Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Muzyka

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 06-20-2009, 19:47   #1
Amy-Amy-Amy
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Amy-Amy-Amy na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 77
Domyślnie Stacje muzyczne.

Mtv, Viva, 4FunTv, Vh1 - to najpopularniejsze w Polsce stacje muzyczne. Co o nich sądzicie? Ja uważam, że żenadą jest to, co dzisiaj nam proponują. Doda, Feel, jakieś badziewne odmiany techno, Mezo, Rihanna - po prostu sieczka. To te kanały służą do promowania muzyki, dzięki nim przeważnie piosenki stają się hitami, mają bardzo duże grono odbiorców, a ich poziom stale się obniża.
MTV jeszcze kilka lat temu było całkiem atrakcyjną stacją. Wspierało młodych artystów, było otwarte na więcej gatunków muzycznych, a teraz... Ktoś sobie ubzdurał, że młodzież poleci tylko na największą komercję i przestał nadawać koncert Nirvany Unplugged, a zaczął puszczać głupiutkie programy typu "Date my mom" i "Dissmised". MTV to kiedyś było coś.
Viva. Sieczka, komercha i kicz. Nie leci na niej NIC godnego polecenia. 'Muzyka', którą promuje sięgnęła dna. Dzięki niej wielkim hitem wakacji stało się koszmarne "Kanikuły", dzięki niej na fali wciąż jest pseudo techno, typu Basshunter, a Feel wciąż świeci triumfy. Wszyscy narzekają na tą stacje, ale nadal ma dużą oglądalność. Po prostu masakra.
Vh1 - nawet, nawet. Podoba mi się w tym programie to, że oparła się modzie na wszystko, co nowe i dalej puszcza stare, czasem niekoniecznie dobre kawałki. Można na niej usłyszeć wszystko, począwszy od Nirvany, a kończąc na Abbie.
4FunTv znam tylko z opowieści, nigdy nie oglądałam tego kanału. Wiem tylko tyle, ze często puszcza Tokio Hotel, a to mnie nie zachęca.
Biorąc to wszystko pod uwagę, stwierdzam, że, no cóż, teraz liczą się tylko pieniądze. Muzyka jeszcze 40 lat temu wywoływała rewolucje, była czymś innym, ludzie mieli do niej inny stosunek, a teraz jest coraz gorzej. Głównie przez środek największego przekazu - telewizję. Gdyby teraz Bobowi Dylanowi, zachciałoby się robić karierę, nigdy by mu się to nie udało w większym stopniu, bo zaraz zostałby wygryziony przez Rihannę czy inne plastikowe paskudztwo. Przynajmniej w Polsce. Taki sam los spotkałby inne legendarne grupy: The Who, Rolling Stones czy Nirvanę.
Nawet się cieszę, że od miesiąca nie działa mi kablówka.
Amy-Amy-Amy jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-20-2009, 20:35   #2
szkarlatyna
Fanatyk, niegroźny
 
szkarlatyna na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Lokalizacja: w grocie alibaby
Posty: 295
Domyślnie

Mam tylko pierwsze trzy stacje, ale i tak rzadko je oglądam, dlatego postaram się, żeby obiektywnie je ocenić.
Najbardziej nie znoszę muzyki na Vivie. Puszczane tylko to, co jest akurat nowe i modne, głównie pop, piosenki bez przesłania. Masakrrra.
4Fun. Kiedyś była tam całkiem porządna muzyka, oryginalna. Wkurzały mnie tylko idiotyczne kartony. Nie pamiętam, czy tam leci TH, ale kiedyś byłam ich wierną fanką, więc nie przeszkadzało mi to. ;]
MTV. Ja tam rzadko muzykę słyszę, mam takiego pecha, że co włącze to lecą te głupawe programy o których wspomniałaś. Chociaż nie powiem, czasem obejrzę jak mam nudy.
Tak ogólniej: szajs.
__________________
Nasz umysł odkrywa fakty wciąż na nowo; tyle razy przeżywamy je w myślach, że po pewnym czasie nie wiemy już, czy zdarzyły się naprawdę, czy też wymyśliliśmy je, za każdym razem odrobinę upiększając kolejne sceny, dodając szczegóły tu czy tam, aż obraz mentalny zaczyna całkowicie odbiegać od rzeczywistości.
szkarlatyna jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-20-2009, 23:45   #3
fuerte
Super Moderator
 
fuerte na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do fuerte Wyślij wiadomość przez AIM do fuerte Wyślij wiadomość przez MSN do fuerte Wyślij wiadomość przez Yahoo do fuerte
Domyślnie

Oglądając MTV, zawsze mam bekę, bo programy, które tam lecą są po prostu 'cudowne'.
Ale mam MTV Rock i nie mam na co narzekać. Lecą przyzwoite kawałki, zawsze coś nowego mogę wyłapać.
Vivy i 4funa nie skomentuję, bo byłyby to same przekleństwa.
Vh1 lubię bardzo, bardzo. Każdy znajdzie coś dla siebie, jest mnóstwo starszych kawałków, więc właściwie mogę posłuchać wszystkiego. Mam ochotę na nowości, to znajdę nowości, jak chcę wrócić w starsze klimaty, jak najbardziej mogę to zrobić. Jedna z nielicznych stacji, która nie puszcza w kółko tego samego gówna.
__________________
Emily: I can just see it now, in lights, "Naomi, get to know me".
Naomi: I thought it was quite catchy.
Emily: Yeah, well so's AIDS.
fuerte jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-22-2009, 23:13   #4
Sunglasses
Świr wymagający opieki
 
Sunglasses na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Lokalizacja: Forks
Posty: 392
Domyślnie

Fajnie, że poruszyłaś taki temat, ja bym nigdy na to nie wpadła.

Muszę się przyznać, że Vivę oglądam dość często, no powiem, że bardzo często. Sytuacja jest trudna, bo mam jedynie 15 (!) kanałów w TV. Mieszkam na wsi i do tego od 10-19 spędzam czas w mieście. Naprawdę. Mama powiedziała, że nie kupi Cyfry, bo się to nam nie opłaca, przecież przeważnie nie ma nas w domu. Ale mniejsza. Na Vivie są różne programy, w których są wymieniane listy najlepszych [!?] przebojób i ich klipy. Podobno muzyka ma być tam naprawdę dobra, ale jedyna rzeczy, które chce mi się tam oglądać to Big In America, chociaż wcale nie lubię US5, teledyski Justina Timberlake'a, Eminema, Keri Hilson, Britney Spears i Natashę Bedingfield. To, co najchętniej bym słuchała i oglądała to Paramore, rozumiem, że nie wszyscy lubią rocka, ale powinni chociaż trochę puszczać ich piosenki. Jedyną ich piosenką, którą widziałam jeden jedyny raz na Vivie było Decode, pewnie dlatego, że jest teraz modny Zmierzch i wszyscy o nim mówią, a ta piosenka znalazła się na soundtracku do tego filmu. Lubię Sylwię Grzeszczak, ale nie mogę znieść już tego, że kilka razy dziennie leci Mijamy Się. Już mi się to znudziło. Ostatnio można sobie pooglądać na Vivie, np. Candy Girl, wykonującą jakąś popową odmianę disco polo, sama nie wiem, co to jest, Feela z kawałkiem Pokaż Mi Niebo, Miley Cyrus, śpiewająca The Climb albo 'cudowne' lale w strojach kąpielowych powtarzające 'Kaman Bejbe, Kaman'. Ta stacja już się staczaaa...
__________________
Bierz co możesz i nie oddawaj.
Sunglasses jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-24-2009, 17:37   #5
herma_007
Fanatyk, niegroźny
 
herma_007 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 296
Domyślnie

Więc tak. Osobiście posiadam Vivę, MTV, 4funTV i VH1. Preferuję tę ostatnią mimo, że częściej oglądam MTV ale to w celach rozrywkowych i nie, nie oglądam tych durnych programów, które wymieniłaś. Wolę coś na styl 'Player MTV' i takie tam... Szkoda, że nie puszczają tak często muzyki. Z tego co kojarzę to w godzinach porannych lecą jakieś teledyski, ale niestety nic rockowego, a szkoda... Viva - gówno i shit, gdzie można znaleźć teledyski z pół nagimi laskami. Cały ten Doroo jest tak przyjebany, że mi go żal niczym zdziczałego gówna w kiblu! Jego teksty są na poziomie Joli Rutowicz. Jedyne co lubię na tej stacji (o dziwo!) jest program o nowościach kinowych (Viva Movie (?)), który prowadzi taka blondyna - dobra prezenterka. Dalej, jak już wspomniałam, poz względem moich upodobań muzycznych, najlepszy jest Vi ejcz łan xD - stare ale jare. Zawsze znajdę coś dla siebie, coś nowego i wartościowego, no nie licząc tej nowej piosenki Piasecznego, którą (o zgrozo) coraz częściej tam widzę. Dobry jest program "Wczoraj i Dziś", w którym, jako pierwszy jest teledysk gwiazdy sprzed kilku/kilkunastu/(?)kilkudziesięciu lat a zaraz po nim nowy teledysk tej samej gwiazdy.
4funTV - niegdyś moja ulubiona stacja muzyczna. Dzisiaj? Nieee. Zaglądam tam czasami, bo jest zaraz po VH1. Oczywiście, od czasu do czasu znajdzie się piosenka Metalliki albo "The day that never comes" albo "Nothing else matters" i rzadko, bardzo rzadko "Whiskey in the jar". Na VH1 też od biedy można trafić na to, albo czasem na Nirvanę "Smells like teen spirit".
herma_007 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-26-2009, 12:26   #6
MalaCzarna
Świr wymagający opieki
 
MalaCzarna na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Lokalizacja: Między kawą a kawą
Posty: 330
Domyślnie

Cytat:
Napisał herma_007 Zobacz post
Jedyne co lubię na tej stacji (o dziwo!) jest program o nowościach kinowych (Viva Movie (?)), który prowadzi taka blondyna - dobra prezenterka.
Małgo. Jedna z najlepszych prezenterek telewizyjnych stacji muzycznych.
Pracuje też w VH1. A dla mnie to tylko ta stacja ma w jakikolwiek sposób rację bytu. Reszta ani się nie umywa, ani nie ma poziomu.
__________________
"- Starzeję się. Zaczynam mieć skrupuły.
- Ano, zdarza się u starych- spojrzała na niego ze współczuciem- Odwar z mioduszki pomaga na to. A narazie kładź sobie poduszeczkę na siodło.
- Skrupuły- wyjaśnił poważnie Jaskier- to nie to samo co hemoroidy, Milva. Mylisz pojęcia."
MalaCzarna jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-27-2010, 18:50   #7
severe
Niepoprawny marzyciel
 
severe na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Lokalizacja: new york.
Posty: 49
Domyślnie

Mam wszystkie wymienone stacje i wypowiem się na temat dwóch, na pozostałe brak słów.

VH1.
Jedyna stacja, która się nie stoczyła. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Są piosenki z 2010, i z 1992, a nawet starsze. Przez ostatnie miesiące niestety ta stacja była uzależniona od kawałka Lady Gagi 'Paparazzi'. Kiedyś było to MTV Classic i dobrze, że zmienili nazwę, bo na MTV Classic bym nawet nie przełączyła.

Na drugą stację wybrałam sobie MTV, gdyż chcę zwrócić uwagę na kilka faktów, oczywiście nie pozytwynych.
MTV jest według mnie gorsza od Vivy. Programy, które są tam emitowane przeznaczone są dla ludzi, o inteligencji mniejszej niż rozmiażdżona mucha na szybie autobusu. MTV do skrót od Music Television, czyż nie ? Nie wiem, co mają programy typu My Sweet 16, Jersey Shore, Date My Mom, czy Disaster Date wspólnego z muzyką.
Amen.
severe jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-27-2010, 20:31   #8
RazorBMW
Świr wymagający opieki
 
RazorBMW na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 345
Wyślij wiadomość przez MSN do RazorBMW
Domyślnie

Viva to była dobra, jak polski oddział podlegał niemieckiej VIVIE - to wtedy, w latach 1997-200~1~2 był boom na WestBama, Hardy Harda, MoM, bo to właśnie niemieckie...

MTV - http://demotywatory.pl/135047/Czasy
Tak, kiedyś było tam techno! A od tamtego czasu techno jest w podziemiu.
Chcesz dobrą elektronikę? Wywal TV, podszkol się i szukaj.
To tak w skrócie, bo w TV to nie ma totalnie ambitnej elektroniki...
RazorBMW jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-27-2010, 20:57   #9
LunaLumus
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
LunaLumus na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Lokalizacja: Hogwart
Posty: 130
Domyślnie

mtv-niemiecka w sumie spoko,ale mtv zeszło na psy .
viva polska-fajna słucham ciągle ale niektóre programy są denne
viva niemiecka-bardzo fajna ale za duzo programów -uwielbiam stacje retro charts.
4funtv-spoko,spoko
__________________

EVERYBODY LIES.
LunaLumus jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2010, 09:19   #10
BlackCat100
Czytelnik horoskopów
 
BlackCat100 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 17
Domyślnie

Viva to mimo wszystko moja ulubiona stacja muzyczna. Pewnie dlatego, że prawie jedyna. Piosenki na niej są dobre, i często ich słucham.
Mtv-Jeszcze tak niedawno była to taka dobra stacja...Teraz muzykę ograniczyli do zera, a nadawali jakieś bezsensownych show. Zawiodło mnie to.
__________________
"W życiu nie ma Game Over, jest tylko Next Level"
BlackCat100 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:22.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.