem z bohaterami.Książka to książka i nic tego nie zmieni. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam zapach świeżo kupionej książki. Uwielbiam również wieczorem usiąść,zawinąć się w koc, trzymając w ręku herbatę zanurzyć się w świat książki. Może jestem staroświecka, może dziwna, ale dobrze mi z tym i koniec.
Pozdrawiam. ;]
Ameryka_Poludniowa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-08-2008, 23:48   #6
Ksiaze_Pol_Krwi
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 27
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

Jak dla mnie to tradycyjna książka przejdzie przez to bez szwanku. Książki są już od prawie tysiąca lat ( w nie zmienionej formie) ale licząc zwoje to już kilka tysięcy. jakoś nie ma lepszego sposobu na stanie się nieśmiertelnym. Weźmy np: Homera "Iliada" czy "Odyseja" czytamy je i dziś po tylu wiekach są wciąż znane jak i ich autor. Czy Homerowi mogło się marzyć lepsze życie wieczne???

A co do audiobooków to są idealne na nudne lektury jak "Przedwiośnie". Ja sam mam 2 części Harrego w wydaniu audio i jak dla mnie są naprawdę denne, nie przeżywam takich emocji jak podczas czytania wyobraźnia prawie nic nie działa. To jest okrutne!!!!!
Ksiaze_Pol_Krwi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-16-2008, 19:41   #7
Ginny13
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 13
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

Cytat:
Ameryka_Poludniowa napisał/a:
Uwielbiam również wieczorem usiąść,zawinąć się w koc, trzymając w ręku herbatę zanurzyć się w świat książki.
Też to uwielbiam Zawłaszcza w zimowe wieczory.

A co do tych audiobooków to jakoś nie jestem przekonana. Samemu czyta się szybciej, bo w myślach, każdy sam wyobraża sobie jak wyglądała by dana sytuacja, inaczej interpretujemy pewne zdarzenia MY,a inaczej ten co czyta.
Uważam, że normalna książka zawsze będzie istnieć, z czasem pewnie zmieni się fabuła i wszystko będzie może unowocześnione.
Ginny13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-28-2008, 12:23   #8
Miss Bagwell
Praktykant Voodoo
 
Miss Bagwell na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Jaskinia Platona
Posty: 988
Wyślij wiadomość przez MSN do Miss Bagwell
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

Dla mnie tradycyjna książka zawsze będzie ważniejsza i po prostu lepsza niż jej internetowe wydania. Z wielu prostych powodów. Jednym z nich jest przede wszystkim miłość jaką darzę każdą książkę, bez względu na jej treść. Kocham zapach stron, nawet tych nowych , przez które aż czuje się wysiłek i pracę jaką włożył w swoje dzieło. Dlatego przebywanie w bibliotece to dla mnie niesamowite przeżycie. Wiem, że nie wszystkie książki zasługują na uwagę bo są i dzieła jaki istnieję również książki zaliczane do kiczu.
Poza tym jest jeszcze jeden element który sprawia że e-booki nigdy nie zastąpią mi prawdziwiej książki - mój wzrok. Mam bardzo słaby wzrok , który niezbyt lubi długie przesiadywanie przed komputerem. xD
__________________
''The world is spinning too fast
I'm buying lead Nike shoes
To keep myself tethered
To the days I try to lose''
Miss Bagwell jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-29-2008, 22:04   #9
Lady Mary Jane
Moderator
 
Lady Mary Jane na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,687
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

No cóż, nie wierzę w to, by 'apierowe' czytanie zniknęło z naszego życie. Po prostu niemożliwe. Książki, odkąd pamiętam (no, może odkąd nauczyłam się czytać ;]) są dla mnie wielką odskocznią od przede wszystkim komputera. Więc po co mam sięgać po e-booki/m-booki ? Życie bez normalniej książki? Nie wyobrażam sobie.
__________________
GUNS N' ROSES
Lady Mary Jane jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-30-2008, 17:48   #10
Kerle
Moderator
 
Kerle na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Lokalizacja: In this fuckin' world.
Posty: 431
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

Zwykła normalna książka. kiedy słucham audiobooków bardzo się nudze niezależnie od tego, czy książka jest ciekawa czy nie. Kiedy wszystko mam przedstawione na papierze mogę wgłębić się w sens książki. Rozwijam wtedy swoją wyobraźnię i poznaje pisownie ortograficzną. Świat bez książek to nie świat.
__________________
Kerle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:22.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.