Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 09-16-2007, 20:42   #1
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie Film, który wami wstrząsnął

Jak w temacie, piszcie o filmach, które wami wstrząsnęły, sprawiły, że zaczęliście się zastanawiać nad życiem czy też po prostu takie po których płakaliście jak dzieci.

Ja mam kilka takich filmów, ale najbardziej w pamięć wbiło mi się "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" Petera Weira. USandA, rok 1959, modelowa placówka edukacyjna według Romana G. Przyszli bankierzy, prawnicy, lekarze zaczynają nowy rok szkolny. Znów przypominane są zasady szkoły Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość. Niespodziewanie dla wszystkich z zatęchłe mury szacownej uczelni wkrada się duch młodości. Nowy nauczyciel literatury John Keating uczy swoich podopiecznych rzeczy do tej pory w nich tępionych: samodzielnego myślenia, dążenia do realizacji własnych marzeń, zasady carpe diem. Pod jego wpływem Neil Perry w tajemnicy przed konserwatywnym i chcącym, rządzić jego życiem ojcem postanawia zagrać w inscenizacji "Snu nocy letniej". Przedstawienie zostało świetnie przyjęte, lecz tutaj, w chwili największego tryumfu zaczyna się największy dramat młodego człowieka. Zaborczy ojciec zakazuje mu występować w teatrze i zabiera Neila ze szkoły. Nie mogąc pogodzić się z decyzją rodzica i nie potrafiąc mu się przeciwstawić zrozpaczony chłopak zdejmuje koszulę, zakłada koronę króla elfów i idzie do gabinetu ojca. Na oknie zostawia koronę. Sięga do szuflady ojca. Wyjmuje rewolwer. Strzela... Potem właściwie nie pamiętam co się działo, ta scena tak mną wstrząsnęła, że ja, mężczyzna już w końcu przez następne pół godziny płakałem. Miałem ochotę zastrzelić tego faceta, który doprowadził do śmierci swojego syna. Przez te niecałe dwie godziny Neil Perry stał mi się tak bliski, że gdy popełnił samobójstwo czułem się jakbym stracił przyjaciela. To chyba najlepiej oddaje moc tego filmu.
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-17-2007, 13:32   #2
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Film, który wami wstrząsnął

Największe emocje wzbudziły we mnie dramaty Zielona mila oraz Przebudzenie, z De Niro i Williamsem.
Zielona mila opowiada historię grupy strażników więziennych w tzw, Zielonej mili. Pewnego dnia, do więzienia trafia skazany na śmierć olbrzymi murzyn, John Coffey (nie pamiętam już jak to się pisze). Posiada on pewien dar, utrzymuje, że pochodzi on od boga. Na oczach grupy strażników dokonuje kilku spektakularnych cudów, nie będę zdradzał jakich, każdy powinien to zobaczyć. Owy olbrzym o gołebim sercu jest jednak skazany na śmierć na krześle elektrycznym, za popełnienie strasznej zbrodni, jednak strażnicy nabierają przekonania o niewinności Johna. Dlaczego? Dowiedzcie się sami

Przebudzenie opowiada historię utalentowanego lekarza, który trafia do pracy do szpitala dla cięzko chorych na nieuleczalną przypadłość. Pacjenci nie reagują na bodźce świata zewnętrznego. Innymi słowy - są w śpiączce, z której nikt nie potrafił ich wybudzić. Do czasu. Wzruszająca kreacja De Niro
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-30-2007, 19:35   #3
Lily K
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 16
Wyślij wiadomość przez MSN do Lily K
Domyślnie RE: Film, który wami wstrząsnął

Jednym z filmów, który mną wstrząsnął jest film pt. 11 wrzesień Niewygodne fakty. Jest to dokument, jak sam tytuł wskazuje, o ataku na WTC. Przedstawia jednak nieco inne wyjaśnienie sytuacji, która wtedy zaistniała. Pokazuje krok po kroku co się wydarzyło tego pamiętnego dnia z uwzględnieniem wielu niejasności. Film ten próbuje odpowiedzieć na pytania, na których odpowiedzi unikają media. Wyjaśnienia wydarzeń z dnia 11 września układają się w logiczną całość i pomagają zrozumieć co naprawdę się wtedy wydarzyło.
Dążąc do poznania prawdy czcimy pamięć ofiar tego ataku.
Film ten można obejrzeć przez internet wpisując w googlach Niewygodne fakty.
Lily K jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-06-2008, 21:09   #4
klaudusiaaa
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 59
Wyślij wiadomość przez MSN do klaudusiaaa
Domyślnie RE: Film, który wami wstrząsnął

Jednym z filmów, zresztą bardzo dobry, który mną wstrząsnął to Pachnidło... Swojej fabuły wciskać nie będę, a o prawdziwej niewiele mogę powiedzieć. Jednak dzieło naprawdę godne obejrzenia:yes:.
klaudusiaaa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-09-2008, 16:22   #5
chimera
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 409
Wyślij wiadomość przez AIM do chimera
Domyślnie RE: Film, który wami wstrząsnął

HM. Film, który mną wstrząsnął? "Straszny Film". Uświadomił mi coś- już w życiu nie pójdę na coś tak dennego^^ Całkowita Pomyłka.

Jetinajt, "Stowarzyszenie umarłych poetów"? Dostałam na gwiazdkę i stwierdziłam, że będzie nudne. Ale teraz już na pewno obejrzę: )
chimera jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-16-2008, 21:41   #6
mk
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 48
Domyślnie RE: Film, który wami wstrząsnął

Film który mną wstrząsną- jest kilka. Rzadko się wzruszam ale "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" czy "Perl Harbor" mnie poruszyły. Najbardziej jednak wstrząsną mną film - "Lista Schindlera" Spilberg'a
mk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-16-2008, 22:35   #7
Esey
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Esey na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 99
Domyślnie RE: Film, który wami wstrząsnął

Normalnie "Dom woskowych Ciał" i "9 Zyć" tu i tu mamy wspaniala, inteligentna, piekna PaRiS HiLtOn :bigeek: haha i niestety w tym i w tym filmie ma deda! tu i tu zostala zabita (bo to horrory). W tym pierwszych chyba w glowe wbija jej sie jakis bal czy cos (drewniane) i biedaczka zginela jako pierwsza. W tym 2 znowu ginie jako pierwsza (jakie to strasznee) ALE NIE pokazuja momentu gdy morderca rozcina jej brzuch(czy jakos tak)! Pokazane jest tylko jak lezy brzuchem do ziemi i krwawi hahah XD Piedny ten los Paris hihihi
Esey jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-17-2008, 12:47   #8
Miss Bagwell
Praktykant Voodoo
 
Miss Bagwell na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Jaskinia Platona
Posty: 988
Wyślij wiadomość przez MSN do Miss Bagwell
Domyślnie RE: Film, który wami wstrząsnął

Och ''Zielona mila'' jest genialna. Ja po prosru kocham gre Hanska; to geniusz.
A poza tym wstrząsajacym filmem jest '' Shooting dogs'', który mówi o ludobójstwie w Rawandzie. Znakomicie jest tam przedstawiona polityka i działanie (a razcej jego brak) organizacji ,które odpowiadają za bezpieczeństwo na świcie i prawa człowieka. Polecam gorąco.
A no i Pasja...Jak na reżyserski debiut Gibsona to klaniam sie przed Melem za to dzieło. Film zrozbiony z roazmachem , precyzją i dbałością o każdy szczegół. I szokuje. Głownie społeczność żydowską. xD
__________________
''The world is spinning too fast
I'm buying lead Nike shoes
To keep myself tethered
To the days I try to lose''
Miss Bagwell jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-18-2008, 23:09   #9
Kapitan menel
Fanatyk, niegroźny
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 232
Wyślij wiadomość przez MSN do Kapitan menel
Domyślnie RE: Film, który wami wstrząsnął

Zielona mila tak jak prawie wszyscy.Genialny film tak samo jak jego obsada.

Siedem.Sequel filmu z lat chyba 60.Pokazuje nam jakie grzechy ludzie popełniają.

Teoria Chaosu.Film bardzo zagadkowy.Dopiero na sam koniec zrozumiałem kto co zrobił i dlaczego.
Kapitan menel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-03-2008, 11:14   #10
Gosia27
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 28
Domyślnie RE: Film, który wami wstrząsnął

"Lista Schindlera" i "Przebudzenie" te filmu bardzo mnie ruszyły. "Przebudzenie" obejrzała bym jeszcze raz, ale "Listy Schindlera" chyba nie byłabym w stanie obejrzeć po raz kolejny.
Gosia27 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Który to tom ? Ghoust Gry i zabawy... 313 05-23-2012 15:47
Stosunki między Wami a waszymi rodzicami ;P GellertGrindelwald Inne 33 12-28-2011 13:21
Który film najgorszy? misiekjpk Filmy 203 06-29-2011 22:15
Który film najlepszy? Kate_Luis Kosz 61 04-18-2009 14:48
Który film HP najlepszy? Patrycja8 Kosz 29 08-06-2008 15:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:20.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.