Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 09-20-2010, 21:34   #11
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie

http://www.empik.com/mechaniczny-ani...0291,ksiazka-p
Same ciekawe prapremiery ostatnio xD Saruś, wiedziałaś? Co prawda na Jace'a nie ma raczej co liczyć, ale wiktoriańska Anglia mi go chyba zastąpi. A i ten młodzian na okładce wydaje się zachęcający ; )
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-21-2010, 15:12   #12
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Nie wiedziałam... Co nie zmienia faktu, że pragnę to mieć : D. Ale zapewne nie w najbliższym czasie, bo póki co mnie nie stać XD. W każdym razie jak już przeczytasz, to powiedz, czy warte kupna.
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-09-2010, 15:02   #13
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie

Przeczytałam w Empiku kawałek tej książki i niczym mnie nie zachwyciła. Zainteresowałam się nią, bo miała fajną okładkę i leżała na "widoku" w ilości większej niż jeden egzemplarz, więc widocznie dobrze się sprzedaje. Jak dla mnie, nic ciekawego. Właściwie, nie wiem co mogę o tym napisać, bo to było dawno i tak naprawdę prawie nic nie utkwiło mi w pamięci. Nie podobało mi się, że postacie wydawały się bardzo płytkie i bez charakteru, fabuła, a raczej jest początek, w ogóle nie wciągnęła. Już na początku pokazany jest dziecinny podział na dobrych i złych, który nie pozwala czytelnikowi samemu zadecydować kogo powinien "lubić". Musiałabym się naprawdę śmiertelnie nudzić, żeby się za nią wziąć znowu.
Jak dla mnie, kolejny "Zmierzch", z tego co czytam, nie warte czasu.
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-12-2010, 17:01   #14
Hermiona1334
Praktykant Voodoo
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 683
Domyślnie

Cytat:
Napisał E-Vaire Zobacz post
Przeczytałam w Empiku kawałek tej książki i niczym mnie nie zachwyciła. Zainteresowałam się nią, bo miała fajną okładkę i leżała na "widoku" w ilości większej niż jeden egzemplarz, więc widocznie dobrze się sprzedaje. Jak dla mnie, nic ciekawego. Właściwie, nie wiem co mogę o tym napisać, bo to było dawno i tak naprawdę prawie nic nie utkwiło mi w pamięci. Nie podobało mi się, że postacie wydawały się bardzo płytkie i bez charakteru, fabuła, a raczej jest początek, w ogóle nie wciągnęła. Już na początku pokazany jest dziecinny podział na dobrych i złych, który nie pozwala czytelnikowi samemu zadecydować kogo powinien "lubić". Musiałabym się naprawdę śmiertelnie nudzić, żeby się za nią wziąć znowu.
Jak dla mnie, kolejny "Zmierzch", z tego co czytam, nie warte czasu.
Nie przypuszczałam, że to kiedyś powiem, ale zgadzam się z EV w 100%.
Cóż, ja byłam nieco bardziej ambitna. Nie znoszę ludzi, którzy oceniają książkę po okładce, więc postanowiłam sama w ten sposób nie postępować. Ściągnęłam kilka rozdziałów ebooka. Nudząc się niemiłosiernie przeczytałam kilka rozdziałów i co widzę? Kolejna cichutką i do bólu przeciętną nastolatkę z kompleksami, która nawet nie potrafi zrozumieć nieudolnych zlotów kolegi z klasy. Kolejną utajoną Mary Sue, której życie z dnia na dzień wywraca się do góry nogami, bo okazuje się, że posiada wyjątkowe zdolności. I oczywiscie jak we wszystkich tego typu półproduktach, także i tutaj mamy lalusiowatego superhero, który ulega czarowi niewinnej dzieweczki, choć tak naprawdę nie wiemy, co go w niej tak zaintrygowało.
Zupełnie nie rozumiem, czym tu się zachwycać. W tej książce nie ma NIC wartościowego. Bohaterowie są płytcy i nieskomplikowani. Fabuła schematyczna do bólu. A o tych wszystkich słodko - mrocznych dialogach lepiej nie wspominać.
Ale to już było. Tak jak napisała EV -ta saga to kolejne tandetne romansidło wzorowne na niemniej tandetnym Tłajlajcie. Tyle na temat.
__________________
"Nikt nie każe Ci iść dalej. Można siedzieć i czekać na śmierć. Można przez całe życie siedzieć i czekać na śmierć. To też jest godne, jest honorowe, może być przyjemne, jeśli ktoś potrafi czerpać z tego przyjemność. Nikt nigdy nie powiedział, że tylko jak się idzie naprzód to dopełnia się los człowieka"

Jake, spragniona żaba nie może pić z dwóch jezior jednocześnie

Ostatnio edytowane przez Hermiona1334 : 10-12-2010 o 17:04.
Hermiona1334 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-12-2010, 18:43   #15
parvati_patil1
Fanatyk, niegroźny
 
parvati_patil1 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 223
Domyślnie

Hermiona1334:

Badziewie? No, cóż, jako, że jestem niepoprawną romantyczką, i wszystko, gdzie pojawia się jakieś uczucie ciągnie mnie jak magnes. Mm, dodać do tego fantastyki, i wychodzi... No, cóż, wychodzi Miasto Kości.
No i osobiście uważam, że aby ocenić książkę trzeba dojść do fabuły, przeczytać przynajmniej 1/5, bo, nie oszukujmy się, nie ma zbyt wielu książek, w których coś się dzieje na pierwszej stronie, chociaż i takie się zdarzają.
Do Zmierzchu tego porównam, bo nie czytałam, a po lekturze streszczenia mogę dojść jedynie do wniosku, że jakieś, minimalne, podobieństwa mogą być. Człowiek nie z tego świata i zwykła dziewczyna, o to chodzi, tak?

Mnie osobiście książka bardzo zainteresowała, może rzeczywiście trochę błaha, ale wciągająca, temu nie zaprzeczę.
Trochę nie spodobało mi się to, że Alec jednak zszedł z 'wojennej ścieżki' z Clary, aczkolwiek i to przełknęłam.
Polować na Miasto popiołów będę, chociaż, nie ukrywam, okładki za zachęcającą uznać nie można.
__________________
You know, Sheriff, they say that dreams, dreams are memories of another life.
OUaT
parvati_patil1 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-08-2011, 22:29   #16
BellatrixBlack25
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 5
Domyślnie ...

Mi również cała trylogia się podobała ; ). Chociaż muszę się z niektórymi osobami zgodzić co do:
1)charakterów postaci- Nie były one wyraziste i przy czytaniu zwróciłam na to ogromną uwagę.
2) Podpisu Meyer!- Jak to zobaczyłam to przez chwile myślałam "Aha, fajnie... To ja już jej nie kupuje". No, ale i tak kupiłam : ). (I nie żałuję!)
3)Podobieństwem do Zmierzchu- a mianowicie do tego, że super przystojny chłopak zakochuje się w szarej myszce i Bóg jedynie raczy wiedzieć dlaczego.
Moim zdaniem to bezsensu. Zarówno Bella ze Zmierzchu jak i Clary były dziewczynami o przeciętnej urodzie, które nie wiedziały czy w ogóle żyją. No i za wszelką cenę chciały pokazać, że pomimo tego są odważne. Pakowały się w różne kłopoty, a potem z odsieczą przychodził im ich ukochany facet. Jak takie coś mnie wkurza! ; (.

No, ale poza tym książka była cudowna. Jak zaczęłam ją czytać to skończyłam dopiero o 4 nad ranem (a oczy bolały jak nie wiem co! : p).
Co do ostatniej części z trylogii to powiem tyle: Szczerze mówiąc liczyłam na to, że zwycięży ta zła strona. Czy zawsze wszystko musi się kończyć happy endem? Ech ; (.
BellatrixBlack25 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-12-2011, 16:59   #17
parvati_patil1
Fanatyk, niegroźny
 
parvati_patil1 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 223
Domyślnie

Skończyłam "Miasto Szkła" pięć minut temu.
I się rozczarowałam, nie ukrywam. Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie zkończenie, mało było Magnusa, może nie w samej fabule, bo tam miał rolę dość znaczącą, ale ogólnie- w tekście.
Wszystko toczyło się w Idrisie i to było trochę irytujące, jak dla mnie, wolałam scenerię Nowego Jorku.

Jutro biorę się za "Mechanicznego Anioła", bo dziś już chyba nie będę miała szans .
__________________
You know, Sheriff, they say that dreams, dreams are memories of another life.
OUaT
parvati_patil1 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-04-2011, 11:03   #18
klaudia10-09
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
klaudia10-09 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Lokalizacja: KBK
Posty: 176
Domyślnie

Ja wczoraj przeczytałam Miasto Kości i wprost... ajć! I o kolejną fankę Jace'a więcej...
__________________
"Oto nadeszła pora
Wzejdzie młody las.
Jak zeschnięta kora,
zło opadnie z nas.
Zasiejemy w sercach naszych, w sercach wszystkich ludzi,
ziarno wiary i nadziei.
Miłość się wzbudzi"
klaudia10-09 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter" Tom_Marvolo_Ridle Książki 166 05-04-2012 23:33
Który z filmów o Harry'm Potterze zakończył się "happy endem"? Henryk Sienkiewicz Kosz 17 04-18-2009 23:34
Jak myślicie czyli czy kolejne części filmu "Harry Potter" damians51 Kosz 6 01-06-2009 06:14
"Życie jest piękne",czyli jak najlepiej mówić o Holocauście. blackberry Kosz 10 01-23-2008 13:31
Nasze "Samouwielbienie" i nasza "Samokrytyka" Albus12 Kosz 25 10-19-2007 17:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.