Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Inne

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 02-23-2008, 13:55   #1
Justaa
Member
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 38
Wyślij wiadomość przez MSN do Justaa
Domyślnie 2012- czyli koniec świata!

Już się zbliża wielkimi krokami.! Niektórzy sądzą, że to brednie, a niektórzy bają się jego przyjścia. Mowa oczywiście o 2012r.
Istnieje dużo teorii co się wtedy stanie. Nostradamus, Majowie... na nich opieramy swe przekonania. Kalendarz Majów kończy się właśnie w 2012 r. uznali oni, że nie ma sensu robić kalendarza na czasy późniejsze:
"Przepowiadali oni, że pod koniec roku 2012 wystąpi seria kataklizmów,
definitywnie zamykająca rozwój życia na ziemi. W tych czasach, czyli tysiące lat temu utworzono gwiezdne szyfry, które odnaleziono stosunkowo niedawno. Wynika z nich niezbicie, co jest poparte dowodami matematyczno-astronomicznymi, że w roku 2012 wystąpi taki sam układ planet jak w roku poprzedniego końca świata, czyli 9792 p.n.e. A to oznacza zagładę świata, również poprzedzoną serią kataklizmów, itp. Lecz niedawno odkryty "Kod Numerologiczny" dowodzi, iż w roku 2012 nie nastąpi koniec świata, a jedynie odnowa."


"Otóż przede wszystkim należy wiedzieć, że Majowie nazywali "światem" ten sam okres, który u nas nosi nazwę Roku Platońskiego, wynoszący w przybliżeniu ok. 26 000 lat. W naszej cywilizacji nazywany on jest "erą", a Majowie zwali go "światem". Według naszej tradycji kończy się właśnie Era Ryb, a według Majów kończy się cykl życia planety, zwany "światem". W dniu 21 grudnia 2012 r. zamkną się wszystkie ważne cykle, uwzględniane w wyliczeniach ich kalendarza. Od tego momentu zaczyna się nowy "świat", czyli kolejny cykl życia planety oraz kolejny etap rozwoju ludzkości."


"W roku 2012 atmosfera naszej planety stanie w płomieniach. Bieguny magnetyczne zamienią się miejscami i Ziemia zacznie obracać się w przeciwnym kierunku. "

Jest dużo teorii o końcu świata.
ale skąd możemy wiedzieć, ze to będzie prawda.?
W 2000r. tez miał być koniec świata.
Ale możliwe, ze w tym okresie nastąpią radykalne zmiany, nie koniec świata.
Zresztą w tym tempie przez fabryki, samochody, to za 100 lat sami możemy zniszczyć środowisko, naszą planete.


21.12.2012 o godzinie 11:11 GMT ma dojść do zimowego przesilenia. Jest to dzień, w którym Słońce znajduje się w zenicie w najdalej na południe wysuniętej szerokości geograficznej. Nasz Układ Słoneczny ma wejść w tym dniu w tzw. równik Drogi Mlecznej (Galactic Equator), gdzie występuje niesamowite oddziaływanie pola magnetycznego. Wywoła to zmianę biegunowości naszej planety, co może pociągnąć za sobą katastrofalne skutki dla życia na Ziemi. "

"Otóż przede wszystkim należy wiedzieć, że Majowie nazywali "światem" ten sam okres, który u nas nosi nazwę Roku Platońskiego, wynoszący w przybliżeniu ok. 26 000 lat. W naszej cywilizacji nazywany on jest "erą", a Majowie zwali go "światem". Według naszej tradycji kończy się właśnie Era Ryb, a według Majów kończy się cykl życia planety, zwany "światem". W dniu 21 grudnia 2012 r. zamkną się wszystkie ważne cykle, uwzględniane w wyliczeniach ich kalendarza. Od tego momentu zaczyna się nowy "świat", czyli kolejny cykl życia planety oraz kolejny etap rozwoju ludzkości."

"W roku 2012 atmosfera naszej planety stanie w płomieniach. Bieguny magnetyczne zamienią się miejscami i Ziemia zacznie obracać się w przeciwnym kierunku. "


Jest dużo teorii o końcu świata.
ale skąd możemy wiedzieć, ze to będzie prawda.?
W 2000r. tez miał być koniec świata.
Ale możliwe, ze w tym okresie nastąpią radykalne zmiany, nie koniec świata.
Zresztą w tym tempie przez fabryki, samochody, to za 100 lat sami możemy zniszczyć środowisko, naszą planete.

Justaa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-23-2008, 14:08   #2
Miss Bagwell
Praktykant Voodoo
 
Miss Bagwell na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Jaskinia Platona
Posty: 988
Wyślij wiadomość przez MSN do Miss Bagwell
Domyślnie RE: 2012- czyli koniec świata!

Och my God....:rol:
Jak mnie śmieszą takie zgadywanki i zabawy w ''koniec świata''. A to miał on być w 2000 roku bo to milenium, a to miał nadejść w 2007 bo w dacie jest siedem....
Ech, szkoda gadać.
Cóż kalendarz Majów to zapewne fascynująca rzecz warta uwagi a ich cywilizacja była na prawdę spektakularnym osiągnięciem , ale branie na poważnie ich proroczych przepowiedni nie jest zbyt rozsądne , zwłaszcza , że ich sposób postrzegania czasu był dość nietypowy. To co piszesz jest ciekawe , ale wyłącznie jako lekturka fantasy , bo dla mnie koniec świata to przede wszystkim tajemnica którą posiada tylko Bóg i tylko on zdecyduje kiedy ona nadejdzie. A z tego co wiem to z powodów technicznych jest on chwilowo odwołany :lol:
__________________
''The world is spinning too fast
I'm buying lead Nike shoes
To keep myself tethered
To the days I try to lose''
Miss Bagwell jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-23-2008, 14:15   #3
GellertGrindelwald
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 53
Wyślij wiadomość przez MSN do GellertGrindelwald
Domyślnie RE: 2012- czyli koniec świata!

Justaa... ;*


Hmmm.. ja sama nie wierzę w to, że w 2012 roku ma nastąpić koniec świata :/ To jest poprostu śmieszne, sory Justaa, że tak mówię, bo bardzo cię lubię, no ale cóż, muszę powiedzieć prawdę: Takie historyjki to jest pieprzenie farmazonów.... :/

Dziękuję xD B):smilewinkgrin:
GellertGrindelwald jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-23-2008, 14:16   #4
Justaa
Member
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 38
Wyślij wiadomość przez MSN do Justaa
Domyślnie RE: 2012- czyli koniec świata!

No dobrze ale ja tylko chciałam wiedzieć co o tym myślicie

Edit: Galaretko ja wo to też nie wierze jak mówiłam chciałam wiedziec co wy o tym myślicie xD
Justaa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-23-2008, 14:52   #5
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: 2012- czyli koniec świata!

Ja bym radziła samej się wypowiedzieć, a nie tylko cytujesz..
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-23-2008, 14:55   #6
Kapitan menel
Fanatyk, niegroźny
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 232
Wyślij wiadomość przez MSN do Kapitan menel
Domyślnie RE: 2012- czyli koniec świata!

No bo od 2000r. my już nie żyjemy.To tylko nasze duchy piszą na tym forum.
A tak serio to nie wiem czy świat się skończy czy też nie, ale będzie to wyjątkowy rok.Polska będzie organizować Euro 2012r.Może dlatego ma być koniec świata ;]
Kapitan menel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-23-2008, 15:13   #7
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie RE: 2012- czyli koniec świata!

Takie brednie jak bajka o czerwonym kapturku co strzelał karabinem maszynowym w wilka. Koniec wiata miał już być w roku 2000, 1800 według niektórych. Super normalnie xD Od tylu lat życie na ziemi nie istnieje a my nic nie wiemy. Zresztą według starożytnych egipcjan koniec świata będzie miał miejsce w 2999 roku. Troche jeszcze mamy czasu. A co do 2012 to będzie pewnie koniec europejskiego futbolu patrząc na nasze "przygotowania" do mistrzostw xD
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-23-2008, 16:22   #8
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie RE: 2012- czyli koniec świata!

Tya, koniec świata ma być też kiedy wybiora papieża murzyna, chociaż ja nie wierzę w jakieś głupie przesądy. Faktem jest, że szybko możemy sami ziemię zniszczyć, czego najbardziej się boję.

To, że kalendarz Majów kończy się, jeszcze o nizym nie znaczy, przecież mogą ułozyć następny, a ten był najwyraźniej za krótki. Nie wierzę w to, ale skoro taki temat już istnieje, to nie chciałabym, by życie na ziemii się już skonczyło. W koncu w życiu mamy jakiś cel, do czegoś dążymy (biorac pod uwagę całą ludzkość), to musimy to kiedyś odkryć...
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-23-2008, 16:50   #9
Draco_123
Fanatyk, niegroźny
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 293
Wyślij wiadomość przez MSN do Draco_123
Domyślnie RE: 2012- czyli koniec świata!

Interesowalo mnie to i to bardzo. Ale juz sobie dalem z tym spokoj. Nadejdzie koniec swiata fajnie nie bede sie juz musial o nic martwic. Nienadejdzie to dalej bede zyl po co sie martwic kiedy bedzie koniec jak nadejdzie to bedzie watpie zeby wtedy bylo
Draco_123 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-23-2008, 18:24   #10
Thonks
Senior Member
 
Thonks na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 631
Wyślij wiadomość przez MSN do Thonks
Domyślnie RE: 2012- czyli koniec świata!

Osobiście w to nie wierzę. Już nawet nie pamiętam ile razy miał być koniec świata. Daty zmieniają się co kilka lat i jak na razie nic się jeszcze nie skoczyło. ^^ Chociaż dołujące jest to, że niektórzy ludzie wierzą w te przepowiednie. Wmawiają sobie coś takiego i tak naprawdę niszczą swoje życie. Mniej więcej rok temu przeczytałam w jakiejś gazecie, że wiele młodych ludzi nie poszło na studia, bo przecież w 2007 (co do roku nie jestem pewna) miał być koniec świata, więc po co im wykształcenie. I teraz co? Napewno będzie im bardzo trudno znaleźć w dzisiejszych czasach dobrą pracę. Oczywiście pewnie pójdą w końcu na studia, ale czy nie szkoda tych zmarnowanych kilku lat?

Cytat:
Kapitan menel napisał:
A tak serio to nie wiem czy świat się skończy czy też nie, ale będzie to wyjątkowy rok.Polska będzie organizować Euro 2012r.Może dlatego ma być koniec świata ;]
Biorąc pod uwagę tempo (a raczej jego brak) w jakim budują stadiony, drogi i tą całą resztę to raczej możemy się pożegnać z Euro 2012. :/ A Włosi już sobie na nie ostrzą pazurki...

Cytat:
Nacia12345 napisała:
Tya, koniec świata ma być też kiedy wybiora papieża murzyna, chociaż ja nie wierzę w jakieś głupie przesądy. Faktem jest, że szybko możemy sami ziemię zniszczyć, czego najbardziej się boję.
A no miało być coś takiego. Tylko, że najpierw papież miał być bardzo krótko na stanowisku, następny miał na nim spędzić wiele lat i jeśli po nich będzie czarnoskóry to miał nastąpić koniec świata. Mówili o tym gdy zmarł Jan Paweł II i wybierali nowego papieża. Ale to też pewnie kolejna bajeczka dla naiwnych.
Thonks jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Najnudniejsza książka świata Ginny13 Książki 166 05-02-2012 18:05
Ten sam początek i koniec annklem Gry i zabawy... 72 10-09-2009 21:33
Czy to koniec wszystkiego? OLCIA Kosz 31 07-15-2009 09:31
Pod koniec ksiazki... Gregor Kosz 18 03-19-2008 17:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:02.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.